Меню

Розмір заробітної плати моряків в 2022 році в Україні

Багато хто цікавиться, яка зарплата у моряків у зв’язку з тим, що самі планують «піти підкорювати» морські простори або для розширення світогляду.

zarabotnaya plata morakam 1 - Розмір заробітної плати моряків в 2022 році в Україні

Помилковою вважається думка, що всі моряки багато отримують, адже багато залежить від самого корабля, роду діяльності працівника та багатьох інших факторів.

Моряк завжди вважався престижною професією, за численними домислами, ще й завжди була висока зарплата моряка у 2022 році в Україні, саме ці причини зробили її такою популярною. Саме тому в моє хочуть піти і молоді хлопці та «покоління старше», але мало хто знає, що є структура формування заробітної плати моряків.

З чого складаються оклади?

Насамперед дохід залежатиме від посади та суміжних обов’язків, що виконуються на судні.

Флот за призначенням можна розділити на кілька основних категорій:

 • Рибальський;
 • Військово-морський;
 • Торгівельний;
 • Пасажирський;
 • Науково-дослідний.
zarabotnaya plata morakam 3 - Розмір заробітної плати моряків в 2022 році в Україні

Останні новини про підвищення зарплати капітанів в Україні говорять, що найчастіше інтерес виявляють до зарплат моряків дальнього плавання та працівників торговельного флоту.

Цікаво! У резюме на сайтах пошуку роботи стандартно вказують суму доходу від 20 000 гривень у середньому.

Що знадобиться, щоб стати моряком?

Для отримання бажаної посади потрібні прагнення, амбіції, а також освіта. Для початку необхідно отримати атестат про закінчення 9 або 11 класів шкільної програми, після чого закінчити академію, коледж (залежно від програми школи).

Читайте також:  Повышение зарплаты председателя сельского совета в 2021 году в Украине

Щоб стати рядовим матросом без претензій на високі посади, достатньо буде отримати (наприклад, в Одесі) в капітані паспорт моряка і пройти нескладні курси (3 місяці для мотористів). Також знадобиться мінімальний пакет сертифікатів (відповідно до міжнародних вимог – 5 шт).

zarabotnaya plata morakam 5 - Розмір заробітної плати моряків в 2022 році в Україні

Наскільки важко знайти роботу?

Після випуску найчастіше роботу «майбутні моряки» шукають самостійно, але у Херсоні, Одесі багато компаній співпрацюють із коледжами, академіями, пропонуючи кращим випускникам працевлаштування. Робота залежатиме від загального випускного балу, а також проведеної особисто співбесіди та рівня знання англійської мови, адже більшість рейсів є міжнародними.

Важливо! Такі програми співпраці із навчальними закладами називаються «кадетськими».

Які пропонуються зарплати?

Заробіток безпосередньо відрізняється в залежності від судна, на якому проходитиме робота, а також безпосередньо про спеціалізацію:

 1. Капітан – хороша посада з високим заробітком, але і з великою відповідальністю. Наприклад, цього року висока заробітна плата пропонувалася капітанам на нафтових танкерах з перевезення зрідженого газу (за місяць у рейсі оплата пропонувалася 15 000 доларів + бонуси). На 2022 рік обіцяють, що заробітна плата буде вищою, особливо з огляду на останні геополітичні зміни у світі. Сінгапурські компанії на 2022 рік обіцяють заробітну плату у розмірі від 12000 – 14500 доларів на місяць. З працівниками нафтових танкерів найчастіше укладають контракти на чотири місяці мінімум. На балкерах посади капітанів оплачують менше – від 8500 до 9000 доларів на місяць.
 2. Старший механік. Часто такі вакансії можна зустріти у великих газовозних (LNG) судах. У такому разі очікується заробітна плата в 20,5 000 доларів на місяць і контракт мінімум на 3 місяці. Найменше отримують старші механіки на суховантажах – оклад без бонусів 4000 доларів (контракт від 2 до 3 місяців). Навіть без огляду на це, скорочення моряків в 2022 році в Україні не намічається.
 3. Старший помічник капітана – найбільш популярна та затребувана вакансія за рахунок високого окладу. Особливо враховуючи, що робота проходитиме на нових, сучасних судах, щонайменше 2018 року, будівлі з окладом 12,5 000 доларів на місяць + бонуси. Але, щоб потрапити на цю посаду, знадобиться досвід у роботі на нафтоперегінних суднах з транспортування зрідженого газу. Для молодих працівників (з невеликим досвідом) на деяких суднах можуть запропонувати стартовий оклад 9500-12500 доларів (якщо раніше посада була не меншою за другий помічник). Ця посада має мінімальний поріг окладу – 2500 доларів місяць з продовженням окладу до 6 місяців.
 4. Помічник капітана має ранг нижче, ніж у старпома, і відповідно менший оклад, багато що залежить від досвіду офіцера, кваліфікації і т.д. У другого помічника розмір заробітної плати моряків в 2022 році в Україні буде корегуватись від 40 євро на день та контрактом у 4-5 місяців. Але, швидше за все, працювати доведеться на відносно старому судні, 1970-1980 року побудови. Така вакансія є добрим, ефективним стартом у кар’єрі.
 5. Третій та четвертий помічники, наприклад, на танкерах-хімзаводах отримуватимуть від 4000 доларів із контрактом на 5-6 місяців.
 6. Механіки можуть претендувати на оклад не менше ніж 11 000 доларів на місяць, залежно від регіону роботи судна. Такий працівник потрібний мінімум на 10-12 місяців, найчастіше це довгострокові проекти. На суднах, що працюють у Європі, грошове забезпечення моряка в 2022 році по 320-400 євро на день, робота позмінна 66 тижнів. Другий і третій механік можуть отримувати трохи більше 3000-5000 доларів на місяць і продовжувати контракт на 3-4 місяці, залежно від побажань компанії. Четвертий механік малооплачувана посада, але не вимагає жодної спеціальної відповідальності підготовки, оклад становитиме від 1400 доларів на місяць.
 7. Електромеханіки, залежно від спеціалізації та досвіду роботи, можуть отримати на 1 місяць від 1250 до 7500 доларів на місяць з можливістю роботи на суховантажі та на танкері сирої нафти відповідно.
zarabotnaya plata morakam 6 - Розмір заробітної плати моряків в 2022 році в Україні

У більшості випадків рейси тривають від 3 до 6 місяців, виходячи із зони роботи судна та спеціалізації рейсу. Після рейсу працівникам надається відпустка приблизно на такий самий час (2-3 місяці). Також кожен рік проводиться індексація зарплати матроса в Україні в усіх спеціализаціях.

Читайте також:  Зарплата бюджетників у 2018 році в Україні

Боротися за хорошу посаду, намагатися просунутися кар’єрними сходами варто завжди, адже це великий конкурентний ринок, де багато моряків можуть підібрати для себе найбільш прийнятні умови роботи.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.