Меню

Середня зарплата в 2019 році

За останні роки в державі постійно підіймається фінансове питання, оскільки воно є одним з найбільш актуальних. Зараз країна потерпає від наслідків економічної кризи, зокрема від високого рівня інфляції. Через інфляційні прояви постійно зростають ціни на товари та послуги, а реальний прибуток громадян зменшується. Саме тому влада хоче збільшити якість життя громадян. Наразі це родиться шляхом збільшення заробітних плат, пенсій та різних соціальних виплат, допомог. Також проводиться індексація виплат. Громадяни часто цікавляться, яким саме буде підвищення зарплати в 2019 році в Україні та чи покращиться їх життя у цьому році.

Яка зараз заробітна плата?

Чинним законодавством України встановлюється, що офіційно працевлаштовані громадяни повинні отримувати грошове забезпечення, сума якого не нижча за мінімальну заробітну плату. Нині мінімалка сягає 3700 гривень, однак уже в 2019 році вона повинна збільшитися до 4170 гривень. Очікується, що мінімальна зарплата в Україні зростатиме щороку. Зростання будуть невеликими, але це дозволить не створювати додаткового тиску на бюджет держави. Відповідно будуть зростати й середні зарплати українців. В результаті повинна значно підвищитися якість життя громадян. Водночас відбуватимуться з не такі приємні зміни. Влада планує трохи урізати субсидії та й досі не переглядають ставки деяких податків, а тому усе це матиме безпосередній вплив на ситуацію в країні.Яка зараз заробітна плата

Чого взагалі варто очікувати?

Певні заяви представників влади викликали чимале обурення з боку жителів країни. Вся справа у тому, що підвищення мінімальної зарплати в Україні може зробити певні категорії населення знову соціально незахищеними. Це можливо лише в тому випадку, якщо влада не буде додатково переглядати питання субсидій та грошових допомог. Однак представники Кабінету Міністрів України уже повідомляли, що держава знаходиться дійсно у скрутному становищі, а тому певні види допомог доведеться скоротити чи навіть зовсім скасувати. А тому громадянам варто заздалегідь бути готовим до таких змін. Звісно, влада не давала якоїсь конкретної інформації з цього приводу, а тому невідомо, як саме складатиметься ситуація.

Читайте також:  Повышение зарплаты депутата Верховной Рады в 2021 году в Украине

Також представники влади казали про те, що вони більш детально регулюватимуть прибутки громадян. В такому випадку якщо особа отримує якісь певні виплати чи допомоги, то уповноважені органи постійно перевірятимуть, чи дійсно ця людина усе ще має право на отримання коштів від держави. Це викликано тим, що певні громадяни займають шахрайством та навмисно обдурюють державу. Вони отримують субсидії та допомоги, хоча їх прибутку вистачає на купівлю автомобіля.

Оскільки субсидії та грошові допомоги громадянам – це левова частка витратних статей державного бюджету, влада вирішила поступово їх скорочувати, якщо якість життя громадян значно підвищиться рахунком впроваджуваних змін. Звісно, це політика економії, яка дозволить заощадити державі купу коштів, однак суперечки з приводу того, чи дійсно така політика є актуальною, не припиняються й досі.Чинним законодавством України

Тож на скільки зростуть заробітні плати жителів України?

Загалом на 2019 р. заплановано збільшення соціальних виплат, а також середніх заробітних плат рахунком зростання прожиткового мінімуму та мінімалки. Як вже згадувалося раніше, мінімальна заробітна плата буде підвищена усього лише раз до рівня 4170 гривень. Водночас прожитковий мінімум зростатиме тричі. На початку на одну особу він становитиме 1850 гривень, а наприкінці року вже цілих 2000 гривень. Відповідно будуть перераховані різні соціальні виплати та допомоги від держави. Експерти запевняють, що такі зміни будуть гарним поштовхом для росту середніх зарплат.

Яка реакція з боку народу та експертів?

Як відомо, народ та спеціалісти різних галузей відреагували на ці зміни досить неоднозначно. Дехто вважає, зо це гарний крок для досягнення гідного рівня життя. Проте інші кажуть, що політикам варто братися не за збільшення виплат, а за латання дірок у бюджеті, скорочення витратних статей, зменшення рівня інфляції, подолання кризи та її наслідків, а також поступово виплачувати чималий зовнішній борг. Тобто, влада повинна знайти корінь проблеми та усунути його, а не намагатися перекрити його зростанням виплат.

Однак деякі експерти повідомляють, що внаслідок зростання грошового забезпечення працівників відбуватимуться масові звільнення. Середня зарплата в 2019 році стане більшою, але це призведе до виникнення певних проблем. Річ у тім, що прибутки приватних підприємців залишатимуться на тому самому рівні, а от витрати ставатимуть лише більшими саме через збільшені зарплатні працівників. Так відбуватиметься далеко не на кожній приватній установі, проте деяким людям взагалі доведеться закрити свій бізнес, а тому поступово зменшуватиметься кількість робочих місць та зростатиме рівень безробіття.

Проте представники влади повідомили, що розмірі деяких субсидій та допомог будуть обов’язково переглядатися, а порогові суми для їх отримання обов’язково корегуватимуться в залежності від рівня прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати. Однак не повідомляється, коли саме усе це відбуватиметься та в якому порядку.

На скільки в середньому будуть більші заробітні плати українців?

Варто не забувати, що внаслідок багатьох реформ додатково відбуватиметься підвищення зарплати бюджетникам в Україні та представникам багатьох інших професій. Будуть навіть підвищуватися тарифні розряди для вихователів дитячих садків, вчителів, зростатиме грошове забезпечення пожежників, співробітників МВС, суддів й не тільки. Звісно представники цих та інших професій хотіли б, щоб їх заробітні плати були суттєво підняті. Однак це неможливо зробити в сучасних умовах. Зростання будуть невеличкими, бо в інакшому випадку створюватиметься занадто великий тиск на економіку країни.

Читайте також:  Повышение зарплаты госслужащих в 2022 году в Украине

Але треба звернути увагу на те, на скільки за попередніми даними від уряду повинна зрости середня заробітна плата українців. Якщо згадати попередні роки, то ще у 2016 році середнє грошове забезпечення сягало лише 5100 гривень. У наступному році воно вже сягало семи тисяч гривень. У 2018 році середня зарплатня склала понад вісім тисяч гривень. Політики  сповідаються, що за допомогою усіх підвищень можна буде підняти середнє грошове забезпечення до рівня щонайменше 9500 гривень. Насправді це дуже велика цифра та не всі експерти впевнені, що в нинішній складній економічній ситуації політикам вдасться досягти таких успіхів.

Сума у 9500 гривень вважається захмарною, бо нині у державному бюджеті чимало дірок та коштів не вистачає на здійснення усіх запланованих змін. Більш того, зараз більшість реформ впроваджується саме рахунком коштів, які надають міжнародні кредитори. Треба розуміти, що це усього лише попередні плани держаної влади. Якщо почнуться серйозні економічні проблеми, то усі зміни на реформи будуть переглядатися й скорочуватися.

Поки немає конкретної інформації з приводу того на скільки зростуть зарплати держслужбовцям у 2019 році в Україні та зарплати представників багатьох інших професій. Залишається лише чекати на оприлюднення якоїсь офіційної інформації та сподіватися, що очікування державної влади справдяться.На скільки в середньому будуть більші заробітні плати українців

Це буде цікаво:

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *