Меню

Субсидія в 2022 році в Україні

Цікаво, що буде у новому році, як буде нараховуватись субсидія в 2022 році? У постанові Кабінету Міністрів України за номером 848 повідомляється, що ризик залишитись без субсидії на оплату ЖК послуг у поточному опалювальному сезоні загрожує українцям, які мають борги з комунальних платежів. Припинення нарахування субсидії настане лише після трьох місяців прострочення комунальних платежів.

Субсидія в 2022 році в Україні

Кому дадуть у новому році?

Виділення спеціальної допомоги від влади для погашення платіжок по ЖК послуг буде покладено всім українцям, якщо вони підпадають під низку умов.

Дотації поширюються на оплату «комуналки» за користування житлом, утримання орендованого або власного житла, поширюється на платіжки компаніям та фіз. особам, які керують багатоквартирними будинками. Також влада не приховує, що нові правила отримання житлової субсидії спеціально спрямовані на те, щоб знизити споживання газу, нафтопродуктів, а навпаки, купівлю всіх видів побутового палива для печей (дрів, брикетів).

Важливо! Але, необхідно розуміти, що оплата за природне опалення дається лише тим, хто живіт у будинках, де немає централізованого опалення за допомогою електрики, теплопостачання або газопостачання.

Коли підведені тепломережі від державних теплостанцій, опалення здійснюється за допомогою газу одночасно (існує така можливість). Гроші або перерахування оплати за громадян дається лише на 1н, наперед обраний вид опалення.

Розрахунок допомоги, якщо попередньо було повідомлення або офіційне відключення в установленому порядку від загальної мережі (що використовують для обігріву в сезон електроприлади побутового призначення), ведеться із застосуванням розрахованих норм.

Урядові дотації призначаються у разі наявності великої різниці між сумою обов’язкового платежу, що обчислюється в установленому порядку та розміром оплати. Цікаво, як розраховується субсидія у 2022 році в Україні? Сьогодні багато комунальних, управляючих компаній встановлюють контролюючі лічильники, тому влада передбачила в законодавстві, що допомога так само поширюється на всі внески з встановлення, контролю за експлуатацією.

Державний бюджет на 2022 рік передбачає 38,4 млрд. гривень на соціальні дотації для оплати громадянами ЖКП. Сума значно менша за ту, що виділялася протягом минулого року.

Читайте також:  Как купить билеты в зоопарк в Киеве онлайн. Расписание мероприятий

Що вибрати субсидію чи монетизацію?

Звичайно, для кожного громадянина буде вирахована своя сума субсидування, залежно від того, які доходи враховуються при нарахуванні субсидії, але середній показник дорівнюватиме 2000 гривень для покриття боргів в опалювальний сезон. Це набагато більше, ніж те, що виділяв уряд минулого року – близько 1770 гривень.

Субсидія в 2022 році

Що стосується ставки на електроенергію, тепло і газ, то, за заявами прем’єра, до завершення опалювального сезону вони залишаться незмінними. Хоча багато разів влада заявляла про збільшення, збиралися «мітинги на Банковій».

Хоча багато економістів заявляють, що допомога від влади може бути і більшою, адже у багатьох досить великі суми в платіжках, субсидія може досягати 3000-5000 гривень.

Куди звернутись, як оформити?

Для жителів України процедура є досить простою, і щороку порядок спрощується за допомогою цифровізації. Для цього необхідно звернутися до місцевого відділення соцзахисту громадян, яке належить до місця реєстрації, прописки, проживання.

 Порядок прийому письмових паперів з документами з усіх питань, що до того, як оформити субсидію, здійснюється виключно в наступному форматі:

  1. Надсилання документів та заяви поштою на паперових носіях.
  2. Надсиланням в електронному вигляді на офіційний портал електронних послуг.
  3. Для отримання допомоги можна також звернутися до ЦПАУ (сьогодні вони надають громадянам максимум послуг в оформленні необхідних паперів, консультації).
  4. Оформити звернення через уповноважених осіб (представників територіальних громад сільської, селищної, міської ради). Це найбільш вдалий спосіб, якщо потрібна інформація пропонується у паперовому форматі.
  5. Оформити виплати онлайн можна на сайті Міністерства соціальної політики, пройшовши за посиланням “Оформлення субсидії онлайн” – цей спосіб подання заяви через спеціалізований портал Дія діяв і у 2021 році (для більш детальної інформації пройдіть за посиланням). Міністерство соцполітики на даний час не повідомляло про будь-які зміни подання заяв через портал.
Читайте також:  Розмір аліментів на дитину 2018 в Україні

Що заздалегідь знадобиться зібрати?

Для того, щоб вчасно отримати субсидію, необхідно правильно і вчасно подати два обов’язкові основні документи. На сьогоднішній день все досить просто:

  • Власноруч заповнена декларація, що підтверджує доходи та витрати громадян.
  • Заява прохання про призначення дотації від влади.

Усі бланки перебувають у консультантів відповідних органах, також можна проконсультуватися у правильності заповнення тієї чи іншої інформації, або звернути увагу на зразок заповнення декларації на субсидію 2022 року. Щоб не гаяти час, достатньо роздрукувати бланки з офіційного сайту.

Роздруковані бланки необхідно заповнити, уважно вносячи всю зазначену в них інформацію. Всі адреси офіційних служб знаходяться на онлайн-порталах місцевих служб, уточнити електронну адресу можна і на сайті Мінсоцполітики в тому випадку, якщо передбачається відправка на електронну пошту.

Потрібно бути готовим до того, що соціальна служба може вимагати будь-які додаткові довідки, виписки, щоб спростувати або підтвердити інформацію з декларації. Це може бути договір оренди житла, витяги з бухгалтерії підприємства про останні доходи, багато іншого. Це впливає на те, за який період беруться доходи для субсидії.

Що робити з боргами у платіжках?

Багатьох хвилює питання, чи розраховуватиметься субсидована допомога громадянам, якщо на момент оформлення є заборгованість з оплати?

Субсидія в Україні: хто не отримує

Наявність боргів за комунальними платежами не виключає можливості нарахування субсидії, однак для того, щоб допомога була оформлена, необхідно зробити наступні кроки:

  1. Погасити борг за комунальними платежами та після цього звернутися за отриманням субсидії.
  2. Пройти процедуру реструктуризації боргу – у тому випадку, якщо немає коштів на погашення боргу, слід звернутися до компанії-постачальника та укласти з ним договір про розрахунок оплати боргу частинами або будь-яким іншим способом, а потім надати його до органу соцзахисту.
  3. У разі помилки, неправомірного нарахування заборгованості слід подати позовну заяву до суду, та за її результатами звернутися за нарахуванням субсидії.
Читайте також:  Дородовые выплаты в 2022 году в Украине

Що ще можна зробити?

Процедура отримання субсидованої допомоги є досить простою, але вимагає скрупульозності та точності у своїх діях, невелика помилка може позбавити громадянина можливості в цьому опалювальному періоді отримати гроші або покриття боргів.

Призначається дотація починаючи з першого дня місяця звернення за датою закінчення опалювального сезону (він розраховується з 1 травня по 30 вересня (неопалювальний сезон) та з 1 жовтня по 30 квітня (опалювальний сезон).

Завдяки підвищенню ПМ та відповідно соціальних виплат, зарплат, а також нововведення у призначенні житлових субсидій багато сімей сьогодні мають можливість без сторонньої допомоги оплатити свої витрати на опалення та більше не потребують субсидії.

Згідно з офіційними джерелами в уряді, в Україні помітно знизилася кількість сімей, які отримують субсидії – у 2020 році допомога була надана більш ніж 3 мільйонам сімей, а у 2021 році менше, ніж 2,5 мільйонам, причому деяким доведеться повернути отримані виплати.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.