Меню

Строки призову до армії в 2021 році

Зараз в державі відбувається впровадження реформи усієї військової системи. Але молодь більше хвилюється через те, що на сході країни йде справжня війна, щодня гинуть люди. Час від часу проводяться чергові призови до армії, від яких люди часто ухиляються. Насправді у службі немає нічого страшного. Ось чого юнаки усієї країни цікавляться, як саме буле проходити призов до армії України в 2021 році та чого від нього чекати.

Загалом хвилювання у призовників виникають саме через ті історії про зону АТО, які публікуються у друкованих виданнях, про які розповідають ЗМІ та які легко можна знайти у соціальних мережах. Ніхто не хоче йти на фронт та вмирати там або повертатися скаліченим. Але більшість історій – це просто вигадки, які не мають відношення до реального перебігу справ. Більш того, життям призовників нічого не загрожує. Перед державою постали нові задачі, а тому черговий призов буде проводитися на інших засадах, про які варто знати кожному, хто збирається служити Україні.Строки призову до армії в 2021 році

Чого саме чекати у 2021 році?

Згідно з заявами президента України та депутатів, представників військової сфери, якихось суттєвих змін не було передбачено. Будуть лише невеличкі нововведення. У квітні усі особи, які підпадають під категорію призовників, викликатимуться до військкоматів за місцем проживання. Також буде проводитися осінній призов, який традиційно триває з жовтня по листопад. Як відомо, терміни весняного призову та осіннього призову повідомляються виключно у поточному році та ближче до самого дійства, щоб призовники не йшли до лікарень брати собі фіктивні довідки. Статисти кажуть, що раптові призови зменшують кількість людей, які можуть ухилитися від служби. Така практика була започаткована лише декілька років тому, але вже дала свої результати. Більш того, проект передбачає позачергові призови та суттєві зміни дат у разі сильної агресії з боку ворога та значних втрат української сторони.

Дуже часто поширюються чутки про те, що буде збільшена кількість призовників. Але знов таки, це можливо лише у випадку військової агресії з боку супротивника. Звісно, кількість призовників та терміни проведення кампанії є різними та залежать від певних обставин, але загалом якихось змін в цьому плані не очікується.

Читайте також:  Трудовий кодекс України 2021 року

Також треба знати строки призову до армії в 2021 році. Залежно від категорії, призовникам доведеться відслужити:

 1. Півтора року доводиться служити тим, хто йде в армію одразу після закінчення школи чи не маж вищої освіти.
 2. Люди, які мають вищу освіту, повинні відслужити усього лише рік.Чого саме чекати у 2021 році?

Яка приблизна кількість строковиків буде призвана

Як вже згадувалося раніше, говорити про точну кількість осіб, яку планується призвати, ще зарано. Все залежить від кількості запитів силових структур. Але вже біли опубліковані попередні дані. Очікується, що на службу навесні буде призвано приблизно 14 тисяч осіб, а восени вже 16 тисяч чоловік. Якщо військкомати будуть не в змозі виконати план, то строк кампанії буде продовжено, а також почнеться пошук ухильників від служби.

Через складну ситуацію на сході країни та можливість вторгнення військ агресора до інших населених пунктів, що знаходяться близько до кордону, було відновлено призов прикордонників. За попередніми даними, у 2021 році на службі повинно опинитися близько чотирьох тисяч прикордонників. Однак в цей підрозділ потрапити не так вже й легко, для цього потрібно пройти попередній відбір та тестування. Також треба не забувати про відмінне здоров’я, гарну фізичну підготовку, оскільки під час відбору доведеться давати низку нормативів.

При досягненні якого віку забирають до армії?

До армії забирають усіх хлопців, яким вже виповнилося двадцять років. Що стосується граничного віку для сержантів та матросів, то він сягає 27 років. Варто знати, що за власним бажанням можуть призиватися навіть хлопці, яким виповнилося лише 18 років. Але змушувати до служби таких осіб військкомат не має права.

Планка призовного віку була змінена не так давно. Раніше на службу забрали усіх юнаків, які закінчили школу, але не поступили до вищого навчального закладу. Однак президент України у 2015 році видав відповідний указ, змінивши ці норми. Указ був підкріплений тим, що при досягненні 20 років хлопці стають більш свідомими та чітко розуміють, що саме дає їм служба в армії та як саме треба нести службу.

Читайте також:  Норми тривалості робочого часу на 2018 рік в Україні

Отримавши повістку, особа повинна прибути до військкомату за місцем проживання протягом десяти днів. Неявка допускається за наявності серйозних підставин (хвороби, смерті близьких родичів, стихійного лиха, травми, несправність автотранспорту, тощо). В усіх випадках буде вважатися, що особа навмисно ухиляється від служби.При досягненні якого віку забирають до армії

Яке покарання передбачається за ухиляння від служби?

Якщо особа не з’являється у військкоматі протягом визначеного терміну або змінює місце проживання, то за це доведеться сплатити штраф, який складає 120 гривень. У разі повторного скоєння цього правопорушення сума штрафу зростає вже до 15 прожиткових мінімумів. Подальше ухиляння приводить до карної відповідальності, передбаченої Кримінальним кодексом України. В кодексі йдеться про позбавлення волі на строк до трьох років.

Хто може розраховувати на відстрочку?

Законодавством передбачена відстрочка від армії. Вона надається наступним категоріям жителів України:

 1. Особам, які є єдиними годувальниками родини або які наглядають за родичами з інвалідність, які не можуть забезпечувати себе самостійно.
 2. Громадяни, які мають двох чи більше дітей у родині, вік яких не перевищує десяти років.
 3. Громадяни, які мають вагітну дружину.
 4. Особи, діти чи дружина яких має будь-яку категорію інвалідності.
 5. Люди, які внаслідок медичної комісії були визнані непридатними до служби в армії.
 6. Юнаки, які вже проходили службу за кордоном.
 7. Особи, які навчаються у вищих навчальних закладах.
 8. Громадяни, які втратили члена родини під час проходження військової служби.
 9. Юнаки, що знаходяться під слідством.
 10. Громадяни, які проходять службу в поліції або працюють вчителями, лікарями.

Треба розуміти, що відстрочка не є позбавленням обов’язку служби в армії. Вона лише дозволяє перенести службу на певний час. По її закінченню особі знову буде надіслана повістка та людина повинна буде прибути до військкомату за місцем проживання.

Чи можуть солдати строкової служби потрапити в зону АТО?

Як вже згадувалося раніше, юнаки лякаються служби в армії, бо думають, що їх можуть легко відправити на схід для участі у бойових діях. У мережі Інтернет та соціальних мережах можна знайти купу історій про те, як тільки призваного хлопця відправили на лінію фронту, а потім його сильно поранили чи навіть вбили під час обстрілу. Але ці історії неправдиві. Представники Генерального штабу повідомляють, що строкова військова служба 2021 в Україні не передбачає відрядження на фронт. Тобто, юнаки точно не попадуть до зон, де ведуться бойові дії. У військовій доктрині чітко прописано, що усі солдати строкової служби не можуть брати участь в операціях на території держави або за кордоном. Але якщо особа виявить бажання, то її можуть долучити до служби в зоні АТО. В такому випадку проводиться попередня підготовка та укладається спеціальний контракт.

Кого ще призиватимуть?

Неодноразово йшла мова про призов офіцерів запасу та інших кваліфікованих кадрів. Найбільша увага приділятиметься саме офіцер та сержантському складу, адже саме на спеціалістів покладатиметься відповідальність за чітке, своєчасне та неухильне виконання військових зобов’язань, завдань. Річ у тім, що зараз в армії спостерігається нестача кваліфікованих кадрів, а тому знання офіцерів запасу потрібні як ніколи. Звісно, кількість призовників та строки кампанії будуть озвучені пізніше, ближче до самого проведення призову.

Читайте також:  Мобилизация в Украине в 2020 году

Окремо треба згадати про Закон України «Про військовий обов’язок і військову службу» Його зміни передбачають, що тепер також призиватимуться випускники військової кафедри, яким треба буде відслужити усього лише рік. Раніше такого не було, але така зміна допоможе поповнити офіцерські ряди кваліфікованими та навченими кадрами. Деякі військові експерти налаштовані скептично, адже кафедри надають загалом лише теоретичні знання. Однак це хоч щось, а якщо програма підготовки буде змінена, до це дозволить готувати дійсно вмілих офіцерів.Хто може розраховувати на відстрочку

Це буде цікаво:

2 комментария
 1. Алексей Кондаков 22 октября, 2018 / Ответить
 2. Віктор 10 января, 2019 / Ответить

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *