Меню

Тарифи на газ для населення в Україні в 2019 році

Не так давно Національний банк України оприлюднив свій прогноз зміни ціни газу. Передбачення видалося невтішним для громадян України, адже представники НБУ очікують, що вартість тисячі кубометрів зросте якнайменше до 300 доларів. Така вартість встановлюватиметься закордонними компаніями, а українцям доведеться доплачувати ще й за транзит та інші витрати. Більш того, МВФ постановили, що влада України повинна встановлювати тарифи для жителів країни на рівні імпортного паритету. Ось чому зараз уся країна обговорює те, якою буде ціна на газ в 2019 році для населення України.Національний банк України

Що призводить до постійного росту ціни на блакитне паливо?

Поки влада України намагається не збільшувати тиск на населення та утримує вартість газу на нинішньому рівні. А тому поки за тисячу кубометрів з урахуванням податку на додану вартість доводиться сплачувати 6958 гривень. Для підприємств та акціонерних товариств ціна більша. Очікується, що ціна на газ з 1 жовтня 2018 уже буде більшою.

Одна з причин подорожчання полягає у зміні формули розрахунку вартості. Віднедавна ціна почала вираховуватися за наступною формулою: рівень імпортного паритету + курс національної валюти + податок на додану вартість + ціна транзиту блакитного палива + перерозподіл + націнка з боку Нафтозагу. Представники Нацкомісії з питань енергетики повідомляють, що така формула не є кінцевою та вона може змінюватися з часом. Відповідно змінюватиметься й вартість газу.

Також те, скільки платитимуть українці за паливо, залежить від наявності лічильника. Саме тому кожному рекомендується встановити собі лічильник. Найбільш розповсюдженим є лічильник типу G4. Він враховує приблизно 90% від суми спожитих кубометрів.

Оскільки ціна встановлюється іноземними компаніями, то майже найбільший вплив на вартість має курс долара. Актуальний курс сягає приблизно 26 гривень. В прогнозах Національного Банку України йдеться про те, що курс долара поступово ставатиме меншим. Але зробити якийсь конкретний прогноз дуже важко.ціна  на блакитне паливо

До якого зростання варто готуватися?

Поки офіційної та точної інформації щодо зростання вартості палива немає. Але аналітики ринку вважають, що за одну тисячу кубометрів доведеться віддавати близько восьми тисяч гривень, не враховуючи додаткових витрат. Якщо до цієї суми додати витрати на транспортування, то тоді вже доведеться сплачувати близько дев’яти тисяч гривень. У випадку різкого зростання курсу долара вартість взагалі перевищить десять тисяч гривень. А тому може статися так, що, наприклад, ціна на газ з 1 квітня 2019 року буде більшою в цілих два рази за нинішню ціну.

Читайте також:  Тарифы МТС в Украине в 2020 году

Досить часто виникають питання про поставки палива з Росії. Річ у тім, що в такому випадку вартість газу може зростати на основі поличного підґрунтя. Можливість продовження співпраці з Росією розглядатиметься лише у випадку знецінення національної валюти та занадто високої ціни, встановленою іноземними компаніями. Поки влада повідомила, що вартість критична вартість палива складатиме близько 200 доларів. Але більшість депутатів вважає, що не варто навіть вести мову про партнерство з агресором, через якого на сході держави нині йде справжня війна.

Але збільшення абонентської плати за блакитне паливо матиме не тільки негативні наслідки. Очікується, що набагато більша кількість жителів України почне отримувати субсидію. Питання субсидій було вирішено лише нещодавно, а тому утримання вартості палива на нинішньому рівні є вигідним й для українського уряду. Але перспективи такі, що протягом декількох наступних років вартість зросте до десяти тисяч гривень за тисячу кубометрів. Взагалі експерти говорять, що тарифи змінюватимуться приблизно тричі на рік. А тому ціна на газ з 1 січня вже може стати значно більшою.

Що робитиме влада?

Думки представників влади щодо рівня цін та можливого сценарію розвитку ситуації різняться. Наприклад, прем’єр-міністр України Володимир Гройсман запевняє, що тарифи на газ для населення в Україні в 2019 суттєво не зростуть. Буде проводитися політика економії, яка буде узгоджуватися з громадянами. Гройсман акцентує увагу та підвищенні теплоізоляції будинків. На опалення країні доводиться витрачати страшенні суми коштів, а за умов меншого споживання вдасться скоротити витрати та зменшити вартість для громадян.

Читайте також:  Тарифна сітка на 2020 рік

Водночас велася мова про збільшення видобутку природного газу в Україні. Власний видобуток вже сягнув рекордної межі у 2017 році та зараз поки тримається на приблизному рівні. Перевищення планових показників – гарний знак.

У майбутньому переглядатиметься тарифи на транзит палива по газопроводах. Домовленості з іноземними компаніями та укладення партнерських відносин допоможе зробити не тільки вартість палива, а ціну транспортування набагато нижчими.Що робитиме влада

Вартість комунальних послуг

Варто знати, що Кабінет Міністрів України регулює лише вартість блакитного палива, а от встановленням тарифі на усі інші послуги для населення займається Національна комісія та інші інстанції, служби. Від того, яка встановлюється владою вартість палива залежить, скільки люди сплачуватимуть за воду, світло та інші послуги. Експерти повідомляють, що комунальні послуги на 90-95% залежать від вартості блакитного палива. Треба пам’ятати, що до розрахунку тарифів втручаються різні підприємства, які займаються наданням послуг. А тому відбуватиметься не тільки підвищення тарифів на газ в 2019 році, а й відповідно на всі інші комунальні послуги.

Попередні прогнози повідомляють, що в 2019 році за воду доведеться платити приблизно на 10% більше. Точний відсоток подорожчання регулюватиметься в залежності від регіону країни. Рішення будуть затверджені та оприлюднені ближче до настання 2019 року, а тому залишається усього лише чекати на інформацію від влади.

Оскільки ціна на газ для населення України у 2019 році, то більша кількість громадян зможе отримувати субсидії. Але оформлення може ускладнитися через скорочення соціальних норм.Вартість комунальних послуг

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.