Меню

Розмір виплати при народженні дитини в 2022 році

Головна мета держави надавати соціальну допомогу сім’ям, які бідують і потребують фінансової допомоги. На думку уряду, сімейна політика повинна бути сконцентрована на вирішення грошових проблем у бік збільшення народжуваності людей нашої країни. Причому це значний крок набуття матеріального ресурсу.

ВР України планує найближчим часом підняти розмір виплат для сімей з дітьми, а також внести відповідні уточнення в умови їх обчислення. Про перспективи, якою буде допомога при народженні дитини в 2022 році в Україні пропонуємо дізнатися зі статті.

Виплати при народженні дитини в 2022 році

Виплата дитячих грошей – різновиди

Нижче вказані виплати щорічно виділяються жінкам, які мають дітей:

 • щомісячні допомоги;
 • одноразова допомога;
 • пільгові виплати сім’ям зі складною сімейною обстановкою;
 • інші компенсації.

По всій території країни діють всілякі програми, відштовхуючись з будь-яких вимог, сімейства дають одноразові та щомісячні дитячі допомоги. Подібні ініціативи дозволяють купити малюкам все саме потрібне для нормального розвитку — від речей основної потреби до дитячого харчування. Крім того, окремим сімействам виділяється фінансова допомога на удосконалення житлових умов. У число різних видів допомоги дітям включаються виплати, що надаються у зв’язку з:

 • постановкою на облік на ранньому терміні вагітності;
 • відпустка, пов’язана вагітністю та пологами;
 • народженням одного і більше дітей;
 • доглядом за малюком до виконання ним певного віку: відповідно до 1,5 і 3 років.

Планується, що в новому періоді державна допомога при народженні дитини збільшиться кардинально. Відстежувати ситуацію із законодавчими нововведеннями можна завдяки відвідуванню урядових сайтів і спілкуванню з молодими матусями на тематичних форумах.

Підстави – документи для отримання допомоги в 2022 р.

Для підстави отримання дитячої допомоги в 2022 році є відповідна заява про видачу допомоги та лікарняний лист, виданий лікарем в поліклініці. Якщо документи для отримання допомоги в 2022 р. відсутні – виплата не призначається. Допомога дорівнює середній щомісячній заробітній платі, примноженій на число відпусток.

У 2021 році виплати складають:

 • повний обсяг допомоги сім’ї при народженні дитини складає 42580 грн.;
 • з них одноразово виплачується – 10320 грн., гроші, які залишилися пропорційна діляться на 36 місяців.
Читайте також:  Перехідні положення податкового кодексу України на 2022 рік по розділам

У 2022 році вагітна жінка зможе отримати допомогу по вагітності та пологах в максимальної сумі, розмір виплати при народженні дитини в 2022 році повинен збільшитися.

Як оформити виплати при народженні дитини, які документи для цього необхідні підкаже особисте відвідування управління праці або консультаційна допомога фахівців гарячої лінії.

Слід розуміти, що разом із внесенням змін до законодавчих актів може зазнати змін перелік дозвільних документів. Яким він буде стане відомо після прийняття нововведень у законодавчих актах.

Останні новини по виплаті допомоги при народженні дитини

За попередньою інформацією, що надійшла з перевірених джерел стало відомо, допомога при народженні маленького українця планується підвищити до 50 тис.грн. Законопроект зараз знаходиться в сирому вигляді. Процедура розгляду ще не розпочата. якщо процес прискориться, варто очікувати, що соціальну допомогу від держави на дитину підвищать починаючи з 2022 року. Таким чином матусям, які народили дитину в наступному році дуже пощастить.

Нововведення законопроекту передбачають наступні зміни:

 • державна виплата при народженні на першого і кожного наступного малюка складе 50 тис. грн.;
 • одноразово матусі зможуть отримати 12500 грн.;
 • залишилася грошова сума буде розділена на 36 місяців, в результаті на утримання дитини кожен місяць сім’ї отримуватимуть по 1041 грн.;
 • починаючи з 2023 року Уряд планує провести чергові позитивні зміни – планується проведення індексації нарахованої на утримання дитини виплати.
виплати при народженні дитини

При прийнятті документа розрахунок (збільшення) виплат при народженні дитини буде проводитися в автоматичному порядку.

Крім зазначеного, матусі зможуть як і раніше користуватися послугою «Пакет малюка», яким можна скористатися протягом місяця з моменту його народження.

Оскільки пакет прикріплений до мінімуму на новонароджених, при підвищенні допомоги він буде зменшуватися. Верховна Рада роз’єднує 2 види допомоги, не вважає за потрібне вносити зміни в пакет. За «Пакетом для малюків» мається на увазі страховка, що дозволяє при народженні дитини мати все необхідне для догляду за ним. На сьогоднішній день питання збільшення / зменшення вартості пакету є замороженим і невирішеним. Швидше за все допомога не буде змінена і сім’ям з новонародженими доведеться задовольнятися благами попереднього року.

Наскільки допоможуть матусям Додаткові 10000 грн.?

Починаючи з 2014 року допомога виплачується сім’ям не повною сумою. Одноразова виплата становить трохи більше 10 тис. грн. Зазначених грошей вистачало на покупку білизни, ліжечка для малюка, ванночки і аксесуарів по догляду за дитиною. Сьогоднішніх щомісяця виплачуваних державою 860 грн. недостатньо для утримання дитини. Досить порівняти ціни попереднього і теперішнього року.

Якщо жінка знаходиться в декреті і про неї піклуватися тільки чоловік, зазначених коштів вистачить на покупку коляски і продукти харчування на місяць. Пелюшки доведеться використовувати бюджетні або при наявності першої дитини користуватися старими.

Враховуючи сьогоднішні ціни експерти порахували приблизні витрати на одну дитину. Якщо малюк знаходиться на штучному годуванні, його потрібно годувати через кожні 3-4 години. З урахуванням пелюшок, пляшечки, соски, сумішей і памперсів на дитину від 0 до 6 місяців необхідно:

 • 160 памперсів, які обійдуться в 640-1000 грн. в залежності від бренду;
 • 9 пачок сумішей-витрати складуть від 600 до 1560 грн.
Читайте також:  Як рахувати ПДФО у 2021 році в Україні?

В результаті, на харчування малюка і гігієнічні засоби необхідно близько 1240 грн. По закінчення піврічного віку дитина стає активним, зростає і потребує додаткового харчування, на яке необхідно виділення додаткових коштів. У підсумку середня сума витрат на новонародженого становить 3000 грн. Перед батьками стає питання, раніше виходити з декрету або шукати додаткові можливості заробітку.

З цих причин демографічна ситуація в країні залишається напруженою. Молоді сім’ї не прагнуть відразу народжувати дитину. А якщо і заводять малюка, то одного. На таку допомогу неможливо прожити повноцінно двом, не те щоб утримувати дитину.

Також недавно в Інтернеті з’явилися сайти, які надають допомогу по утриманню новонароджених. Вони пропонують замість бавовняних і байкових пелюшок користуватися марлею, забути про підгузники, годувати дітей за схемами. Такі принципи прийнятні не для всіх сімей. Велика частина ставиться до них негативно, не сприймає.

Сьогодні держава в змозі надати допомогу сім’ям з новонародженими в кількості 1041 грн., при тому, що мінімальна грошова сума витрат на дитину становить 1240 грн.

Чому ВР проти підвищення допомоги для новонароджених?

Як зазначалося раніше, законопроект знаходиться на розгляді, з точки зору депутатів потребує доопрацювань і неодноразовому читанні. Багато українців сумніваються, чи будуть збільшені виплати на дитину в 2022 році у вересні в Україні. Сьогоднішня ситуація нагадує прислів’я, «а віз і нині там». Іншими словами, ніхто не прагне прискорювати процес розгляду.

виплати при народженні дитини в Україні

Багато українців були впевнені, що стопор з розглядом законопроекту пов’язаний з нестачею грошей у бюджеті. Голова з питань соцполітики заявила, при виділенні додаткових грошей до бюджету перші витрати будуть спрямовані на утримання армії. Верховна Рада вважає, що пріоритетними напрямками вважається захист суверенітету і цілісності держави, а не поліпшення демографічної ситуації.

Читайте також:  Яким буде транспортний податок в 2021 році в Україні?

Другими по черзі будемо фінансуватися напрямок безпеки. При такому рішенні грошей на соцвиплати і збільшення допомог не залишиться. Українці знову залишаться на межі злиднів, а молоді сім’ї як і раніше будуть відмовлятися народжувати. Ніякі штрафи не змусять молодих животіти в злиднях з малолітньою дитиною.

При таке ситуації демографічна ситуація може вирішуватися за рахунок розмноження несприятливих верств населення: бомжів і алкоголіків, що живуть за принципом, де одна дитина там і 10 стануть непомітними.

Міністр соцполітики заявила, для поліпшення демографічної ситуації в країні і розгляду проекту про підвищення допомоги для новонароджених необхідно переглянути Податковий Кодекс і зробити його налаштованим у бік сім’ї. Прожитковий мінімум на малюка не повинен оподатковуватися, він повинен повністю залишатися в сім’ї і витрачатися на новонародженого і ведення господарства.

Також зміни слід ввести в Трудовий Кодекс, зокрема, людина, що знаходиться в декреті має право повернутися на колишнє робоче місце, незалежно від його значущості. Розвиток дружньої інфраструктури сім’ї з дитиною дозволить подолати проблеми будь-якого ступеня складності.

Резюме

З інформаційних джерел стало відомо про підвищення допомоги при народженні дитини. Законопроект, що знаходиться на розгляді, передбачає збільшення виплат до 50 тис.грн. При цьому велика частина депутатів стоїть не на боці українських сімей. Вони впевнені, початкове виділення коштів з бюджету має бути спрямоване на вирішення військового конфлікту і забезпечення безпеки населення.

Якщо кошти будуть розподілені таким чином, виплати на новонароджених залишаться на рівні 2021 року, а демографічна ситуація погіршиться в кілька разів. Чи будуть підвищені виплати на малюків стане відомо наприкінці цього року.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.