Меню

Соціальні виплати в Держбюджеті України на 2021 рік

В умовах пандемії найважче доводиться соціально незахищеним верствам населення. З цих причин уряд прийняв рішення змінити соціальні виплати на 2021 рік в Україні. Які пропозиції внесені на розгляд до КМУ і що вони собою являють, пропонуємо розглянути прямо зараз.

Соціальні виплати в 2021 році

50 млн. доларів на соцвиплати

Складне економічне становище, пов’язане з карантином і поширенням епідемії короновірусу, реалізацією реформи, дозволили Україні отримати довгоочікувані 150 млн.доларів від МВФ. Зазначені кошти мають бути спрямовані на підтримку незахищених верств українців, а саме, на соцвиплати. Інформація отримана від представників КМУ.

Перші позитивні зміни почалися в травні 2020 року. Посилення підтримки незахищених верств в сумі 50 млн.доларів пов’язано з масовим поширенням коронавірусної інфекції та виникненням безробіття серед підприємництва. Одержувачами матеріальної допомоги стали пенсіонери, інваліди, багатодітні сім’ї, матері-одинаки та інші категорії українців.

Останні новини про соціальні виплати в Україні інформують що на час дії карантину заплановано підвищення розміру субсидій, а обмеження за їх призначенням будуть зняті. Зазначений вид державної підтримки дозволить українцям, які тимчасово втратили роботу вижити у важких умовах.

Соціальні виплати на 2021 рік в Україні-головні претенденти

Подані на розгляд до ВР законопроект передбачає надання матеріальної допомоги наступним категоріям українців:

  • малозабезпеченим сім’ям;
  • особам похилого віку (від 80 років і більше);
  • дітям, які перебувають під опікою або піклуванням.
Новини про соцполітику в Україні

Також в законопроекті передбачена допомога малому і середньому бізнесу. Передбачається, що з нового року підприємці зможуть скористатися можливістю отримання безвідсоткового кредиту.

У 2021 році соцдопомога передбачена працездатним особам, які не працює (з числа малозабезпечених сімей). Передумовами для отримання державної підтримки можуть стати: неможливість займатися трудовою діяльністю за віком або за станом здоров’я. Минулого року зазначений вид допомоги не був передбачений законодавством. До зазначеної категорії можуть відноситись також випускники вищих навчальних закладів, особи, перед пенсійного віку, для яких проблематично знайти роботу за професією. При цьому остання категорія повинна складатися в центрі зайнятості і при можливості скористатися пропозицією зайнятися підприємницькою діяльністю.

Нова категорія осіб повинна розуміти, що соціальні виплати в 2021 році у Україні не можуть мати безповоротний характер. Непрацюючі українці будуть залучатися до безкоштовного виду робіт, організованими органами місцевого самоврядування та іншими організаціями. Також у новому законопроекті передбачена соціальна допомога на дитину, зокрема, збільшення грошових виплат.

Читайте також:  Аліменти на дитину в 2021 році

Розмір соцвиплат 2021

Перше на що слід орієнтуватися при призначенні соціальних виплат, є розмір прожиткового мінімуму (ПМ) на майбутній рік. Точна цифра на сьогоднішній день невідома. Перші дані стануть відомі ближче до осені 2020 року. Очікується, що соціальні виплати в держбюджеті України на 2021 рік будуть збільшені, але не кардинально.

Розрахунок виплат в Україні

Наприклад, у 2020 році ПМ працездатної особи становив 2102 грн, мінімалка – 4723 грн. Соціально незахищена категорія осіб отримувала 2 ПМ. У новому законопроекті передбачено, що нові категорії осіб отримуватимуть 2,5 ПМ. Якщо ж мова йде про інваліда (дитину або дорослого), які потребує обов’язкової реабілітації, щоденному прийомі лікарських препаратів, індивідуальному догляді, розмір соцдопомоги складе 3,5 ПМ. При цьому варто враховувати, що максимальний показник держдопомоги не може бути великим максимально встановленого ПМ для малозабезпеченої сім’ї.

У законопроекті про зміну розміру соцдопомоги передбачено зміну порядку визначення та розрахунку середньомісячного доходу на сім’ї. На сьогоднішній день інформація є закритою і недоступною для громадськості.

Порядок отримання соцдопомоги

Головними умовами для призначення соціальних виплат є надання необхідного пакету документів та власноруч написаної заяви. Новий Порядок буде встановлено після прийняття законопроекту.

Одинока категорія громадян та особи старше 80-річного віку можуть претендувати на отримання виплат після надання висновку ВКК про необхідність додаткового догляду. Передбачуваний розмір матеріальної допомоги для таких осіб складе 40% від ПМ.

Якщо йдеться про непрацюючих осіб працездатного віку, рішення про призначення допомоги прийматимуть представники органів місцевого самоврядування. Для отримання соцдопомоги незахищеними верствами населення представники держорганів зобов’язані будуть скласти акт обстеження за допомогою особистого ознайомлення з побутовими умовами.

Нові виплати не отримають

У законопроекті зазначено, що соцвиплати не передбачені малозабезпеченим сім’ям, члени яких мають інші джерела існування або при виявленні факту володіння іншою власністю або транспортними засобами. Іншими словами, акт обстеження, що проводиться представниками держорганів стане вирішальним при призначенні соціальної державної допомоги.

Читайте також:  Помощь малообеспеченным семьям на 2021 год в Украине

Звернутися за отриманням допомоги зможе кожен українець, який зазнає тимчасових і постійних матеріальних труднощів. Уряд гарантує державну підтримку, але не обіцяє постійно утримувати працездатну особу. Соціально незахищені верстви населення повинні розуміти, що надання допомоги носить тимчасовий характер і вони зі свого боку повинні також допомогти державі у відновленні економіки.

Резюме

Очікується, що в новому 2021 році буде прийнятий законопроект в наданні соцдопомоги незахищеним верствам українців. У порівнянні з попереднім періодом в ньому передбачено збільшення розміру виплат і розширення категорій претендентів на допомогу з боку держави. Передбачається, що перші зміни торкнуться українців в 2020 році, кардинальні відбудуться в наступному.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.