Меню

Розмір допомоги на поховання 2021 рік

Соціальні виплати для поховання померлого виплачуються в основному пенсіонерам або інвалідам. Це державна гарантія, що малозабезпечені категорії громадян або самотні будуть гідно поховані після смерті.

Це актуальне соціальне питання, яке хвилює багатьох, який буде розмір допомоги на поховання 2021 рік для близької рідні, які жили чи не проживали разом з померлим?

Допомога на заховання в Україні

Сума виплат

Рішення про виплату приймають в залежності від соціального статусу та фінансового становища померлого і його рідні. Грошова сума на поховання видається, якщо громадянин ставився до таких категорій:

 • пенсіонер
 • інвалід
 • малозабезпечена сім’я
 • ін. категорії з передбаченими пільгами

Якщо покійний був пенсіонерам, тим, хто займаеться організацією похорону, виплачують одноразову дотацію. Розмір буде дорівнювати пенсії за 2 місяці, яку отримував покійний.

Якщо ж питання захоронення стосується військового пенсіонера, посібник буде розраховуватися, як 3 пенсії померлого, але не нижче 5-ти кратного розміру МЗП.

Державна грошова дотація видається на руки строго за дорученням відділеннями пошти України, оформленому на ПІБ особи, яка здійснює поховання. Таке доручення буде актуальним тільки до кінця поточного місяця, в якому воно було сформовано.

Важливо! Державна допомога не видається особам, які мають громадянство іншої країни, це ж відноситься до тих, хто проживає в «ДНР» і «ЛНР».

Хто видає допомогу?

Куди звертатися за оформленням грошей для захороненя, залежить від територіального знаходження померлого, тому порядок виплати допомоги на поховання буде слідуючим:

 1. Якщо пенсіонер завжди проживав на території країни (не отримував пенсію на непідконтрольною Україні території), рідня повинна звернутися за місцем проживання (прописки в паспорті) покійного.
 2. Якщо загибла людина була переселенцем з окупованих територій, потрібно подати заяву до органу, в якому особа стояла на обліку.
  Якщо людина, яка займається похованням, проживає на непідконтрольних Україні територіях, потрібно взяти довідку в органах соціального захисту населення про тимчасову постановці на облік, як переміщеної особи.
Які потрібні папери для допомоги на заховання

Звернення до відповідних органів від осіб, які не мають громадянства України не будуть розглядатися.

Читайте також:  Начисление больничных в 2022 году в Украине

Коли можна звертатися за допомогою?

Після смерті родича пенсіонера або інваліда необхідно звернутися за виплатами протягом наступних 6 місяців до ПФУ для оформлення недоотриманої пенсії. Після цього допомога на поховання за рахунок соцстраху 2021 оподаткування будуть вважатися частиною спадщини.
За регламентованими грошима можна звертатися в будь-який час, максимальний строк не встановлений.

Які зібрати папери?

Для оформлення фінансів на поховання потрібно спільно із заявою надати ряд паперів:

 1. Паспорт або документ, що засвідчує особу.
 2. Заява на соціальні виплати, оформлене за відповідним зразком.
 3. Виписка з держреєстру цивільного стану (можливо довідка про смерть).
 4. Заяву, написану в довільній формі, якщо не будуть вказані необхідні дані, буде визнано недійсними, чи не буде подано до розгляду.
  Також рідня може розраховувати, що порядними роботодавцями буде оформлена допомога на поховання за рахунок підприємства.

Що таке недоотриманий пенсія і як її отримати?

Пенсія кожної людини складається з складних розрахунків і ділиться на кілька частин, одна з яких накопичувальна. Це невелика частина коштів, яка відкладається з офіційної зарплати людини.

Пенсія недоотриманий є накопичувальний залишок коштів на особистому рахунку померлого громадянина, який не був вчасно витрачений. Оформлення недоотриманої пенсії родичами померлого – популярне питання.

Для цього необхідно буде надати в Пенсійний Фонд документи:

 1. Папери, що засвідчують особу того, хто звертається, наприклад, паспорт громадянина України або свідоцтво про народження, довідка про переселення.
 2. Документи, що гарантують докази родинних зв’язків з померлим чоловіком, свідоцтво про народження для дітей, свідоцтво про шлюб для подружжя.
 3. Свідоцтво про смерть або довідку з реєстру цивільних актів.
 4. Папери, що підтверджують факт спільного проживання з раніше померлим громадянином на дату його смерті.
 5. Будь-які довідки, які засвідчують, що заявник перебував на утриманні у померлої людини, якщо є непрацездатні громадяни, які не проживали з пенсіонером.
 6. Свідоцтво, що дають право на власність. Цей документ знадобиться, якщо є рідні не живе разом з пенсіонером або члени сім’ї звернулися пізніше визначеного терміну.
Читайте також:  Соціальна допомога багатодітним сім'ям в 2020 році

Важливо! Якщо на допомогу претендують і подали заяву кілька членів сім’ї небіжчика, що не видана сума пенсії буде розділена між ним порівну.

Розроблено спеціальний перелік родичів, які можуть законно претендувати на недоотриманий пенсію померлого громадянина:

 1. Члени сім’ї, які живуть на одній території разом з померлим громадянином на день його смерті. Але цей факт потрібно буде виправдати офіційними паперами. В іншому випадку претензії заявника не розглядатимуться.
 2. Члени сім’ї, які належать до категорії непрацездатних, якщо вони перебували на повному або частковому утриманні у покійного. У цьому випадку немає різниці, проживав чоловік чи ні спільно з покійним.

Перші, хто можуть законно претендувати на недоотриманий пенсію – які проживають разом родичі, якщо це записано в офіційних паперах.

Особливі умови

Якщо з небіжчиком на момент смерті ніхто не проживав, його пенсія видається рідні, яка перебувала на утриманні. В такому випадку службам потрібні докази, наприклад, офіційні документи, що підтверджують відсутність офіційної роботи, наявність інвалідності тощо.

Звернувшись вчасно до державних інстанцій матеріальна допомога на поховання родича безсумнівно буде допомогою в ситуації, що склалася. Державні кошти допоможуть достойно поховати людину, зробити поминки, підстрахувати родину в тяжкі часи.

Це буде цікаво:

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *