Меню

Ставка єдиного податку в Україні в 2020 році

Ефективна податкова система є одним з тих важливих елементів, що забезпечують функціонування будь-якої держави. Річ у тім, що податки являють собою головну доходну статтю кожного бюджету. Українська податкова система має свої нюанси та особливості й дозволяє приватним підприємцям, в залежності від роду їх діяльності та низки інших факторів обрати спрощену або загальну систему оподаткування. Якщо загальна система змушує підприємця сплачувати кожен податок окремо, то спрощений варіант об’єднує усі податки в один єдиний податок. Процедура оподаткування за спрощеною системою чітко встановлюється та регулюється положеннями чинного законодавства України. Через те, що податкове законодавства з кожним роком оновлюється та доповнюється, у підприємців виникають питання з приводу того, якої буде ставка єдиного податку у Україні в 2020 році для кожної групи та як здійснюватиметься відрахування.

Єдиний податок для перших двох груп

Згідно з останніми даними, у 2020 році не планується вносити якихось особливих змін до Податкового кодексу щодо процедури відрахування єдиного податку, його ставок, тощо. Але бюджетною резолюцією заплановано певні зростання соціальних стандартів, що неодмінно збільшить суми цього стягнення. Єдиний податок в Україні для 1 групи й надалі встановлюватиметься у розмірі 10% від величини прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Прожитковий мінімум буде двічі збільшуватися протягом 2020 року. Спочатку він становитиме 2073 гривні, а влітку буде збільшений до 2146 гривень. Останнє зростання буде у грудні, коли прожитковий мінімум сягне 2218 гривень для працездатних осіб. Саме тому величина податку змінюватиметься протягом усього року від 207 гривень до 221 гривні. Зростання є несуттєвим для представників цієї категорії, а тому вони майже не відчують якихось змін.

Єдиний податок в 2020 році для 2 групи відраховуватиметься на інших засадах. Тут величина стягнення встановлюється відповідно до актуального розміру мінімальної заробітної плати українців. Сама ставка складає 20% від цієї величини. Оскільки мінімальна зарплата також збільшуватиметься у 2020 році до 4425 гривень, то максимальна величина податку для другої групи становитиме 885 гривень.

Читайте також:  Розрахунок відпускних у 2021 році в Україні

Окремо треба зазначити, що розраховані суми являють собою максимальний розмір податку. Чинним законодавством місцевим органам самоврядування надається право самостійно визначати величини цих стягнень, але вони не можуть перевищувати розраховане граничне значення. Якщо для того чи іншого регіону або області не приймалися якісь розпорядження з приводу величин стягнень, то підприємці повинні сплачувати максимальну суму.

ФОП

Єдиний податок для третьої групи платників

Єдиний податок в Україні для 3 групи також суттєво відрізняється від двох інших. Перш за все, для платників цієї групи можуть встановлюватися дві різні ставки податку. Перша, яка складає 5%, встановлюється у тому випадку, коли підприємець не сплачує податок на додану вартість. Таким чином, він включається в загальну суму єдиного податку. Якщо є підприємець окремо сплачує ПДВ, то в такому випадку для нього встановлюється ставка єдиного податку у розмірі 3%. Відрахування здійснюються з загального прибутку підприємця, отриманого за звітний період. Саме тому рекомендується заздалегідь ознайомитися з положеннями податкового законодавства та дізнатися про те, які саме види доходів підпадають під оподаткування, щоб у майбутньому уникнути штрафів.

Терміни сплати цього податку для кожної групи

Відрахування податків та подання відповідної звітності потрібно здійснювати вчасно, оскільки будь-які порушення тягнуть за собою певні штрафні санкції, які виливаються у величезні штрафи. Усі терміни та нюанси чітко визначені положеннями податкового законодавства. Що стосується перших двох груп, то для них сплата відбувається у формі авансового внеску. Він повинен відраховувати не пізніше 20 числа місяця, що є наступним після звітного. Водночас підприємцям надається змога сплатити авансовий внесок за увесь рік після подання відповідної заяви. Окремо варто не забувати, що дата сплати не переноситься, якщо вона припадає на вихідний або святковий день. Саме тому рекомендується заздалегідь враховувати цей нюанс, щоб не отримати штраф від податкової.

Читайте також:  Нарахування відпускних у 2019 році в Україні

Але бувають такі випадки, коли підприємцям дозволяється не здійснювати відрахування протягом певного терміну та не подавати звітність. Таке право підприємець має в тому випадку, якщо він себе свою діяльність самостійно та протягом певного періоду є непрацездатним чи перебуває у відпустці. У випадку непрацездатності, що триває понад 30 днів, особа повинна надавати контролюючим органам лист про тимчасову непрацездатність з визначенням дат та причин.

Єдиний податок на 2020 рік в Україні для третьої групи сплачується протягом десяти календарних днів після закінчення чергового звітного періоду, яким є квартал. Так само повинна подаватися й декларація з єдиного податку. Треба зазначити, що податок для кожної групи сплачується не паперовими грошима, а у формі банківського переводу. Тому перед сплатою доведеться дізнатися актуальні реквізити податкової. Їх можна дізнатися в Інтернеті на офіційних державних ресурсах або в місцевих відділеннях служби.

Єдиний податок

Поява нової групи платників

У 2020 році планується впровадження нової групи платників, до яких відноситимуть осіб, діяльність яких здійснюється у сфері інформаційних технологій. Загалом це стосується ще й тих, хто займається програмуванням, адмініструванням різних ресурсів, створенням програмного забезпечення, тощо. Раніше робітники цієї сфери були платниками третьої групи, але тепер для них встановлюватиметься своя ставка, правила, терміни подання звітності, тощо. Очікується, що податок відраховуватиметься у розмірі 10% від величини загального прибутку. Водночас представники влади не повідомляють, коли саме з’явиться ця група, хто саме зможе перейти на неї та що для цього буде потрібно.

Читайте також:  Как получить молодежный кредит на жилье в Украине 2019
Це буде цікаво:

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *