Меню

Прогнози інфляції в Україні на 2019 рік

Добробут звичайних громадян залежить здебільшого від того, що саме відбувається з економічною складовою будь-якої держави. Українська економічна складова й досі бореться з глибоким кризовим станом, який навис над державою кілька років тому. Купа проблем виникає саме через знецінення національної валюти – інфляцію. Влада вважає, що у неї достатньо ресурсів для подолання такої суттєвої проблеми, але думки експертів, аналітиків та агентств щодо цього кардинально різні. Звичайні українці цікавлять, якою буде інфляція у 2019 році в Україні та що з цього приводу думають експерти й державні органи.Прогнози інфляції в Україні на 2019 рік

Що взагалі являє собою інфляція та чому її усі так бояться?

Інфляція – це особливий процес, коли національна валюта поступово починає дешевшати. Якщо раніше, наприклад, за один банан треба було віддати 8 гривень, то наслідком інфляції може стати збільшення ціни цього банану до 16 гривень. Так відбувається з усіма видами товарів та послуг. При цьому заробітні плати рідко встигають за швидким ростом цін, а тому вони практично залишаються на одному й тому самому рівні. В результаті виходить так, що реальний прибуток простих громадян невпинно зменшується. Саме тому інфляційні процеси є однією з небагатьох причин, чому громадяни країни починають жити набагато гірше. Влада намагається хоч якось боротися з інфляційними проявами шляхом індексування постійних видів виплат та поступовим збільшенням зарплат, пенсій та допомог. Але ресурси держави дуже обмежені, а тому боротися з інфляцією не так вже й просто.

Нестабільність фінансового ринку впливає не тільки на життя громадян, а й на усі сфери життєдіяльності. Також це майже унеможливлює визначення основних тенденцій ринку, а тому нові тенденції можуть з’являтися майже щодня. Одного дня взагалі може ситуація скластися так, що накопичені українцями гроші не будуть мати коштовності. Це призведе до дефолту, а люди почнуть бунтувати, почнеться хаос.Що взагалі являє собою інфляція

До чого варто готуватися?

Насправді прогнози інфляції в Україні на 2019 рік – це дуже й дуже обговорювана нині тема. Й не дивно, бо вона стосується кожного жителя країни. Для початку треба гадати про передбачення від Міжнародного валютного фонду, представники якого брали участь у створенні української бюджетної політики та у розробці багатьох різних реформ. Головний кредитор вважає, що Україна здатна знизити рівень інфляції до 8-9%, але для цього доведеться докласти чимало зусиль. Звісно, це не найкращий показник, однак це був би хоч якийсь прогрес.

Читайте також:  Індексація заробітної плати у серпні 2021 року в Україні

Аналітики ринку та експерти мають дуже різні думки щодо того, який буде курс гривні у 2019 році. В результаті сталося так, що утворилося два табори. Представники одного табору наполягають на тому, що вартість долара різко підскочить до 29-31 гривні, а потім продовжить своє зростання. Інші експерти та аналітики кажуть, що протягом усього 2019 року долар триматиметься на позначці у 23-25 гривень. Насправді це залежатиме від економічного розвитку країни.

Кабінет Міністрів України вже встиг розробити декілька моделей, згідно з якими може розвиватися ситуація в країні. Гарний сценарій розвитку подій передбачає, що спостерігатиметься економічне зростання, яке сягне десь 5-6%, а цей показник є більшим за той, який закладався при створенні бюджетної резолюції. Це призведе до поступово зниження рівня інфляції приблизно до 4%, але не нижче. Буде зростати півень ВВП. Проте багато хто з експертів повідомляє, що такий сценарій просто нереальний, бо у країни немає відповідних ресурсів та можливостей. Звісно, деякі покращення є, але їх замало для такого швидкого економічного розвитку. А тому економіка все ще перебуває у стані стагнації.До чого варто готуватися

Про що йдеться у бюджетній політиці на цей рік?

Очікується, що саме бюджетна політика матиме чималий вплив на те, яка буде інфляція за 2019 рік. Мінфін вже досить давно оприлюднив список основних засад, на основі яких розроблялася бюджетна політика. Серед засад варто виділити:

  1. Виконання вимог, які були висунуті представниками МВФ.
  2. Створення відповідних умов для надання гідної грошової допомоги вразливим категоріям населення.
  3. Реформу військової галузі, закупівлю техніки, озброєння, проведення навчань, створення нових військових частин.
  4. Збільшення фінансування деяких сфер, зокрема освітньої та наукової галузі.
  5. Євроінтеграція, впровадження великої кількості реформ, перехід на європейську модель ринку.

Це лише низка засад, насправді було визначено набагато більше орієнтирів. В будь-якому випадку особлива увага приділятиметься бойовим діям на сході держави. В залежності від агресії, яку проявлятиме Росія, доведеться витрачати відповідні кошти на підтримання боєздатності армії.

Читайте також:  Курс на допорогові закупівлі

Що може спричинити зростання індексу інфляції?

Національний банк виділяє чимало чинників, через які поступово ставатиме більшим індекс інфляції в 2019 році. Але варто окремо поговорити про корупцію та постійне зростання цін на комуналку, ріст вартості товарів, що привозяться з інших країн. Міжнародний валютний фонд вже почав обговорення проблеми нераціонального використання палива в Україні. Сутність проблеми полягає в тому, що через розвинені корупційні прояви деякі особи мають змогу купувати паливо по одній ціні, а потім перепродавати його по іншій. Оскільки отримання пального йде майже незаконним шляхом, то й прибуток виходить відповідний. Саме тому представники МВФ заявили, що в Україні має неодмінно зрости вартість газу, водопостачання, тощо.

Також треба згадати про індексування виплат та їх систематичне збільшення. На перший погляд здається, що це гарний метод подолання інфляції, але насправді є свої підводні камені. Мова йде про те, що за умови збільшення прибутків зростає купівельна спроможність жителів. Вони починають активно скуповувати ті чи інші види товарів. Це зумовлює зростання цін через підвищений попит. А тому збільшувати виплати треба регулюючи ціновий сектор. Насправді таких невеличких нюансів чимало, але вони усі повинні враховуватися владою.

Україна займає сумнівне положення на зовнішньому ринку, адже попит на її сировину поступово зменшується, а продукціє є неконкурентоспроможною. Втім, левова частка експорту України – це саме сировина. Раніше країна трималася завдяки важливим торговим домовленостям з РФ, що були скасовані, внаслідок чого значно скоротився експорт. Відомо, що інфляція в Україні 2018-2019 років суттєво корегуватиметься курсами різних валют до гривні.Що може спричинити зростання індексу інфляції

Тож яким скоріше за все буде індекс?

На даний момент складно визначити, яким саме буде індекс споживчих цін протягом усього 2019 року. Залишається просто складати свої передбачення. Переважна більшість аналітиків, експертів та міжнародних агентств вважають що не дивлячись на усі намагання та зміни на краще, влада України не зможе опустити індекс інфляції навіть до 8%. Вони вважають, що інфляція залишиться приблизно на рівні 11-12%.

Читайте також:  Выбираем витрины для гостиной и зала

Загалом усі жителі готуються до того, що індекс інфляції зростатиме, навіть не дивлячись на зростання заробітних плат, пенсій, стипендій та їх індексування. Але це лише приблизні передбачення. Тільки згодом буде відомо, чи справдяться вони.

Це буде цікаво:

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *