Меню

Про зміни законодавства з оплати праці у 2018 році

Кошти, які отримають за свою працю освітяни, медики, робітники заводів, дрібні державні службовці не достатні для того, аби нормально годувати, одягати й вчити дітей, возити їх кожного року на море чи відправляти в оздоровчі табори.

Закон України про оплату праці 2018 в порівняні з попередніми редакціями зазнав суттєвих змін. Весь час держава поступово піднімала оклади на декілька відсотків. І лише в 2017 мінімальний рівень зарплати збільшився вдвічі. Такого значного підвищення не було жодного разу.Закон України про оплату праці

Зміна розмірів

У вересні 2017 урядом було зареєстровано проект бюджету, в якому пропонується поетапне збільшення прожиткового мінімуму для всіх категорій громадян, окремо для непрацездатних осіб, малюків до 6 років, дітей до 16 та людей, які є співробітниками компаній, заводів та приватних підприємців.

На початок року отримуватимуть у гривнях не менше:

  • перша категорія – 1373;
  • друга –1492;
  • третя –1860.

Хоча для працездатних осіб встановлений мінімум у 1762, зарплата має бути вдвічі більшою, й у погодинному розмірі становити понад 22 гривні. За порушення соціальних гарантій на керівництво підприємств накладається штраф, що складатиме 37230.

Середній заробіток у 2018 має збільшитися на 1,5тисячі та перейти позначку у 8600. Мінімум зростатиме не лише в січні, але в липні, й грудні.Зміна розмірів

Як рахуватиметься оклад чиновника

Про зміни законодавства з оплати праці у 2018 році для державних службовців йдеться насамперед у постанові уряду. Дрібні чиновники заробляли в десятки разів менше ніж ті, що мають високі ранги.

Тепер оклад щорічно визначатиметься на основі мінімуму, що затверджується бюджетом як прожитковий. З 1 січня коефіцієнт становитиме для різних категорій:

  • 1,25;
  • 1,5;
  • 1,75.

Друге підвищення доходів заплановано на липень. Крім окладів керівники та спеціалісти, що працюють в державних та місцевих органах отримуватимуть премії, матеріальну допомогу, доплату за вислугу та ранг.карикатура

Читайте також:  Розмір заробітної плати працівника СБУ в 2020 році в Україні

Що очікує освітян

Заробітна плата вчителів збільшилася на половину у 2017. Це вдалось зробити, оцінивши працю педагога на 2 розряди вище. На 2018 рік уряд закладає надбавку у бюджеті для всіх спеціалістів, що навчають дітей, у розмірі 20%. Тим вчителям, які викладатимуть в інклюзивних або перших класах, що потрапляють в межі шкільної реформи, обіцяють платити на 10 відсотків більше.

У 2017 при розрахунку зарплати освітянам враховувалася кількість учнів та місцевість, в якій розташований навчальний заклад. Субвенція, що надавалась на потреби шкіл не використана. Але уряд не забере невитрачені кошти, як це було раніше, а залишить їх в наступний 2018 рік на потреби шкіл. Видатки враховуватимуть уроки з праці, поділ класів для вивчення окремих предметів.Як рахуватиметься оклад чиновника

Зміни у медицині

Перше значне підвищення доходів спеціалістам, що отримують кошти з бюджету відбулося у 2017. Зросли зарплати й дільничних лікарів, й хірургів, й фельдшерів, й медсестер. Збільшуватися вони будуть й у 2018, але дійсно колосальні з міни очікуватимуться з провадженням реформи.

Скільки отримуватиме лікар залежатиме від числа пацієнтів. У кожному їх має бути не менше ніж 2000. Ці умови висунуті Міжнародною організацією, що опікується охороною здоров’я. Оновлена модель фінансування цієї галузі почне впроваджуватися з початку 2018. Кошти не виділятимуться на медичний заклад, а йтимуть на обслуговування пацієнта.

Зі стартом реформи лікарі зароблятимуть не 6 чи 8 тисяч гривень, а 25. Не можна порівнювати доходи українських медиків з зарплатами спеціалістів, що працюють у Німеччині, Англії, Нідерландах. У США ця професія є однією з найбільш оплачуваних. Лікар у цій країні отримає десятки тисяч доларів плюс гонорари.

Уряд обіцяє, що вже з 2018 медсестри матимуть зарплату 12 тис. гривень, сімейні лікарі на 6 більше, але їм варто реєструватися підприємцями. Гроші з бюджету за кожного пацієнта йтимуть спеціалісту на його поточний рахунок.

Альтернативний законопроект

Деякі народні обранці вважають, що доходи простих українців досягли рівня відсталих африканських держав. Причиною їх зменшення являється знецінення гривні до долара більше ніж у втричі. Майже половину зарплатні йде на придбання харчів.

Читайте також:  Розмір заробітної плати психологів в 2020 році в Україні

Через низьку купівельну спроможність економіка країни не зростає, а стоїть на місці. Ціни на електричні носії, сировину наближаються до європейських, а вартість праці нормально не оцінюється. Тому українці виїжджають на заробітки до сусідньої Польщі.

Проект, який пропонує група депутатів, передбачає погодинний розмір мінімального доходу на рівні більшому ніж 30 грн. Але враховуючи, що на сході продовжується війна, на якій гинуть люди, економіка не розвивається достатніми темпами, оплата праці у 2018 році в Україні, не збільшиться у 2 рази, а мінімальний рівень її не становитиме 5 тисяч, а значно менше, але зросте тарифна сітка та фінансування важливих галузей.українці виїжджають на заробітки

 

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.