Меню

Програми ЗНО на 2020 рік

Підсумком усього навчального процесу в школі для українських учнів є ЗНО. По суті, це підсумкова атестація, що допомагає зрозуміти наскільки добре учні запам’ятовують викладений матеріал. Окрім цього, починаючи з 2008 року цей екзамен є і обов’язковим для усіх тих, хто планує здобути вищу освіту. Оскільки умови екзаменування частенько змінюються, старшокласників та їхніх батьків цікавить якими будуть особливості здачі ЗНО в 2019 році, 2020-му році.

Програми ЗНО на 2020 рік

Що таке ЗНО та яка його ціль?

Як стає зрозуміло із самої назви, зовнішнє оцінювання – це перевірка знань учня. Зовнішнім воно називається тому, що здійснювати перевірку будуть не працівники школи, в якій та чи інша дитина навчалась, а фахівці іншого навчального закладу.

Важливим принципом проведення перевірки знань є те, що запитання мають однакову складність для усіх школярів, незалежно від області їхнього проживання та навчального закладу, в котрому вони отримували загальну середню освіту. Дізнатись запитання заздалегідь, ще до пробного ЗНО, – неможливо. Такі запитання розробляються Українським центром. Що ж стосується предметів, графіків проведення тестувань, то вони визначаються окремими постановами Міністерства освіти.

Відтак, головною ціллю проведення перевірки знань у такому форматі є забезпечення вільного доступу до вищої освіти усім громадянам країни. ЗНО фактично унеможливлює реалізацію будь-яких корупційних задумів, адже діти та їхні батьки не можуть знати наперед в якій школі доведеться проходити тестування, які запитання будуть.

Результати ЗНО визначаються в певній кількості балів за правильні відповіді. Власне такі і є основним фактором, котрий дозволяє закладу вищої освіти відмовити абітурієнту чи дати змогу навчатись.

Такий формат перевірки знань дає також точну та достовірну інформацію про рівень роботи педагогів тієї чи іншої школи, міста чи навіть регіону, складності затвердженої МО програми. Усе це допомагає приймати правильні рішення та вдосконалювати навчальний, освітній процеси в Україні.

ЗНО та яка його ціль

Реєстрація

Ті, кого цікавить зовнішнє незалежне оцінювання 2020, нововведення та обов’язкові предмети, перш за все повинні знати, що для проходження тестування вони для початку повинні зареєструватись. Право на це мають не усі громадяни, а лише ті, хто:

 • вже мають повну загальну середню освіту;
 • здобуде повну вищу загальну освіту в поточному році.

Реєстрація розпочинається 05.02, а завершиться 26.03. Керівники навчальних закладів (шкіл, професійних училищ) зобов’язані надіслати документи своїх учнів чи студентів (слухачів), котрі братимуть участь в екзаменуванні, до 18.03.

Читайте також:  Зовнішнє незалежне оцінювання у 2021 році в Україні

Усі ті громадяни, котрі хочуть пройти тестування (наприклад, якщо вони закінчили школи понад 12 років тому і не здавали ЗНО), можуть зробити це самостійно завдяки урядовому сайту testportal.gov.ua.

Обов’язково потрібно створити реєстраційну картку. В ній доведеться вказати:

 • своє повне ім’я;
 • дату народження;
 • місце завчання (школа, місто, роки навчання);
 • паспортні дані.

Дальше потрібно обрати ті предмети, з яких планується здавати ЗНО. Ознайомившись із правилами тестування, потрібно поставити свою галочку про їхнє прийняття та підтвердити вибір.

Однак для участі в тестуванні цього ще не достатньо. Абітурієнт повинен зібрати пакет документів та надіслати їх для перевірки в регіональний центр. Для зменшення бюрократичного тиску та зручності учасників, вони мають змогу дізнатись про етап перевірки їхніх документів завдяки спеціальному сервісі та тому ж таки сайті – «Стан опрацювання документів». Звісно, попередньо потрібно буде увійти в особистий кабінет.

У разі потреби учасник може внести коригування реєстрації, тобто перереєструватись. Здійснити це дозволяється до 25.03.

Відмова в реєстрації може трапитись, якщо:

 • надання недостовірної інформації;
 • надання неповної інформації, або відсутність необхідних документів, що підтверджують вказані в онлайн режимі дані;
 • порушення графіків подання документів та реєстрації;
 • учасник внаслідок медичних висновків потребує особливих умов, котрі не можуть бути виконаними.
Реєстрація

Вибір предмету

Між тим, не з усіх них можна буде здати сертифікаційну роботу. Міністерство освіти для кожного учасника передбачає максимально чотири предмети. Два з них повинні бути обов’язкові предмети для здачі ЗНО в 2020 році: перший – українська мова та література. Другий – математика або історія України – на власний розсуд учня.

Зовнішнє оцінювання в 2020 р., як вже стало відомо, проходитиме аж із 11 основних шкільних предметів: математика, фізика, біологія, історія України, українська мова і література, географія, хімія, німецької, іспанської, англійської, французької мов.

Мінімальна кількість предметів – три. Добрати якийсь із предметів учень (студент) може на власний розсуд.

Хоча конкретні питання, як будуть міститись у сертифікаційній роботі, не повідомляються заздалегідь і щорічно змінюються, між тим, випускники мають вільний доступ до програми ЗНО на 2020 рік по кожному із 11 предметів. Уся інформація міститься у зручній таблиці та вказує, які конкретні розділи абітурієнт повинен повторити.

Читайте також:  Безкоштовне навчання в Польщі для українців 2018

Хоча в мережі блукають повідомлення про обов’язкове написання роботи із англійської мови, Міністерством така інформація спростовується. В новому році англійську можуть здавати випускники, які обрали цей предмет самостійно.

Вибір предмету

Графік здачі тестування

Точні дати проведення ЗНО в 2020-му році ще не повідомлялись міністерством, однак, орієнтуючись на попередніх років, не варто спрогнозувати, що вони відбудуться в травні-червні.

 • 20-21.05 – з математики;
 • 23-24.05 – українська мова та література;
 • 27-28.05 – іспанська, французька, німецька мови;
 • 29-30.05 – англійська мова;
 • 01-02.06 – фізика;
 • 04-05.06- історія України;
 • 06-08.06 – біологія;
 • 10-11.06 – географія;
 • 12-13.06 – фізика.

Відтак, вже з наступного дня, тобто з 14 червня будуть оголошуватись результати. Останні перевірки та оголошення повинні відбудуть терміном до 25.06.

Пробне ЗНО

Для того, щоб випускники не так хвилювались під час фінальних випробувань та зрозуміли як саме буде відбуватись зовнішнє незалежне оцінювання у 2020 році в Україні, вони можуть пройти пробне ЗНО. Таке відбувається приблизно за 2-2,5 місяці до головного тестування. Випускники дізнаються про можливі запитання, а також дізнаються свої бали. Звісно, такі не будуть вказуватись в сертифікаті.

Дізнавшись про свої слабкі сторони, випускники можуть «підтягнути» знання із потрібної дисципліни.

Пробне ЗНО не є обов’язковим для здачі, але добровільним.

Для учасників пробне тестування є платним. Однак, воно є неприбутковим для організатора. Кошти витрачаються виключно на організацію тестування.

Пробне ЗНО

Як визначаються результати?

Для забезпечення максимальної прозорості оцінювання, результати кожного учасника тестування оцінюються в кілька етапів.

 1. Для початку оцінюються ключі відповідей (тобто правильний варіант) та встановлюється певна кількість балів за кожну правильну відповідь. Це, так би мовити, загальна схема, котра дає змогу виставляти бали.
 2. Комп’ютерне опрацювання сертифікаційних робіт.
 3. Перевірка екзаменаторами тих завдань, котрі мають розгорнуту відповідь (яких комп’ютерна система оцінити не зможе).
 4. Визначення загального тестового балу учаснику на основі суми усіх балів за кожне виконане завдання.
 5. Встановлення порогу склав/ не склав.
 6. Переведення набраних на тестах балів в рейтингову шкалу від 100 до 200 балів та від 1 до 12 балів.
 7. Персоналізація тестових завдань кожних учасників.
 8. Оголошення отриманих результатів для кожного учасника.

Дізнатись суму своїх балів можна в особистому кабінеті на названому вище сайті.

Читайте також:  Як вибрати коп'ютерний стіл через інтернет магазин

ЗНО для окремих груп громадян

Особливо важливим для усіх українських випускників є нововведення щодо адаптації умов здачі ЗНО для певних груп населення.

Особи із особливими освітніми потребами. До них відносяться усі ті особи, котрі здобули загальну середню освіту мовою, що не відноситься до слов’янських, або мовою корінних народів. Для таких поріг «склав/не склав» буде знижено для одного шкільного предмету – українська мова та література. Точний відсоток зниження поки що не відомий.

Жителі АР Крим та Донбасу. Враховуючи особливу складну ситуацію на тимчасово непідконтрольних українській владі територіях, усі особи, котрі перебувають там та мають повну середню загальну освіту, мають нагоду реєструватись онлайн та надсилати в реєстраційні центри свої документи від сканованими на електронну адресу. Окрім цього3, здавати тестування вони зможуть двічі? Перший раз – як усі, другий шанс – взяти участь в Додатковій сесії.

Особи з інвалідністю. Державні органи готові забезпечити належні умови для осіб, котрі планують здавати ЗНО, але мають особливі освітні потреби. В такому разі, випускник повинне звернутись в медичний заклад до лікаря-спеціаліста по профілю свого захворювання. Лікар складає рекомендації щодо створення належних умов для учасника.

Особи із вадами зору. Випускники, котрі мають серйозні, підтверджені лікарем, вади зору, мають змогу виконувати завдання сертифікаційної роботи з допомогою крапкового шрифту Брайля. Однак, станом на 2020-й рік скласти таким чином тестування можна не з усіх предметів, а тільки з: історії України, біології, української мови та літератури, а також математики.

Особи із вадами зору

Додаткова сесія

Усі випускники, які з певних поважних причин не мають нагоди здати ЗНО в основний період, мають змогу здати їх під час додаткової сесії.

До таких обставин, наприклад, відносяться:

 • стихійне лихо;
 • смерть рідних;
 • хвороба чи погане самопочуття в день екзаменування;
 • втрата (викрадення) якогось із необхідних документів;
 • інші об’єктивні обставини, котрі не залежали від учасника.
Це буде цікаво:

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.