Меню

Розмитнення авто в Україні 2022

На автомобілях переміщається більша половина країни – це досить зручно і вигідно. За допомогою авто можна швидко і комфортно домчати в будь-яку необхідну точку, незважаючи на погодні умови. Разом з тим транспорт ще не став настільки доступний у фінансовому плані, щоб придбати новий автомобіль змогла будь-яка сім’я.

У зв’язку з цим почастішали випадки придбання іноземних, нехай навіть злегка старих авто, але вартість яких набагато демократичніше. Зрозуміти, скільки обійдеться покупцям розмитнення авто в Україні 2022, калькулятор-онлайн допоможе. Скористатися їм можна з інтернет-ресурсів та тематичних форумів.

Розмитнення авто в Україні 2022

Проблеми розмитнення авто в Україні 2022

Слово бляха «прийшло з польської мови, де воно означає «листовий метал». Дотепні польські водії називали «німецькими бляхами» авто, привезені з Німеччини, а вже пізніше слово перекочувало до нас з відповідною приставкою «Євро».

Розмитнити автомобіль можна на будь-якій митниці України. Для цього власнику необхідно надати пакет документів, що включає в себе технічний паспорт на авто, договір купівлі-продажу і рахунок-фактуру, що визначає вартість транспортного засобу (може бути обговорена в документі, що підтверджує власність).

При ввезенні в країну євроблях новоспеченим власникам авто доводиться стикатися з чималим вантажем бюрократичних і грошових питань, зокрема, оплати митних та інших платежів. Нерідко новачки в цій справі вдаються до допомоги юридичних компаній, які дозволяють значно заощадити час і гроші.

Вони беруть на себе всі клопоти по переоформленню, гарантуючи позитивний результат. Якщо ж займатися розмитненням самостійно, не завадить бути максимально обізнаним, які мають бути витрати.

Коли необхідно розмитнення?

Обов’язково розмитнити авто в Україні у 2022 році необхідно протягом доби. При ігноруванні норм і вимог законодавства власнику транспортного засобу загрожують адміністративні санкції з подальшою конфіскацією ТЗ. Винятками з норм і правил вважаються:

 • громадяни України з власними транспортними засобами, які перетинають кордон 5 діб, на одному і тому ж пункті;
 • громадяни України та іноземці мають сумісне право володіння транспортним засобом – зазначена категорія громадян має право пересування на авто без розмитнення протягом 1 року;
 • резиденти інших держав, які мають документ про тимчасове проживання на території даної країни – мають правління користування транспортним засобом протягом року (без розмитнення);
 • громадяни України, офіційно працевлаштовані в закордонних компаніях – можуть переміщатися на службовому транспорті без розмитнення протягом 1 року.
Читайте також:  Весняний призов на строкову службу в 2021 році в Україні

При цьому не варто забувати, що транспорт, що входить в виняток, постійно знаходиться під контролем правоохоронних органів. В процесі експлуатації авто не виключені перевірки документів на транспортний засіб. Невідповідність інформації наданій компетентним особам тягне за собою адміністративну відповідальність, штрафи та інші проблеми.

Які документи необхідні для розмитнення авто в 2022 році ?

Підготуватися до ввезення ТЗ і подальшого розмитнення можна завчасно. Для цього слід вивчити перелік нововведень до законодавчих актів, в тому числі, перелік документів, обов’язкових для розмитнення транспортних засобів. З останніх інформаційних новин стало відомі, до переліку обов’язкових для розмитнення документів відносяться наступні:

 • документи, правовстановлюючі володіння зазначеним транспортним засобом; технічний паспорт на авто; документ, який підтверджує можливість водіння транспортним засобом;
 • довідка, яка підтверджує зняття авто з обліку в іншій державі; страховка.
Розмитнення авто в Україні

Крім зазначеного перечня, особа, що перевозить авто і займається його транспортуванням з території однієї іноземної держави в інше зобов’язана пред’явити контролюючим органам сертифікати ЄВРО-5, євро-6, які підтверджують, що ввезене транспортне средстов відповідають нормам і вимогам екологічного законодавства.

Перечень документації не є кінцевим. Протягом звітного року він може змінюватися. Також контролюючі органи мають право вимагати інші види документів (залежно від індивідуальності ситуації). При відсутності досвіду транспортування авто і розмитнення його фахівці рекомендують скористатися послугами спеціалізованих компаній.

Ввізне мито

Останні новини про розтаможку автомобіля в Україні в 2022 році повідомляють, що у наступному році оплата мита здійснюється відповідно до Закону «Митний тариф України». Розмір її для автомобілів, привезених з країн ЄС, становить 10% від вартості.

У той же час існує ряд винятків, коли розмір Збору фіксований, а саме:

 • для нових легкових авто, об’єм двигуна більше 3 л, мито становить 5% від вартості;
 • для автобусів з дизельним мотором і об’ємом двигуна більше 5 л, які можуть перевозити понад 10 осіб — 20%;
 • для електромобілів — 0%.

Останній пункт свідчить про те, що держава сприяє насиченню українських доріг транспортом, який є найбільш екологічним — адже до цього прагнуть всі європейські країни.

Читайте також:  Закон про судову реформу в 2018 році

Незважаючи на високу вартість електромобіля, його експлуатація обходиться набагато дешевше, так як витрата електроенергії в 2 рази менше, ніж бензину. Переконатися в цьому допоможе калькулятор розмитнення автомобіля в Україні, доступний в інтернет-ресурсах.  До того ж в електромобілі відсутній двигун, що забезпечує тиху їзду і високий рівень безпеки.

Акцизний збір

У листопаді 2018 року Верховна Рада України прийняла закон України про розмитнення автомобілів, згідно з яким величина акцизу на розмитнення євроблях була знижена (законопроект 8487).

За новим законодавством базова ставка становить:

 • для авто з об’ємом двигуна до 3000 куб.см — 50 євро;
 • для автомобілів з об’ємом більше 3000 куб. см — 100 євро; для євроблях, що працюють на дизельному паливі, з об’ємом 3500 куб. см — 75 євро;
 • для дизельних авто з об’ємом двигуна більше 3500 куб. см — 150 євро.

На основі базової ставки розраховується кінцева сума акцизного збору. Для цього виведена наступна формула: базова ставка x вік авто х коефіцієнт двигуна.

Наприклад, якщо автомобіль має об’єм двигуна 2000 куб. см, вік 5 років, то акцизний податок становитиме: 50х5х2=500 євро.

Розмитнення авто в Україні з програмою ДІЯ

Калькулятор розмитнення

Відповідно до законопроектів 8487/8488 «про внесення змін до Податкового кодексу України», підписаних Президентом України 23.11.2018 р., кінцева сума розмитнення євроблях вираховується шляхом підсумовування мита, акцизного збору, ПДВ, 3-5% податку до Пенсійного фонду. ПДВ в даному випадку становить 20% від суми акцизного збору та ввізного (митного) мита. Виняток становлять електромобілі, які повністю звільняються від сплати акцизу, митного збору та ПДВ до кінця 2022 року. Розмитнення автомобіля в Україні в 2022 році (гібрідного) становить 100 євро.

Важливо! Згідно з чинним законодавством, до осіб, які не пройшли процес розмитнення ввезеного авто, з 24 травня 2019 року будуть застосовуватися санкції. Зокрема, за несвоєчасне розмитнення власнику може бути призначений штраф у розмірі до 170 тисяч гривень або конфіскація транспортного засобу.

Люди, які зіткнулися з проблемою розмитнення, нерідко задають питання — хто і як визначає вартість імпортованого авто, з якої налічується ПДВ. В даному випадку, розрахунок спирається на цифри, зазначені в договорі купівлі-продажу, експортної декларації, банківському платежі або інших документах, що засвідчують вартість. Трапляються випадки, коли зазначена цифра викликає сумніви в правдивості — тоді митниця може самостійно визначити вартість автомобіля.

Які передбачені пільги при розмитненні євроблях учасникам бойових дій?

Незважаючи на те що на сайті президентських петицій знаходиться чимало листів від учасників АТО з проханням надати пільги на безкоштовне ввезення автомобіля, сьогодні це питання залишається не вирішеним. В Україні вже існувала практика надання безкоштовного розмитнення авто учасникам бойових дій. Але з 2004 року ця норма закону перестала діяти.

Читайте також:  Робота без посередників в Польщі на 2020 рік

Спочатку 2017 року на розгляд Верховної Ради було надано новий закон України про автомобільні дороги, який звільняв би АТОвців від сплати державних зборів за розмитнення. У тому числі передбачалося скасування необхідності розмитнення одного ввезеного авто особам, які захищали державу в східній частині України.

Все, що треба було б в даному випадку — – обов’язкова реєстрація транспорту в сервісних центрах МВС. Однак донині ці норми не знайшли відображення в законодавстві України, тому при розмитненні євроблях учасниками бойових дій ніякі пільги не передбачені.

Автомобіль вже давно перестав бути предметом розкоші у всіх цивілізованих країнах світу. На жаль, законодавство України не досягло досконалості у врегулюванні питань ввезення доступних за ціною авто з країн Європейського Союзу.

Дозволити учаснику бойових дій ввезти на територію України авто без сплати обов’язкових платежів – одне з важливих рішень, яке продемонструє готовність держави заохочувати осіб, які стали на захист її територіальної цілісності. Але на сьогоднішній час закон України про автомобільний транспорт не має вказаного нововведення.

Резюме

В наступному році новий закон про розтаможку машин в Україні в 2022 році
передбачає зміни, але не кардинального характеру. При цьому не виключено, що правила ввезення транспортного засобу з країн ЄС будуть спрощені по максимуму. Ознайомитися з ними можна буде наприкінці 2021 року. На сьогоднішній час вони є таємницею і узнати про них можна лише з інформаційних джерел або на тематичних форумах.

Це буде цікаво:

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *