Меню

Таблиця тарифної сітки на 2021 рік для бюджетної сфери

Як відомо, в Україні для усіх працівників бюджетної сфери встановлено тарифний варіант розрахунків. Оскільки він прив’язаний до мінімального окладу, то кожного року змінюється. Як стає зрозуміло із законопроекту бюджету на новий рік, тарифний розряд на 2021 рік в Україні буде мати все ті ж коефіцієнти, що й минулого року, однак суми для виплат обов’язково будуть більшими.

Особливості тарифної сітки та її призначення

Тарифна сітка, в буквальному розумінні, це таблиця усіх, передбачених урядом розрядів. Окрім цього, у ній містяться коефіцієнти  (тобто множники, які дають змогу розрахувати свій оклад), а також сума найменшого окладу.

Таблиця тарифних розрядів дає змогу самостійно розраховувати свій оклад, а також дізнаватись про перспективи у своєму кар’єрному рості. По суті, це єдиний стандарт, відповідно до котрого бухгалтери повинні діяти під час нарахування заробітної плати працівникам. Відтак, унеможливлюються будь-які маніпуляції та хабарницькі схеми.

Інша перевага, якою вирізняється тарифна система – полегшення роботи для бухгалтерій. Простіше в такому разі здійснювати і аналіз заробітних плат в країні (важливий мікроекономічний показник), і моніторинг виплат.

Особливості тарифної сітки та її призначення

Якими будуть оклади у бюджетників?

Як дає зрозуміти таблиця тарифної сітки на 2021 рік для бюджетної сфери, з нового року усі фахівці бюджетної галузі зможуть розраховувати на суму від 1921 грн. в місяць. Саме такий мінімальний оклад передбачив уряд для українців. Цю суму отримують представники першого розряду. Усі інші оклади розраховуються на основі цієї цифри.

Читайте також:  Добові витрати на відрядження в бюджетних установах в 2020 році по Україні

2-й. Такий розряд, як правило, присвоюється особам із порівняно низьким кваліфікаційним рівнем, відсутньою профільною освітою, або ж особам, котрі ще не мають стажу. Тарифним коефіцієнтом в такому разі виступає цифра 1,09. Помноживши її на суму для першого розряду – 1921 грн., стає зрозуміло, що працівник буде отримувати по 2094 грн. щонайменше.

3-й. Збільшувати найменший оклад для обчислення грошової винагороди за місячну роботу потрібно на показник 1,18. Відтак, працівнику повинна нараховуватись мінімально 2267 грн.

4-й. Тарифним коефіцієнтом для цього розряду вважається цифра 1,27. Нескладно вирахувати місячну суму у робітника: 2440 грн. мінімально.

тарифи

5-й. Множити оклад першого розряду потрібно на показник 1,36, Це покаже суму 2613 грн.

6-й. Такий розряд присвоюється особам, котрі вже виконують якусь спеціалізовану фахову роботу, несуть відповідальність за певну ділянку колективного завдання. Для них коефіцієнтом уряд визначив цифру 1,45, а тому найменша зарплата справедливо становитиме 2785 грн.

7-й. Мінімум, на котрий можуть претендувати ці працівники, становить 2958 грн., оскільки множником вважається 1,54.

8-й. Вже з січня 2021 6-го року спеціалісти такого рівня можуть кожного місяця витрачати по 3150 грн. кожного місяця. Для них передбачається коефіцієнт 1,64.

9-й. Оклад у розмірі 3150 грн. щомісяця спеціалістам цього рівня забезпечує коефіцієнт 1,74.

10-й. Як передбачає тарифна сітка на 2021 рік для працівників освіти та інших напрямків, з десятим рівнем можна сміливо претендувати на оклади від 3496 грн. Основним показником обрахування вважається 1,82.

11-й.Запланований множник для спеціалістів – 1,97, а тому сума, на котру можна розраховувати, точно не буде меншою, аніж 3784 грн.

12-й. Уряд передбачає для розряду множник 2,12, відтак, оклад буде становити 4073 грн.

Читайте також:  Тарифи Водафон України на 2021 рік

13-й. Вже кілька років підряд для працівників цього рівня передбачається множник 2,27. Сума, яку можна витрачати, становить 4361 грн.

14-й. Бухгалтерія підприємства мінімальну заробітну плату повинна множити на цифру 2,42. Отримувати кожного місяця на своє забезпечення, відтак, можна по 4649 грн.

15-й. До моменту оподаткування найменша сума, на котру може претендувати працівник рівня, становить 4956 грн. Коефіцієнт – 2,58.

16-й. Збільшувати мінімальний оклад потрібно на 2,79. В результаті отримуємо 5360 грн.

17-й. Рівно втричі більше отримують спеціалісти цього «левелу», аніж працівники із присвоєним першим розрядом. Результат – 5763 грн.

далеко не усім за життя вдається дійти до такого тарифного розряду

18-й. Передбачається збільшення окладу для цього працівника до рівня 6166. Збільшувати «міні малку» варто на 3,21.

19-й. Звісно, далеко не усім за життя вдається дійти до такого тарифного розряду. Держава його пропонує висококваліфікованим спеціалістам, особам із великим досвідом, а також тим, хто здійснює управління відділами чи установами, реалізує політику держави в тій чи іншій сфері. Множником вважається 3,42, а оклад – від 6570 грн. мінімально.

20-й. Основою для розрахунку стає цифра 3,64, а тому зарплата – від 6992 грн.

21-й. Основним множником вважається цифра 3,85, а оклад, відтак, не може бути меншим, аніж 7396 грн.

22-й. Цей рівень пропонується, як правило, керівникам та управлінцям, а також військовим із високими званнями, науковцям, дуже хорошим спеціалістам та знавцям в певній галузі. Множник – 4,06. Заробітна плата – від 7799 грн.

23-й. Завдяки множенню на 4,27 можна дізнатись, що для цього високо посадовця передбачається державою від 8203 грн.

24-й. Від 8376 грн. держава пропонує тим, хто дослужився чи допрацювався до 24-го розряду. Множником буде показник 4,36.

Читайте також:  Какой будет инфляция в Украине в 2021 году?

25-й. Це найвищий тарифний розряд в сітці. Для такого коефіцієнтом вважається 4,51. Відтак, з першого місяця нового року для високопосадовця передбачається 864 грн., а вже з 2020-го року -9349 грн.

Оклад – це ще не все!

Як відомо, тарифні розряди педагогічних працівників дають можливість претендувати на той чи інший мінімальний оклад. Однак, це ще далеко не повна сума, на котру зможуть претендувати працівники. Бюджетникам також дораховують:

  • надбавки (наприклад, за знання та використання якоїсь мови, здобуття наукового ступеня, статусу «народний» тощо);
  • доплати (за заміни, роботу із дезінфікуючими речовинами, нічні зміни, виконання обов’язків у святкові дні тощо);
  • премії (за виконання плану, хорошу роботу тощо).

Зарплата усіх бюджетників оподатковується. Саме тому, з нарахованих зарплат вони повинні також сплатити НДФО (в новому році становить 18%) та податок на армію (всього лише 1,5%).

Оклад – це ще не все

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.