Меню

Середня і вища освіта в Польщі для українців

Багато хто не знає про те, що можна вступати вчитися за кордон одразу після закінчення 9 класу. Дійсно, можна вступати, як в закордонні ліцеї, так і технікуми. Також є можливість вступати одразу в закордонні університети, але тільки після отримання атестата про повну загальну середню освіту. Можна також вступати на навчання в Польщі на магістратурі, якщо ви вже отримали диплом бакалавра в своїй країні.

А якщо вас цікавить освіта за кордоном https://mojaedukacja.com/navchanna-za-kordonom, – багато корисної інформації ви знайдете на цьому сайті. Найпростіший спосіб вступити на навчання – звернутися на проект MojaEdukacja. Тут вам не тільки розкажуть все нюанси під час вступу, а й допоможуть подати всі документи в обраний ліцей або університет.

Середня освіта

Якщо вас цікавить безкоштовна освіта в Польщі, то можна починати вже з ліцею або технікуму. Учень зможе безкоштовно навчатися в державних закладах, але за однієї умови: що у нього в Польщі буде опікун. Опікун потрібен, тому що учень ще не досяг повноліття. Такий варіант навчання в Польщі можливий і в тому випадку, якщо в учня в Польщі на постійній основі проживає один з батьків.

Що ще потрібно знати про вступ? Щоб вступити, потрібно подати до навчального закладу свідоцтво про базову загальну середню освіту. Вступати можуть неповнолітні молоді люди. Також важливо знати польську мову на рівні, не нижчому A2.

Якщо вас цікавить нюанс з проживанням, то можна оселитися в гуртожитку. Вартість проживання при такому навчанні в Польщі – близько 450 злотих на місяць. Також знадобиться купити підручники, а в деяких навчальних закладах потрібно заплатити певну суму в батьківський фонд. Після закінчення технікуму або ліцею можна влаштуватися на роботу. Але більшість випускників воліє вступати до університетів.

Читайте також:  Инновации при поступлении в ВУЗы 2019: что необходимо знать?

Вища освіта

Після закінчення школи можна подавати документи до польського університету. Спочатку вчаться на бакалавраті від 3,5 до 4 років, залежно від спеціальності. Далі бакалаври подають документи, щоб продовжити навчання на магістратурі. Тут вчаться від 1,5 до 2-х років. Також можна поступити на неподільну магістратуру, тривалість навчання – 5-6 років. При такому навчанні упускається ступінь бакалавра.
Як потрапити на безкоштовне навчання в Польщі? Вчитися безкоштовно можуть абітурієнти, які мають карту поляка. В такому випадку студентам навіть виплачується стипендія. Якщо карти поляка у вас немає, тоді можна спробувати свої сили в одній або декількох стипендіальних програмах або грантах.

Це буде цікаво:

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *