Меню

Строкова військова служба 2022 в Україні

Хлопці, що досягають призивного віку, звичайно, не байдужі до новин про реформування збройних сил. Майже кожного місяця у ЗМІ з’являються заголовки про призов до армії України в 2022 році, тому важливо тримати руку на пульсі подій, щоб знати тільки актуальні інформацію.

Повідомлення у ЗМІ є не завжди достовірними, адже іноді навіть достатньо авторитетні видання можуть публікувати неправдиві історії, які не мають ніякого відношення до реального стану подій. Питання про призов у 2022 році у цьому плані не є виключенням, адже є повідомлення як про контракту армію, так і про масштабний призов у новому році. Відразу слід зазначити, що призовна кампанія у новому році мало чим буде відрізнятися від попередніх сезонів, тому варто обережно вибирати свої джерела інформації.Хлопці, що досягають призивного віку, звичайно, не байдужі до новин про реформування збройних сил

Яким буде призов у 2022-му році?

Якщо вірити останньому розпорядженню Президента України, то призовна кампанія буде проходити буде представляти собою стандартну для українців процедуру. На початку квітня всі юнаки, які попадають під категорії призовників, викликаються в військкомати. Крім того, є і осінній призов, який продовжується з жовтня по листопад. Конкретних дат початку та закінчення призивних кампаній поки що немає, оскільки, згідно з указом Порошенка, оголошуватися вони можуть лише у поточному році. Точні дні будуть вказані уже в окрему урядовому розпорядженні. Це нововведення була започатковане ще декілька років тому як відповідь на російську агресію – збройним силам України потрібно швидко реагувати на атаки ворога, тому терміни призивної кампанії можуть кардинально відрізнятися.

Сьогодні є актуальним закон про військовий обов’язок і військову службу, який передбачає збільшення призову у випадку військової агресії (мобілізація до уваги не береться), при цьому мобілізація не береться до уваги. Кількість призовників та терміни кампанії уже залежать від суб’єктивних обставин.

Позитивним нововведенням для призовників 2022-го року стане збільшення одноразової грошової допомоги від держави, яка з нового року складатиме 6500 гривень.Яким буде призов у 2020-му році?

Терміни проходження служби у армії

Читайте також:  Найочікуваніши новинки кіно 2018 року

Строки призову до армії в 2022 році мають наступний вигляд:

 • ​ Півтора роки для громадян, які відправляються на службу відразу після школи, не маючи при цьому диплома про вищу освіту;
 • ​ Рік для громадян із вищою освітою.

Скільки строковиків закличуть в 2022 році?

Якщо говорити про кількість призовників, то, як уже було сказано вище, озвучувати точні цифри поки що рано – вони залежать від кількості запитів силових відомств. Попередньо очікується, що весною на службу в армію потраплять 16 тисяч чоловік, тоді як восени число призовників складатиме 14 тисяч. Якщо військкомати не зможуть виконати план по числу «заявників», то починається пошук ухильників від призову.

У зв’язку зі складною політичної ситуацією в країні, рік тому назад було був відновлений призов прикордонників, при цьому квота складає близько 4 тисяч чоловік. В цей підрозділ потрапити достатньо важко, адже потрібно попередньо пройти судовий відбір. Серед основних умов, які висуваються майбутнім солдатам-прикордонникам, можна відмітити відмінний стан здоров’я, а також достатній рівень фізичної підготовки (призовникам, які бажають стати прикордонниками, необхідно попередньо скласти достатньо складні нормативи).

Який вік вважається призовним?

До української армії можуть потрапити усі хлопці, яким виповнилося 20 років, при цьому граничним віком для проходження служби у воєнних підрозділах країни є 27 років. Важливо зазначити, що по бажанню службу в армії можуть проходити і молодші хлопці, при цьому примушувати військкомат не має права.

До речі, вік проходження служби в армії був змінений достатньо недавно. Раніше всі юнаки, які тільки покинули школу та не вступили до вищого навчального закладу, мали йти на службу до армії, але в 2015 році П. Порошенко підписав відповідний указ, який підвищив мінімальній вік для строкової служби. Президент аргументував це тим, що юнак, який досяг двадцяти років, уже більш чітко розуміє, навіщо йому потрібна служба в армії, в той час як лави української армії поповнюються свідомими громадянами.

Дізнавшись про початок призивної кампанії, юнаки мають прийти у місцевий військкомат протягом десяти днів. Якщо громадянин України у цей час не з’явився, то його можуть виправдати лише об’єктивні причини такі як несправність транспорту, природній катаклізм, несподівана хвороба, що спричинена травмою чи іншими обставинами. В інших випадках юнак буде вважатися ухильником від армії.Який вік вважається призовним?

Читайте також:  Коды УКТ ВЭД Украины на 2021 год

Що загрожує у разі ухилення від служби в армії?

Якщо юнак не відповість на повістку або ж змінить своє місце проживання, то він буде вимушений заплатити штраф у розмірі 120 гривень. Якщо таке правопорушення було скоєне декілька разів, то розмір адміністративного штрафу може сягнути 15 прожиткових мінімумів. В окремих випадках громадян буде підпадати під статтю Кримінального кодексу України, яка передбачає позбавлення волі на строк більше 3-х років.

У якому разі можна отримувати відстрочку від армії?

Відстрочка від армії 2022 отримується наступними категоріями громадянами:

 • ​ Хлопці, які виступають у якості годувальника (дітей чи родичів-інвалідів, які не спроможні заробляти на життя самостійно;
 • ​ Громадяни з двома дітьми молодше 10-ти років;
 • Юнаки, які мають вагітну дружину;
 • ​ Юнаки, дружина яких має певну категорії інвалідності. * Також це відноситься до тих громадян, які мають дітей-інвалідів.
 • ​ Особи, що не можуть проходити строкову службу із-за незадовільного стану здоров’я.
 • ​ Юнаки, які вже відслужили за кордоном;
 • ​ Громадяни, що навчаються у ВНЗ;
 • ​ Громадяни, що працюють вчителями, лікарями чи поліцейськими у місцевій лікарні.
 • ​ Юнаки, у який помер брат чи сестра під час проходження військової служби;
 • ​ Особи, що знаходяться під слідством.У якому разі можна отримувати відстрочку від армії?

Чи можуть строковиків відправляти в АТО?

Сьогодні більшість юнаків, коли чують про строкову службу в армії, бояться того, що їм доведеться бути на лінії фронту. Проте, як заявляють представники Генштабу, юнаки, що будуть призиватися до армії у 2022 році, не будуть допускатися на лінію фронту. Відправляти призовників в АТО строго забороняється українською військовою доктриною, адже там недвозначно сказано, що солдати-строковики не можуть допускатися до військових операцій як на батьківщині, так і закордоном. Звичайно, ті солдати, які добровільно захочуть долучитись до антитерористичної операції на сході України. У такому разі доброволець має пройти попередні учіння і підписати контракт зі ЗСУ лише після їх успішного проходження.

Читайте також:  План-графік перевірок ДФС на 2020 рік

Чи слід очікувати реформування армії у найближчі роки?

Екс-президент Віктор Янукович планував ввести контракту армію, яка є атрибутом успіх цивілізованих країн, при цьому строкова військова служба 2022 в Україні повинна була уже повністю відмінена. Також реформа, ініційована Януковичем, передбачала суттєве скорочення армії, що, на думку багатьох, могло б суттєво підвищити ефективність армії, оскільки вона б стала професійною.

Станом на 2017 рік кількість юнаків, які проходять службу в армії дійсно скоротилася (близько 70 тисяч осіб), проте П. Порошенко недавно заявив, що скорочення строку служби в армії навіть не можу обговорюватися із-за російської агресії. За словами представників Міноборони, скасування призову призведете до того, що Україну просто не буде кому захищати.Чи можуть строковиків відправляти в АТО?

3 комментария
 1. Василь 15 мая, 2018 / Ответить
 2. Роман 24 мая, 2018 / Ответить
 3. Олена 27 сентября, 2018 / Ответить

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.