Меню

Тарифи і ціни на електроенергію в 2019 році для населенні в Україні

Україна ще й досі не оправилася від економічної кризи, а її наслідки призводять до зниження рівня життя усі громадян. Звичайні жителі скаржаться на постійне зростання вартості різних послуг, продуктів та непродовольчих товарів. Але найсуттєвішою проблемою ля багатьох є поступове зростання вартості комунальних послуг. Через це людям доводиться віддавати майже половину своєї зарплатні на сплату рахунків. Очікується, суми до сплати зростатимуть на протязі наступних кількох років. Саме тому звичайні жителі цікавляться, якими будуть тарифи на електроенергію в 2019 році (для населення) та як саме будуть спустошуватися гаманці українців.

Народ скаржиться на те, що останнім часом політики тільки й роблять, що обманюють. Неодноразово обіцялося, що тарифи будуть регулюватися, а за комуналку доведеться платити менше. Але таких змін на краще не відбулося, через що й виникають хвилювання. Цифри у квитанціях щомісяця стають більшими. Особливо це стосується електроенергії. Влада й далі продовжує годувати жителів України обіцянками, а експерти радять готуватися до чергових підвищень, а про заморозку тарифів навіть не треба й думати.Україна ще й досі не оправилася від економічної кризи

Через що зростає вартість електроенергії?

Загалом причини є стандартними та майже кожен українець знає про них. Це:

  1. Подорожчання сировини.
  2. Зростаючий індекс споживчих цін та погіршення економічного становища України.
  3. Знецінення національної валюти та встановлення імпортерами занадто великих цін на сировину.
  4. Відсутність в Україні альтернативних джерел видобутку енергії.

Деякі експерти додають до цього списку ще одну актуальну для усієї України проблему – корупцію. Міжнародний валютний фонд запевняє, що саме високий рівень корупції призводить до неконтрольованого та надмірного використання енергії. На ринку відбуваються спекуляції та перепродаж сировини, що дозволяє одній зі сторін майже незаконним шляхом нажитися. А тому МВФ наполягає на тому, що ціни не тільки на електроенергію, а ще й на паливо та сировину мають буди значно збільшені та мають суворо регулюватися.

Також до причин можна віднести війну, що ведеться на сході України. Збройний конфлікт має непрямий вплив на те, якими очікуються тарифи на світло для населення. Річ у тім, що ведення бойових дій насправді створює значний тиск на економіку держави, оскільки витрачається дуже багато грошей. Іноді це навіть призводить до урізання сум коштів, що виділяються на інші сфери. В результаті влада вирішила створити принципово нову модель сфери енергетики, що може стати основою для поступово зниження вартості електроенергії. Правда, на правильність роботи механізму моделі впливатиме те, як саме ця модель розвитку буде впроваджуватися.Через що зростає вартість електроенергії?

Тож на що розраховувати?

Для початку треба згадати, що тарифи на світло в Україні для населення збільшувалися протягом усього 2018 року. Уповноважені органи, які займається регулюванням енергетичної сфери, постановили, що до кінця 2018 року відбуватиметься ріст вартості електроенергії приблизно на 25%. Основна причина таких змін – зростання вартості вугілля на торгових ринках Європи. Також можуть відбуватися додаткові неконтрольовані підвищення. Експерти кажуть про те, що навіть найменші подорожчання електроенергії громадяни України одразу відчують на собі, адже вартість комунальних послуг буквально злетить до небес.

Читайте також:  Таблиця тарифних розрядів на 2018 рік

Але треба не забувати, заявлені збільшення – це просто приблизні плани та вони можуть з будь-якої причини переглядатися. Найбільше впливатиме те, в якому саме стані знаходитиметься економіка держави та які угоди вдасться укласти з іноземними постачальниками. Нещодавно був прийнятий закон про регулювання вартості електрики для простих жителів та підприємців. Це основна причина, чому тарифи для населення на електроенергію в 2019 році в Україні зростатимуть.

В ідеалі варто було б зменшити вартість електрики для підприємців, тим самим залишивши тарифи для звичайних громадян на нинішньому рівні. Але це призвело б до суттєвого зменшення сум надходжень до державної скарбниці. Але й піднімати тарифи для населення до небес теж не можна, а тому було вирішено зводити суми до якогось середнього рівня. Все склалося так, що нині підприємці сплачують за електрику десь вдвічі більше, а це насправді дуже велика сума для звичайного українця. Цей проект дозволить зробити плавний перехід до нової моделі ринку. Думки аналітиків та спеціалістів щодо цього законопроекту розділилися. Хтось вважає, що прості українці почнуть сплачувати за світло десь в два рази більше, а інші вважають, що якихось суттєвих змін не буде.Тож на що розраховувати?

Нові постачальники

Поки немає офіційних та точних даних щодо того, які саме будуть тарифи у прийдешньому році. Але це не заважає аналітикам ринку створювати свої власні прогнози. Треба згадати про одне дуже важливе нововведення, яке дозволить багатьох громадянам трохи зекономити. Річ у тім, що відповідною постановою звичайним жителям України дадуть змогу самостійно обирати постачальника електроенергії. Звісно, головним орієнтиром для українців буде якість послуг та невелика вартість. Завдяки цьому українці вже не залежатимуть від монополіста. До речі, очно така модель ринку використовується в Європі.

Читайте також:  Повышение тарифов на газ в 2020 году

Усі права та обов’язки будуть регулюватися відповідними законами. Насправді відповідний законопроект отримав підтримку депутатів ще у 2017 році, але набути чинності він повинен саме у 2019 році. Цей проміжок – підготовчий період, який було відведено на оформлення всіх необхідних документів та впровадження необхідних змін. Також багато сил та часу пішло на структурні перетворення.

В результаті буде створена загальна інформаційна база, яка буде доступна кожному жителю України. В ній можна буде легко відшукати дані про постачальників, їх послуги, регіони, де виробляється енергія, а також кількість клієнтів, тощо. Поки що ця база й досі перебуває в розробці, але можновладці обіцяють, що скоро вона запрацює та стане доступною для кожного. Таким чином, можна очікувати, що тарифи на електроенергію на 1 квітня 2019 в Україні та протягом усього року регулюватимуться за допомогою нової моделі ринку.

Як саме українці обиратимуть собі постачальника?

Вже з’явилася перша інформація, як відбуватиметься обирання постачальника. Навіть була оприлюднена низка документів, які будуть регулювати відносини між компаніями, що постачатимуть електроенергію та споживачами. В цих документах є купа важливої інформації, з якою кожному варто ознайомитися. Наприклад, там вказано, що кожен постачальник матиме свій унікальний ідентифікатор, а після того, як особа обере собі постачальника, вона повинна буде укласти спеціальний договір. Договір проходить обробку, реєструється, а інформація заноситься у базу даних. Оператором виступатиме Укренерго.

Постачальника може змінити кожен. Це необов’язкова, але повністю безкоштовна процедура. Сплачувати за електроенергію доведеться дві різні суми, оскільки вони надходитимуть різним організаціям, але рахунок виставлятиметься один єдиний. Він складатиметься з:

  1. Оплати послуг оператора, який відповідатиме за розподіл електроенергії.
  2. Оплати послуг постачальника, який саме надаватиме споживачам електричну енергію.

Одразу можна зробити висновок, що лідирувати будуть ті компанії, які пропонуватимуть дійсно якісні послуги за невеликою ціною. Очікується серйозна конкуренція та не буде монополістів. Конкуренція повинна стати причиною того, що тарифи й ціни на електроенергію в 2019 році для населення в Україні будуть поступово знижуватися.Як саме українці обиратимуть собі постачальника

Проблеми, які постали перед компаніями

На превеликий жаль, такі нововведення потребують від компаній та організацій серйозних змін, а тому й потребують багато часу. Два роки – дуже малий термін, оскільки навіть представники Обленерго заявили, що вони не готові до переходу на нову модель ринку. Представники деяких організацій, які планують займатися постачанням, говорять, що для повної реалізації нової системи треба щонайменше 10-15 років. Ось чому не варто сподіватися, що подешевшає електроенергія, тарифи для населення з 01.03.2019 чи протягом усього року навряд становитимуться меншими. Більш того, підзаконна база не була розроблена повністю, а тому впровадження цієї системи можуть відкласти ще на декілька років.

 

Читайте також:  Тарифи для населення на електроенергію в 2021 році в Україні

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.