Меню

Розмір заробітної плати поліції в 2020 році в Україні

Надзвичайно важлива складова будь-якої держави – безпека. Спокійне життя звичайних українців забезпечують поліцейські. В інтернет-просторах з’являється все більше заголовків з наріканнями на несумлінне виконання службових обов’язків патрульними. Як вирішити цю проблему?

про зарплату українських поліцейських

Найбільший стимул у роботі – це грошова винагорода. Спробуємо розглянути, як змінюються виплати держслужбовців, дізнаємось останні новини про підвищення зарплати працівників поліції в Україні. І чи змотивує це правоохоронні органи працювати краще?

Постанова про зарплату українських поліцейських

Згідно з Законом України «Про національну поліцію» (стаття 94), визначаємо такі основні положення про грошове забезпечення працівникам поліції:

 • основна частина зарплати – оклад;
 • поліцейські, що займають керівні посади отримують основну частину з коефіцієнтом від 1,1 до 2, залежно від типу виконуваних обов’язків;
 • окрім основної грошової винагороди, поліцейські отримують і надбавки за вислугу. Більше одного року – 10%, понад 3 роки – 15%, за службу від 5 до 10 років – 18%, і так далі аж до 50% від посадового окладу за строк служби більше 35 років;
 • передбачається доплата 0,002 від окладу за кожну годину перебування в бойовій готовності;
 • поліціянт отримує компенсацію за каліцтво чи втрату дієздатності у розмірі річної або трирічної зарплати.

Відповідно до статті 67 того ж закону, відбуваються і стягнення за порушення посадових повноважень, а також заохочення у вигляді премій.

Що очікувати потенційному кандидату в ряди поліцейських?

У зв’язку з проведенням нещодавньої поліцейської реформи, відбулося багато змін щодо вступу до рядів полісменів. На це було виділено 26 млрд гривень з держбюджету.

Ймовірно, для завершення всіх розпочатих реформ, знадобиться ще близько 30 млрд гривень. Аналітики зазначають, що 80% від цієї суми використовується для грошових виплат працівникам поліції. Очевидно, що підвищення зарплати поліцейським несе за собою наслідки у вигляді зміни ряду вимог до кандидатів.

Читайте також:  Розмір заробітної плати сімейних лікарів в 2022 році в Україні

Нові умови виключають необхідність отримання свідоцтва про закінчення вищої освіти в Міністерстві внутрішніх справ України. Не потрібна і спеціальна освіта. Найбільшу роль відіграють фізичне та психічне здоров’я потенційних кандидатів. Необхідно бути готовим протистояти злочинцям та затримувати їх, а також застосовувати зброю у разі потреби. У пригоді стане і вміння тверезо і швидко аналізувати ситуацію та оперативно реагувати.

Оцінка на психологічну стійкість включає тести на адекватність, кмітливість, виваженість та об’єктивність. Ці складові є надзвичайно важливими для отримання права застосовувати вогнепальну зброю.

Оклад поліцейського у 2020 році

Крім тих, хто про професію захисника порядку лише мріє, є й такі, що роками працюють, патрулюючи наші міста. Вони постійно цікавляться питанням про розмір заробітної плати поліції в 2020 році в Україні.

Звісно, сума мінімальної грошової винагороди постійно зростає. Цьогоріч вона дорівнює 2073 гривням (не враховуючи різноманітних надбавок). Це на 152 гривні більше, ніж у минулому році. Проте, це значення змінюється відповідно до розряду і посади.


Суму окладу за останні 3 роки з урахуванням розряду можемо дізнатися з наступної таблиці.

Необхідно постійно показувати себе з кращого боку, щоб просуватися до керівних посад, адже зарплати разюче відрізняються. Голова Нацполіції отримує оклад у розмірі 100 тис. гривень щомісячно, а його заступник – близько 80 тис. Офіцери поліції з вислугою понад 15 років мають 42 тисячі, а представники спецслужб – від 21 тисячі гривень. Отже, є до чого прагнути.

про зарплату поліцейських

З чого складається зарплата поліцейського?

Заробітна плата працівників поліції складається з декількох частин:

 1. Оклад. Не може бути меншим, ніж мінімальна сума, визначена державою. Уряд оприлюднив тарифи, з яких можна дізнатися мінімальну суму. У минулому році ця цифра становила 1921 гривні, а у 2020 сягнула до позначки 2073 гривні. Перераховується оклад з врахуванням розряду і посади працівника.
 2. Доплати. Видаються за понаднормові роботи, а також виконання особливо складних завдань. Наприклад, праця у вихідні та свята, нічні зміни, години, що перевищують норму робочого дня.
 3. Надбавки. Щоб отримувати цю складову, необхідно чимось вирізнятись з-поміж інших. Тому, неабияким плюсом стане володіння іноземними мовами, наявність наукового ступеня, військове знання, вислуга років і таке інше.
 4. Премії. Встановлюються у зв’язку з ідеальним виконанням певних видів робіт. Можливі також винагороди, присвячені професійним або державним святам.
 5. Територіальний коефіцієнт. Проживаючи в певному, особливо небезпечному регіоні, працівник поліції може отримувати додаткові гроші за ризик життю та здоров’ю.
Читайте також:  Повышение зарплаты ассистента учителя в 2021 году в Украине

На які суми варто розраховувати?

З останніх новин про підвищення виплат працівникам поліції відомо, що керівники відділів та структур правоохоронних органів будуть отримувати найвищі суми. Як зазначалось, Голова Нацполіції матиме 100 тисяч гривень на місяць.

Виплати карним та слідчим відділам значно зростали, починаючи з 2016 року. Так, зарплата слідчого поліції становила 5,5-6 тис. гривень на місяць. Проте, і зараз вони отримують порівняно невисокі грошові винагороди – приблизно 12-14 тисяч гривень щомісяця.

украинские деньги

Поліцейський, що отримав дозвіл на використання вогнепальної зброї, а також пройшов усі перевірки, отримає 9-11 тисяч гривень і більше.

Дільничні працівники матимуть найменше – від 9 тисяч гривень.

Зазначаємо, що подані цифри – не остаточні. До них додаються премії, доплати й надбавки.

Відрахування та індексація

Відрахування із заробітних плат відбуваються у випадку всіх громадян України. Працівники правоохоронних органів не є виключенням.

Отже, із зарплат посадовців стягуються:

 • військовий збір у розмірі 1,5% від місячної винагороди;
 • ПДФО – 18%;
 • індексація у зв’язку зі знеціненням гривні.

У 2020 році постає актуальне питання: чи відбуватиметься індексація зарплати поліції в Україні?

Поки депутати не дали однозначної відповіді на це запитання. Відомо, що у 2018 році вона проводилась, і досягала позначки 25%. Але з того моменту економіка країни дещо покращилась.

Спрогнозувати це явище складно через нестабільну ситуацію в державі, а також постійні зміни курсу валют. Інфляція може настати в будь-який момент. Проте, аналітики прогнозують знецінювання гривні не більше, ніж на 11% протягом усього року.

Ця новина є радісною для поліціянтів, тому що позитивно впливає на їх зарплати та забезпечує відчуття стабільності.

Питання посадових скорочень

Очевидно, що працівників правоохоронних органів турбує питання посадових звільнень. Тому спробуємо дати відповідь на питання: чи відбуватимуться скорочення в рядах поліції у 2020 році в Україні?

Чиновники запевняють, що не варто остерігатись масового скорочення представників української Національної поліції. Вони аргументують свою думку тим, що на реформи правоохоронної системи було витрачено занадто багато коштів для таких кардинальних змін.

единый налог

Проте, у зв’язку з виборами нового президента, а також членів Верховної Ради, це питання залишається відкритим. Країні все ще необхідні рішучі дії щодо членів державних систем. Працівники, репутація яких є незаплямованою, можуть замінити тих, хто був помічений у корупційних скандалах. Окрім того, відчувається потреба у винахідливих та професійних слідчих.

Читайте також:  Зарплата полиции в 2020 году в Украине

Тому, варто готуватися до будь-яких подій. Задля оптимізації роботи органів, а також збільшення кількості корисних кадрів, можна очікувати незначних скорочень. План, поставлений на 2020 рік, буде виконуватись шляхом звільнень та перерозподілу деяких представників служб серед інших органів влади.

Причини добровільних звільнень з рядів правоохоронців

Окрім того, що існує величезний попит на професію працівника поліції, спостерігається також і повсякчасні звільнення. Чому вони відбувають? Розглянемо деякі причини.

 1. Порівняно невисокі зарплати.  Ви вже дізналися дані про розмір зарплати поліції у 2020 році в Україні. Погодьтесь: робота належить до небезпечних, вимагає високого рівня фізичної підготовки, а також розвинених моральних цінностей. До того ж, необхідно постійно тренуватись, вдосконалювати вміння користуватись зброєю та відточувати свою майстерність. Володіючи набором цих навичок, молодик може отримувати більше 1000 доларів на місяць, працюючи в приватній охороні.
 2. Графік роботи. Патрульні працюють за схемою 2 денних зміни, 2 вихідних, 2 нічних зміни, 2 вихідних. Дехто не витримує зміну ритму дня і ночі.
 3. Небезпека. Агресивно налаштовані, і навіть озброєні особи – це повсякденна дійсність, з якою патрульні постійно мають справу.

Отож, у цій статті ми відповіли на запитання стосовно зарплати поліцейських у 2020 році, розглянули особливості нарахування грошових виплат. Також торкнулися теми індексацій та посадових скорочень.

Мінімальна зарплата 2020

Отож, робимо висновки, що бути поліцейським – благородна справа, це покликання. Якщо особа мріє вступити в лави правоохоронців, вона має всі шанси піднятися на найвищий щабель кар’єрної драбини, і отримувати достойну заробітну плату. Принцип збільшення якості праці пропорційно зростанню зарплат діє!

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.