Меню

Трудовий кодекс України 2020 року

Реформування трудового законодавства направлено на кардинальні зміни. Вдосконалений трудовий кодекс України предстане перед українцями зі зміненими та допрацьованими статтям.

При цьому великих змін очікувати не треба, оскільки це буде недоцільно. Згідно проекту реформування вони будуть поступовими, дозволять мешканцям країни звикнути до них.

Трудовий Кодекс України

Трудовий кодекс України 2020 року на нова міні малка

Збільшення показнику мінімалки є головною зміною, яку передбачає трудовий кодекс України 2020 року. Сьогодні стало відомо, що дебати між представниками влади закінчилися.

Збільшення мінімальної заробітної лати на кінець наступного року буде становитиме 4425 грн. Експерти та відомі українські фінансисти вважають, що вказана сума є оправданою та доцільною, оскільки вона не створить негативного тиску на державну скарбницю.

Таким чином економіка країни залишиться на рівні 2019 року, або буде поступово відновлюватися.

Статті про доплати та додаткову грошову допомогу у трудовому законодавстві залишаться. Тобто, людина, яка відпрацювала вночі, святкові дати буде матиме право на доплату до основної суми заробітної плати до 20%.

Також у 2020 році залишаться надбавки та відшкодування за працю у шкідливих умовах. Ігнорування роботодавцями дотримання вимого законодавства, а саме, трудового Кодексу тягне за собою адміністративну відповідальність.

Зміни щодо звільнення та випробувального терміну на підприємстві

Нова редакція трудового кодексу передбачає декілька змін, тому працівники підприємств зацікавлені питаннями процедури звільнення та тривалості випробувального терміну.

Читайте також:  Турнірна таблиця другої ліги України з футболу

Обговорення нововведень викликало чимало дебатів веред депутатського корпусу. Особлива увага була приділена працевлаштуванню на високі посади та випробувальний термін для неї.

Зміни трудового кодекса

У 2019 році дуже часто виникали ситуації коли випробувальний термін був занадто довгим, а зарплата занадто низька. Саме тому реформатори вирішили визначити максимум та мінімум випробувального терміну, де перший показник буде складати місяць.

При цьому деякі спеціальності робітників мають право на працевлаштування без застосовування випробувального терміну. Самостійно ознайомитися зі змінами можна якщо скачати трудовий кодекс України з інформаційного порталу, або з офіційного джерела влади. Також знайти та скористуватись інформацією можна на тематичних сайтах.

Розгляд нового документу змусив розглянути проблеми неповнолітніх та вагітних жінок. У новому кодексі право на працевлаштування мають вагітні неповнолітні жінки на умовах перемоги в загальному конкурсі, особи з обмеженими властивостями та з групою інвалідності, направлення на працевлаштування завдяки центру зайнятості, а також військові, звільнені з основної служби за станом здоров’я.

При цьому слід знати, що новий трудовий кодекс України 2020 року про звільнення не передбачає звільняти такі категорії населення:

  • вагітних жінок, особливо, якщо вони знаходяться у відпустці;
  • неповнолітніх вагітних жінок;
  • осіб, призваних на строкову військо службу;
  • працездатних інвалідів.

Саме тому роботодавці повинні досконально вивчати норми та вимоги дійсного законодавства. При цьому слід пам’ятати про ризик адміністративної відповідальності (у разі відхилення від закону. Штрафи за порушення законодавства

Трудовий кодекс України 2020 року про відпустки

У новому трудовому законодавстві відбудуться правки щодо термінів відпочинку робітників. Заплановані зміни передбачають:

  • продовженні щорічного відпочинку робітників до 28 календарних днів;
  • загальний термін відпустки може бути 60 календарних днів;
  • працівникам важких спеціальностей, які працюють у шкідливих умовах додатково до основної відпустки прибавляється ще 10 днів.
Читайте також:  Строкова військова служба 2021 в Україні

Вказані зміни у трудовий кодекс України 2020 року про відпустки не є остаточними. Нові правки у документі передбачать можливість написання заяви пропрацювавши декілька тижнів на підприємстві. У старому документі цей термін складав 6 місяців.Такі правки пов’язані з тим, що досить часто у робітників виникають екстремальні випадки, які потребують швидкої відпустки.

Важливо! Право на остаточне рішення про надання відпустки залишається за роботодавцем. При цьому є випадки, у яких вони не можуть відмовити, наприклад: хвороба чи загибель людини, народження дитини та інше.

Віддалене працевлаштування

Розвиток технологічного процесу вимусив владу внести зміни що до новомодної віддаленої праці. Сьогодні деяка частина українців працюють не виходячи з дому.

Тривалий час такі робітники працювали у тіні, не сплачуючи податки. Зараз ситуація змінилася. Чинний трудовий кодекс України переглянуто, тому у нового з’явилися доповнення щодо віддаленої праці.

Відтепер для даного виду діяльності необхідне офіційне створення трудового договору. За допомогою документа українці зможуть регулювати особисті відносини при виконанні службових та посадових обов’язків.

Вказані зміни щодо трудового кодексу не є остаточними. Спроба 2020 року є першою. Тому майбутнє реформування буде під доглядом спеціалістів. Якщо воно покаже високу результативність, процедуру буде продовжено.

На сьогодні час стало ясно, що з боку влади робиться усе можливе, зоб робітники українських підприємств буди соціально захищені з боку держави.

Очікувані в наступному році зміни дадуть можливість зробити систему трудового законодавства більш гнучкою у сторону робітників. Вона відкриває можливості працевлаштування як для українців, так і для іноземних громадян, зацікавлених в робочої силі.

Резюме

Зміни в трудовому кодексі направлені на створення сприятливих для праці умов як для робітників, так і для роботодавців.

Читайте також:  Мобілізація в Україні в 2020 роціВелика кількість доповнень та правок є значною для українського людства, для якого праця є єдиним способом заробітку. Наряду зі змінами в скороченні штату, продовженні термінів відпустки очікується збільшення мінімального рівня зарплати, яке сподобається кожному.

Це буде цікаво:

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *