Меню

Розмір мінімальної зарплати в 2021 році

Законодавчо затверджена мінімалка-гарантія якісності і забезпеченості жителів. Вона прив’язана до соцвиплат, державних зборів. Зміна показника позначається на поповненні скарбниці і благополуччі населення. Тому питання, якою буде мінімальна заробітна плата в 2021 році в Україні ніколи не втратить своєї актуальності.

Розібратися з розмірами виплат, причинами їх підвищення або зниженням допоможе розуміння її значення і критеріїв, до яких вона прив’язана.

Українські гроші

Яким буде розмір заробітної плати в Україні?

Під мінімальною зарплатою розуміється мінімально допустима величина місячних виплат незалежно від роду діяльності. Таким чином, зарплата кваліфікованого або некваліфікованого працівника не може бути менше законодавчо затвердженої цифри. В розмір мінімалки не включаються преміальні надбавки, компенсаційні та інші виплати.

Мінімальна заробітна плата-ліміт, встановлений державою, завдяки якому кожен житель має право на оплату праці. До ліміту прив’язані такі показники:

 • відпустка і відрядження;
 • мінімальний страховий внесок;
 • штрафи контролюючих органів, адміністративного та трудового спрямування;
 • пільги для фізосіб;
 • держмито для громадян інших держав;
 • податок на нерухомість.

Щоб дізнатися яким буде розмір заробітної плати в Україні необхідно цікавитися нововведеннями до законодавчих актів або Законом про бюджет на наступний рік. Точні цифри можна дізнатися з затвердженого на 2021 рік бюджету. Цього року він буде розглядатися і прийматися в 4 кварталі.

В чому особливості мінімалки?

Зрозуміти, що таке мінімальна зарплата просто. Для цього важливо знати її особливості:

 • мінімальна зарплата є базовою і не змінюється залежно від регіону України;
 • вимоги до виплат поширюється на підприємства всіх форм власності;
 • при виконанні відразу декількох видів робіт оплата до мінімального рівня проводиться по кожній з них (за умови виконання робіт в повному обсязі);
 • вимоги до мінімалки не пред’являються за умови виконання робіт на 50% окладу або за скороченим графіком;
 • якщо зарплата нижче рівня мінімалки, для досягнення рівня показника використовується надбавка за інтенсивність праці, преміальні та індексація;
 • для досягнення мінімального рівня не використовуються понаднормові та нічні роботи, ризики та святкові преміальні;
 • при нарахуванні мінімалки не враховуються відпустка та лікарняні, оплата проводиться за фактично відпрацьований час;
 • при перериванні трудової діяльності з вини роботодавця, керівник зобов’язаний виплатити найманому працівнику законодавчо передбачений мінімум.
Читайте також:  Зарплата пограничников в 2020 году в Украине

Деякі вважають, що середня зарплата і величина мінімалки однакові показники. Зазначене є стовідсотковою помилкою. Перший показник розраховується виходячи із суми зарплат по областях і регіонах, друга – встановлюється на законодавчому рівні.

У 2020 році рівень середньої зарплати набагато перевищує мінімалку. Самою високою є зарплата в Києві та його областях, найменша – в Чернігівській області.

Мінімальная щаробітня платня в Україні

За рівнем середньої зарплати судять про забезпеченість громадян. Статистичні дані дозволяють дізнатися, який регіон України є бідним, а який самодостатнім. На підставі цього урядом приймаються рішення про надання допомоги.

Мінімалка 2020

Відповідно до Закону про бюджет на 2020 рік встановлено мінімальну зарплату в місячному розмірі 4723 грн. та мінімальному погодинному розмірі 28,31 грн. При цьому не виключено, що протягом року показник буде змінюватися не один раз.

Президентом України дано доручення КМУ відстежити доцільність зазначеного показника залежно від рівня забезпеченості демографічних і соціальних груп населення. Спостережувана сьогодні ситуація в країні показує, що зміни повинні відбутися в обов’язково порядку, інакше, соціально-незахищена частина України максимально наблизиться до межі бідності.

Прогнози Міністерства фінансів про мінімальну зарплату 2021

Дати максимально приблизні прогнози здатне Міністерство фінансів, що володіє необхідною інформацією про сфери економічної діяльності та іншими показниками.

Вони стверджують, що мінімальна заробітна плата 2021 в Україні досягне показника 4723 грн. При цьому вартість соціально-значущої групи товарів збільшиться на 6%. До кінця року вона наблизиться до позначки 5 тис.грн.

Надати точні прогнози сьогодні ніхто не зможе. Причиною тому є раптова поява коронавірусної інфекції на території України та спад економіки.

Читайте також:  Мінімальна зарплата на 2018 рік в Україні

Введення карантину і паніка серед населення призвела до підвищення цін на продукти, а в деяких областях до дефіциту. Іншими словами, наявна сьогодні ситуація є штучно створена самими ж українцями. При стабілізації ситуації уряд планує встановити мінімалку на вищевказаному рівні.

У 2022 році зарплата також зросте і наблизиться до цифри 5290 грн. У той же час експерти і фінансисти впевнені, що країна не дотягує до європейських стандартів і зарплата на Україні є найнижчою серед країн ЄС.

Позитивними моментами при збільшенні показника мінімальної зарплати в Україні є:

 • збільшення надходжень до бюджету;
 • поповнення ПФУ;
 • збільшення показника середньої зарплати;
 • зниження зростання невдоволення серед населення;
 • покращення благополуччя українців.

Пропонуємо ознайомитися з попередніми даними щодо розміру мінімальної зарплати в 2021 році та в інших періодах:

 • 2019 – 4173 грн.;
 • 2020 – 4723 грн.;
 • 2021 – 5003 грн.;
 • 2022 – 5290 грн.

Якщо ситуація в країні стабілізується, прогноз може бути вірним на 99%. На сьогоднішній день зазначені цифри є попередніми.

Відстежити зростання цін на соціально-значущі рівні товару, зростання інфляції, падіння/зростання національної валюти та інші економічні показники можна, скориставшись даними інтернет-ресурсів, за допомогою відвідування офіційного сайту Міністерства фінансів або спілкування на тематичних сайтах.

мінімалка в Україні по роках

Роль мінімальної зарплати при підвищенні соцвиплат

Причинами, за якими жителі України бажають підвищення мінімального рівня грошових виплат криються в прив’язці показника до пенсійних і соцвиплат. Жителі, які на сьогоднішній день є пенсіонерами, досягли відповідного віку або мають повну кількість років законодавчо встановленого трудового стажу при підвищенні мінімальної зарплати можуть розраховувати на збільшення грошових виплат.

Наприклад, при зростанні мінімалки в 2021 році пенсіонери, які вийшли на заслужений відпочинок з повним трудовим стажем, отримуватимуть не менше 2001,2 грн., у наступному періоді сума зросте до показника – 2116 грн. Зазначені зростання є підтвердженням факту благополуччя населення і турботи уряду про власний народ.

Читайте також:  Останні новини про зарплату суддів у 2018 році

Резюме

У 2020 році, як і в попередніх відбулося підвищення рівня мінімалки. Згідно з прогнозними даними Мінфіну мінімальна зарплата буде збільшена і в 2021 році. Вона досягне досягне показника 4723 грн. При цьому вартість соціально-значущої групи товарів збільшиться на 6%.

До кінця року вона наблизиться до позначки 5 тис.грн. Зміна показника сприятливо позначиться на поповненні скарбниці та ПФУ, збільшенні показника середньої зарплати, зниженні безробіття, невдоволення серед населення, поліпшенні благополуччя українців.

Це буде цікаво:

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *