Меню

Прогноз погоди на березень 2022 року

Перший весняний місяць — час, коли вже варто задуматись над виконанням основних садових та городніх справ. В деяких областях країни з перших днів весни розпочинають засаджувати розсаду в парники, тому працівникам сільського-господарської галузі особливо важливо знати  яка буде погода в березні 2022 року в Україні.Перший весняний місяць

Перша декада місяця

На заході країни та в північних областях мало ймовірно перші дні березня мало будуть нагадувати весну. Синоптики передбачають для цих областей протягом перших днів місяця прохолодну погоду. Температура не буде перевищувати +1ºC у день. В нічний час буде доволі холодно — до -5ºC.

В центральній частині країни, де панує помірно-континентальний клімат,  прогноз погоди на березень 2022 року передбачає більш комфортні умови. До +5-+6ºC буде нагріватись повітря в день. Проте в ночі ще будуть відмічатись приморозки. Звичайно, про груди снігу на узбіччі не прийдеться говорити, однак, в окремі дні першого тижня температура може різно опускатись до “нуля”. Поодинокі сніжинки будуть кружляти в такий час.

Ще тепліше буде з приходом весни в Одесі, Херсоні та Ялті. +6 -+8ºC – класичний березневий варіант для цих міст в першій декаді березня.

Друга декада

Боротьба зими та весни буде спостерігатись з 10-го по 20-те березня на заході. Щоправда, потрохи з вулиць та полів буде зникати залежаний сніг. До 20-х чисел він повинен зникнути із Карпатських гір. Враховуючи це, жителям регіону потрібно остерігатись паводків та зсувів.

Запахне весною ближче до 15-го-20-го березня в Києві. Сміливці вже можуть перевдягатись в легкі весняні курточки та перевзуватись в кросівки. Сонечко пригріє землю, на котрі будуть знову оживати газони.

До 10ºC нагріється повітря в центрі на Сході країни. Щоправда, буде кілька днів (швидше за все, 13-15.03) коли температура в березні 2022 року в Україні опуститься нижче нуля. Сильним вітром та сніговими опадами відзначаться такі дні. Після них знову почнеться потепління.

Друга декада місяця — чудовий період для того, щоб братись до підготовки  пляжного сезону на півдні країни. Одеса буде насолоджуватись плюсовою температурою до +11-+12ºC. Нічних заморозків не повинно бути. Наприкінці декади можна вже починати засаджувати розсадою парники, обрізати дерева та кущі, наповнювати клумби сезонними квітами.Боротьба зими та весни

Остання декада березня

Про однозначну перемогу весни по усій країні можна буде говорити наприкінці місяця. В західних областях погода ще буде досить мінливою: дні пронизливого вітру та дощу будуть змінюватись днями ще не дуже теплого, але яскравого сонечка. Земля буде віддавати свіжістю та готовністю до проростання. Дбайливі галицькі та волинські господарі зможуть розпочинати підготовку до висадження городу і, навіть, висадити свої перші цьогорічні рослини. Березовий сік можна буде збирати літрами. Це дерево в другій декаді місяця особливо щедре. В квітні берези вже випускають бруньки, а тому сезон березового соку на заході країни вже минеться.

Визначаючи якою буде погода на березень 2022 в центральних областях, синоптики зазначають, що хороший весняний настрій прийде наприкінці місяця. Деякі дерева почнуть випускати свої бруньки, в повітрі буде відчуття свіжості.

Для східних та південних областей кінець березня — початок активної роботи на городі. До +12-+13ºC можна очікувати в Дніпропетровську, Одесі, Херсоні. В ночі також буде плюсова температура — до +5ºC в Одесі та області. Безсумнівно, потрохи почне нагріватись і море. В Чорному (поблизу херсонської та Одеської областей) можна буде вже зафіксувати до +9ºC води.

Читайте також:  Погода у грудні 2021 року

Що ж стосується опадів, то їх варто очікувати у вигляді дощів та перших весняних гроз. Найбільше, як вказують спеціалісти, дощитиме на території Одеської та запорізької області.

Загалом, можна сказати, що березень — місяць міжсезоння. Зрозуміло, що він залишається доволі неоднозначним та мінливим. Ще надто рано ховати зимове вбрання, але й у весняному не кожного дні буде тепло та комфортно. Парасольки — той аксесуара, котрий найбільше буде потрібен у березні.

Народні прикмети

Свою відповідь на питання якою буде погода в березні 2022 року, дають і знавці народних прикмет. Народні синоптики запевняють, що варто очікувати такої ж весняної погоди, яка була протягом останніх кількох років.

До уваги наші пращури-віщуни брали поведінку тварин, птахів, а також приглядались до погодних умов в конкретні періоди року. Так, 6 березня відзначається свято Тимофія. Після нього, як правило, на українські землі традиційно приходить тепло. Якщо ця дата вирізняється хорошою погодою, лагідним (хоча й ще не теплим) сонечком та безвітряністю, значить такою, на переконання народних синоптиків, повинна бути й уся весна. Увечері в день Тимофія потрібно подивитись на небо. Якщо буде помітною чисту (без хмар) смугу зоряного неба, значить зимові снігові опади цього сезону вже повністю завершились.

Якщо ж в Тимофіїв день вітер змінює свій напрямок на часовою стрілкою, значить погода з дня на день почне все теплішати.

Важливою, дають зрозуміти народні прикмети, є дата 14 березня. Це свято Євдокії, а також чистий понеділок. Якщо буде в цей день відчуватись приємний теплий вітерець, значить в наступні три місяці обов’язково дощитиме. Не можна сказати, що це погано, адже тоді урожай буде багатим.

Читайте також:  Прогноз погоди навесні 2021 року в Україні

Враховуючи напрямок вітру на день Євдокії, можна дізнатись куди він буде спрямованим і протягом вести на літнього сезону. Тиха та спокійна погода дає зрозуміти, що літо буде найбільш приємним та комфортним для людей: не холодним, але й не посушливим.

Якогось нещастя варто очікувати українцям, вказують народні синоптики, якщо після сонячного дня Євдокії, вечір різко стає холодним та вітряним.

Корисну інформацію можна отримати і, спостерігаючи за погодою 21 березня. Про урожайне та тепле літо сповіщають пухкі білі хмаринки, котрі особливо швидко біжать по небу. Не варто боятись і вітру, котрий здіймається ближче до вечора, це вказує на швидке потепління. пухкі білі хмаринки

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.