Меню

Типові навчальні плани на 2021-2022 навчальний рік

У зв’язку з пандемією коронавірусної інфекції в усіх українських школах змінилися навчальні плани. При їх розробці Міносвіта врахувала дистанційні форми навчання, які будуть введені при перевищенні кількості хворих вище порогового рівня. Яким буде навчальний рік, кажуть навчальні програми на 2021/2022 навчальний рік, з якими основна частина вчителів вже знайома.

navchalna programma 1 - Типові навчальні плани на 2021-2022 навчальний рік

Особливості навчального року 2021-2022

Як лікувати коронавірусну інфекцію поки невідома. Розроблена вченими вакцина допомагає частково. При цьому спалахи інфекції досі дають знати про себе. У новому році Міносвіти не виключає переходу на дистанційну форму навчання. У той же час законодавці впевнені, що імунізація допоможе виробити колективний імунітет і призупинить поширення інфекції.

Навчальний рік стартував без змін, 01.09.2021 року. Попереднє завершення навчального року призначено на 01.07.2022 року. Тривалість канікул складе не менше місяця.

navchalna programma 3 - Типові навчальні плани на 2021-2022 навчальний рік

Основна частина шкіл України навчається за семестровою системою, в якій 4 чверті. Вона передбачає 4 види канікул, які в 2021/2022 роках заплановані в наступний період:

  • осінні – з 25.10. по 31.10 2021;
  • зимові – з 25.12.2021 по 09.01.2022;
  • весняні – з 28.03.2022 по 03.04.2022;
  • літні – з 01.06.2022 по 31.08.2022.

Вивчаючи типові навчальні плани на 2021-2022 навчальний рік стало відомо, що тривалість навчання в початкових класах складе 720 уч.ч, в середніх – 890ч, старших – 1110 уч. ч. при цьому зазначені дані можуть змінюватися через епідеміологічну ситуацію в кожному районі окремо. Аналогічна ситуація спостерігалася в попередньому періоді.

navchalna programma 4 - Типові навчальні плани на 2021-2022 навчальний рік

Переваги навчання за четвертною системою

Українські школи давно звикли навчатися за четвертною системою. Міністерство освіти і науки україни навчальні програми 2021-2022 таким чином, щоб діти не відчували великого навантаження і процес навчання відбувався ефективно. Головними перевагами навчання по чвертях є:

  • можливість відвідувань гуртків, секцій та культурних закладів у період шкільних канікул, залучення дітей до українських цінностей, музики, живопису;
  • інформування батьків про оцінки дітей по чвертях, вивчення результатів навчання дає можливість підтягнутися з деяких предметів, посилити навантаження в конкретному напрямку або розслабитися при отриманні відмінних оцінок.
navchalna programma 2 - Типові навчальні плани на 2021-2022 навчальний рік

Також процес має деякі недоліки. Нові навчальні програми для 10-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів передбачають нерівномірне навантаження. Наприклад, за один тиждень навчання може бути поспіль відразу кілька уроків математики або фізики, що збільшує стрес дитини, не залишає вільного часу на відпочинок. Навчання викликає втому і дратівливість учнів, що небажано перед складанням іспитів для вступу до вищих і середніх навчальних закладів.

Погіршення загального стану негативно позначається на імунітеті, що веде до великої кількості захворювань і пропусків.

Структура навчального процесу 2021-2022

Планування та організація навчального процесу здійснюється відповідно до законодавчих актів Міносвіти, які були затверджені в серпні 2021 року. Згідно з документом освітня програма, освітній процес дітей молодшого класу (1 клас) становитиме 33 тижні, для учнів 2-11 класів навчальний процес триватиме 34 тижні. Останній дзвоник у школі за попередньою інформацією продзвенить 27 травня.

navchalna programma 5 - Типові навчальні плани на 2021-2022 навчальний рік

Навчальні заняття в українських школах починаються о 8:30. При цьому діти повинні прийти в школу до 8: 00. Проведення нульових уроків, які практикувалися в попередніх роках-заборонено. При розробці документа освітня програма школи на 2022 рік переглянула тривалість уроків. За погодженою із законодавцями інформацією тривалість занять у 2021/2022 роках становитиме:

  • для першокласників тривалість уроків складе 35 хвилин;
  • в учнів середніх класів (2-4) тривалість уроків складе 40 хвилин;
  • у 5-11 класах тривалість одного уроку складе 45 хвилин.

Зазначені норми можуть змінюватися в українських школах, що пов’язано з пандемією коронавірусної інфекції. При цьому велика приватних шкіл, ліцеїв навчається за стандартною системою, яка передбачає тривалість уроку в 45 хвилин.

Нова програма 10 клас

При розробці нового навчального плану учні старших класів задаються питанням, які іспити складатимуть вони після закінчення школи і чи будуть зміни. Державна підсумкова атестація очікується незважаючи на пандемію коронавірусної інфекції. Для Міносвіти на першому місці знаходиться здоров’я учнів, на другому – знання. Але при цьому одне іншому не заважає. У новому навчальному році очікуються оновлені програми 5-9 класи, яким навантаження здасться важким. Школярам 4 класів доведеться складати іспити з української мови, математики та мови нацменшини. Останній іспит стосується тих школярів, які навчаються в спеціальних школах.

navchalna programma 6 - Типові навчальні плани на 2021-2022 навчальний рік

У 9 класів кількість іспитів складе 3. Обов’язковими є українська мова та математика, третій учні визначатиметься педрадою. Таке рішення на сьогоднішній день прийняло Міносвіти. При цьому в кожному навчальному закладі третій іспит може бути різним.

Читайте також:  Повышение стипендии студентам в 2022 году

Нова програма 10 клас очікує і цю категорію учнів. Вчитися і набирати знання їм доведеться подвійно. Причиною тому стане дистанційна форма навчання, до якої вчителі ставляться дуже строго. Багато батьків вважають, що простіше навчатися очно, оскільки в дистанційному режимі кількість задаються тим і домашніх завдань набагато більше. Насправді воно так і є. При очній формі основна тема вчителем пояснюється на уроці, а завдання діти виконують вдома. При дистанційному навчанні навантаження стає подвійною. На жаль, для збереження здоров’я підростаючого покоління в останні роки практикується і дистанційна форма навчання.

navchalna programma 7 - Типові навчальні плани на 2021-2022 навчальний рік

Як будуть йти справи у випускних класів стане відомо трохи пізніше. Поки система навчання залишається аналогічною попередньому періоду. Їм необхідно готуватися до здачі підсумкової атестації. Отримання позитивних оцінок, гарантія вступу до ВНЗ на бюджет.

Нововведення в сучасних школах

У новому періоді законодавці встановили нові норми харчування. Це торкнулося дитячих закладів, профтехучилищ та оздоровчих закладів.

Норми харчування стали новими. З них зник величезний набір кондитерських виробів, що містять цукру і трансжири. Харчування сучасних школярів направлено на дотримання ЗСЖ. Освітня програма школи на 2022 рік передбачає оздоровлення учнів за рахунок введення 160 страв, багато з яких мають ухил на Західноукраїнську кухню. На сьогоднішній день зміни введені не в кожній школі. Проблема полягає в труднощах з організацією закупівель продуктів харчування. Очікується, що основні зміни в харчуванні відбудуться в другій половині навчального року.

navchalna programma 8 - Типові навчальні плани на 2021-2022 навчальний рік

Заходи щодо недопущення поширення коронавірусу в школах

Згідно з останніми законодавчими нормами і вимогами вчителі допускаються до навчального процесу після вакцинації або при наданні негативного тесту на коронавірус. Ситуація змінюється щодня. Заходи посилюються.

Щоб не переходити на дистанційне навчання та дотримуватися навчальні плани для 10-11 класів на 2021-2022 було прийнято вакцинацію вчителів. Для осіб, які мають протипоказання обов’язкова наявність довідки з медичного закладу. Зазначена категорія перебуватиме під постійним контролем сімейного лікаря та санепідслужби.

navchalna programma 9 - Типові навчальні плани на 2021-2022 навчальний рік

Щодо учнів заходи попередження коронавірусної інфекції передбачають щоденну зміну температури тіла дитини перед відвідуванням школи та не допуск учня до освітнього процесу за наявності температури. Також у багатьох школах України освітній процес проходить в одному класі, переміщення школярів по коридорах, в їдальню, контролюється класним керівником.

Читайте також:  Внешнее независимое оценивание в 2021 году в Украине

Завдяки кампанії вакцинації педагогів і дотримання заходів протидії коронавірусної інфекції учнями ситуація повинна змінитися ближче до травня. Очікується, що навчальний процес буде результативним, і діти не будуть відчувати дискомфорту при отриманні знань.

navchalna programma 10 - Типові навчальні плани на 2021-2022 навчальний рік

Вердикт

Навчальний план 2021/2022 років насичений і напружений в результаті пандемії коронавірусної інфекції. Наряджу з основними методами навчання законодавці подбали про додаткові заходи недопущення поширення короновірусної інфекції під час освітнього процесу. У новій програмі передбачено дистанційне навчання, додаткові канікули для маленьких школярів та багато іншого. Якщо ситуація зміниться в кращу сторону процес навчання повернеться на рівень попередніх років.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.