Меню

Шпаргалка ФОП-єдинника на 2020 рік

У наступному році як і в попередніх роках підприємці мають право вільного обрання форми оподаткування. На сьогодні в державі діє 4 групи.

У 2020 році планується ввести 5 групу для айті спеціалістів. Фізичні особи-підприємці повинні кожний місяць сплачувати податки та подавати відповідну звітність.

Чоловік тримае зображення ФОП

Мінімізувати кількість помилок допоможе шпаргалка фоп-єдинника на 2020 рік. В ній міститься інформація, необхідна для ведення чесної підприємницької діяльності.

Що треба знати кожному підприємцю?

Перші три категорії єдинників, які перейшли на спрощену систему оподаткування, повинні кожен місяць звітувати та сплачувати податки.

Четверта група – сільськогосподарники є платниками фіксованого податку. Кожна з вказаних категорій має індивідуальні особливості та обмеження. Тому, шпаргалка 2020 – скарбниця для кожного підприємця.

Наприклад:

 • обмеження для осіб на 1 групі оподаткування є в тому, що такі особи на мають право мати найманих працівників (вид діяльності підприємців – роздрібна торгівля та побутове обслуговування населення при щорічному прибутку не більш ніж 300000 грн.);
 • обмеження ФОП 2 група 2020 складаються в полягає в тому, що підприємці мають право приймати на роботу не більш як 10 працівників, а загальний прибуток не повинен бути більшим ніж 1000000 грн. (діяльність, де працюють наймані працівники у ФОП 2020 повинна бути пов’язана з наданням послуг або виробленням товару).

Підприємці на третьої групі оподаткування можуть вести будь-яку діяльність, бути фізичними та юридичними особами. У першому випадку вони працюють самостійно, у другому – можуть мати будь-скільки найманих працівників. Максимальний щорічний податок складає 5000000 грн.

Ніж чим вибирати категорію, треба ознайомитися з кожним з обмежень. Допомогти з цим може шпаргалка ФОП.

Читайте також:  Розмір стипендії у 2018 році
Підсказки для сплати налогу ФОП

Ставлячись до неї з повною серйозністю підприємці автоматично застрахують себе від адміністративного покарання та інших неприємностей з боку законодавства.

Шпаргалка ФОП єдинника – сплата податків та подання звітів

Більшість нових підприємців цікавляться сумами оподаткування та формами звітності. Згідно з вимогами чинного законодавства податки треба сплачувати у наступні терміни:

 • звідність відносно ЄСВ подається у податкові органи не пізніше ніж 20 числа кожного місяця, який йде після звітного;
 • стосовно фізичної особи, звітність дорівнює року,  тому необхідні документи повинні бути подані до 10.01.2021 року;
 • особи зі статусом само зайняті подають звітність до податкового органу до 01.05.2021 року.

Звітність, яка подається до контролюючих органів, повинна бути правдивою та правильно заповненою.

Необхідні податкові нарахування сплачуються в термін не пізніше 20 числа наступного місяця після звітного. Якщо день сплати припадає на вихідний, фоп повинен сплатити податок раніше.

В іншому випадку підприємцю буде зараховано пеня або він притягнеться до адміністративного штрафу. Поквартально сплата податків має дотримуватися наступних строків:

 • 1 квартал – до 19.01.2020;
 • 2 квартал – до 19.07.2020;
 • 3 квартал – до 21.10.2020;
 • 4 квартал – до 20.01.2021.

Які звіти здає ФОП 2 групи може дати підказку як шпаргалка, так і особлива зацікавленість змінами чинного законодавства.

Сплата та звітність єдиного податку по категоріям

Звіти та сплата податків залежить від форми оподаткування. Після визначення групи фоп підприємцю допоможе шпаргалка фоп-єдинника, платник єдиного податку, в якої зазначені терміни звітності та сплати податку:

 • 1 група – термін звітування особи – щорічно протягом 2 місяців після звітного (сплата податку у вигляді авансового звіту повинна здійснюватися до 20 числа наступного м’ясця за звітним);
 • 2 група – термін звітування особи – щорічно протягом 2 місяців після звітного (сплата податку у вигляді авансового звіту повинна здійснюватися до 20 числа наступного м’ясця за звітним);
 • 3 група – звіт фоп представлено щоквартальною декларацією, яка подається протягом 40 діб після кожного останнього місяця кварталу (сплата податку – протягом п’ятдесяти діб після кожного кварталу)
Читайте також:  Прогноз цін на нафту на 2020 рік

На перший погляд процедура не є важкою. Але практика показую, що головні помилки пов’язані з забуттям та несерйозним відношенням до сплати податків.

Корисна інформація зі шпаргалок

Мало хто з фоп підозрює скільки корисного містить маленька шпаргалка. Головною інформацією, яку можна знайти в неї, є:

 • чітко визначені дати і місця де треба виконувати щомісячні/щорічні операції;
 • опис особливосте податку та його головних засад.
Сплата налогу ФОП в Україні

Наявність шпаргалки єдинника допомагає користувачу зрозуміти як вести документацію, куди сплачувати кошти, не допускати помилки, які можуть визвати питання у робітників контролюючих органів.

Інформація, яка міститься у шпаргалці носить рекомендаційний характер. Завдяки їй підприємець може узнати, в яких випадках він має право заключати договори з найманими працівниками, та в якої кількості.

Вона дає відповідь на питання: коли треба задуматись про оптимізацію штату та яким чином розподілити обов’язки, щоб підприємство було прибутковим. На перший погляд рекомендації дуже знайомі, але на практиці, кожна особа про них забуває.

Останні новини для єдинників

У вересні 2019 року на пленерному засіданні депутати затвердили пакет про використання касових апаратів у роздрібної торгівлі.

Звітність та сплата налогу

Згідно зі змінами, у наступному році в обов’язковому порядку повинні мати касові апарати особи, які здійснюють діяльність в торгівлі з прибутком до 1 млн. грн.. щорічно та інтернет-магазини.

Додаткову інформацію з коментаріями можна знайти у вільному доступі в інтернет-мережі.

Резюме

Шпаргалка єдинників – інформація, яка є знахідкою для підприємців. Інформація, яка міститься в неї дає можливість своєчасної сплати податків на подачі звітів.Завдяки їй фоп знає скільки підприємців можна утримувати в штаті та коли проводити його оптимізацію. Шпаргалка – це документ рекомендаційного характеру, який повинен мати кожний сучасний підприємець. Це захист від неприємностей у вигляді адміністративних штрафів.

Читайте також:  Кошторис на будівельні роботи у Львові на 2020 рік
Це буде цікаво:

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *