Меню

Рівень інфляції за січень 2023 року

Те, як будуть жити громадяни України, напряму залежить від стану економіки держави. Наразі найбільшою бідою є інфляцію, з якою влада намагається невпинно боротися. Саме тому багато хто роздумує над тим, яка буде інфляція за січень 2023 року в Україні.

Варто розуміти, що інфляція не взялася будь-звідки. Її поява стала наслідком революцій, зміни влади, нерозумних реформ та багатьох інших наслідків. Саме через це країна наразі переживає економічний занепад. Однак влада намагається усіма силами владнати ситуацію, а тому іноді можна натрапити на позитивні прогнози, що кажуть про зменшення рівня інфляції вже на початку 2023 року.як будуть жити громадяни України

Докладніше про те, що являє собою інфляція

Інфляція – це явище зростання цін на продовольчі та непродовольчі товари, послуги. В той самий час, соціальні стандарти та оплата праці постійно зменшуються. Це призводить до того, що національна валюта починає обезцінюватися. Іноді на валютному ринку відбуваються такі зміни, що прибуток українців виявляється не вартий нічого. Це, звісно, обурює громадян і налаштовує їх проти влади. Наразі влада ставить собі за мету щороку максимально зменшувати рівень інфляції, та не допустити повторення тієї ситуації, яку можна було спостерігати у 2015 році, коли показник складав понад 60%. Деякі експерти наголошують, що подібних умов та сачків більше не буде, а індекс інфляції за січень 2023 року буде значно меншим.Інфляція

Чого варто чекати в новому році

Треба розуміти, що вся бюджетна політика України формується під впливом міжнародних кредиторів. Таким чином, дуже великий вплив має саме МВФ. До речі, цей фонд також робить свої прогнози щодо України. Згідно з думкою представників МВФ, в 2023 році рівень інфляції досягне 8%. Саме такий відсоток можна було спостерігати до початку збройного конфлікту в Україні.

Читайте також:  Індексація заробітної плати у серпні 2022 року в Україні

Однак думка спеціалістів щодо курсу національної валюти розділилась. Багато хто робить невтішні прогнози. Вони вважають, долар буде коштувати понад 30 гривень. Це буде викликано зменшенням попиту на українську сировину та розірванням торгових відносин між Україною та Росією. Однак українська влада каже, що такого точно не буде. Вони вважають, що курс буде поступово зменшуватися, але різких сачків очікувати не треба. Економічна ситуація почне змінюватися в кращу сторону, проте дефіцит бюджету нікуди не подінеться.

Насправді представники влади вже мають кілька прогнозів розвитку економіки. Один з них передбачає, що знизиться рівень інфляції за січень 2023 року та почне покращуватися економічна ситуація. Такі поступові зміни на краще призведуть до загального покращення рівня життя, а з часом вдасться й подолати дефіцит бюджету та залатати дірки в багатьох фондах. Однак деякі професійні аналітики вважають такий прогноз нереалістичним. Те, як воно буде насправді, буде відомо лише згодом.

https://www.youtube.com/watch?v=0tRuZUGceEA

Що впливає на рівень інфляції та з чим треба боротися владі

Перш за все, дуже сильно на інфляцію впливає зростання тарифів на комунальні послуги. Окрім того, зараз майже щодня зростають ціни на усі види товарів, що можна знайти на прилавках магазинів. Курс долара також має сильний вплив. Річ у тім, що ціни на деякі товари залежать саме від долара, бо вони купуються в інших країнах. Особливо долар впливає на ціни на непродовольчі товари та майно, як, наприклад,  на ціни автомобілів.

Читайте також:  Якою буде інфляція в Україні в 2020 році?

Звісно, існують чинники, які навпаки гальмують це небажане явище. Це, перш за все, дії влади. Наразі Україна перейшла в стадію активних реформ майже усіх сфер. Це призводить не тільки до збільшення розміру соціальних виплат, а ще й до зростання заробітних плат представників багатьох професій. Проте, можлива така ситуація, коли у влади не вистачить коти на всі підвищення. Результат такого важко уявити.

Варто сказати, що чим менше українці купують продовольчі на непродовольчі товари, тим повільніше зростають ціни на них. Саме тому деякі експерти запевнюють, що ціни виросли не так сильно, як могли, бо в 2017 році Україна мала гарний урожай. Однак розірвання торгових відносин з Росією дуже погано впливає на стан української економіки.

Існує ще низка незалежних та пасивних факторів, як, наприклад, стан зовнішньої економіки, зміни в країні, урожай, тощо. Ці та інші фактори мають свій маленький влип на рівень інфляції.продовольчі  товари

Висновки

Можна сказати, що сценаріїв розвитку економічної ситуації в Україні є дуже багато. Те, який справдиться, наразі невідомо. Все може стати ще гірше, бо зараз в країні панують негативні настої. Подекуди трапляються масові мітинги та акції. Тому це все може призвести до нової революції і тоді економічний стан України буде страшенно поганим. Проте велика кількість аналітиків говорить про те, що все буде добре та інфляція в Україні в січні 2023 року почне зменшуватися, а згодом взагалі зупиниться на 8%.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.