Меню

Трудовий кодекс України 2020 року

Перелік реформ та змін в державі чималий, та серед них варто окремо виділити поступове вдосконалення трудового законодавства. Насправді країна досить давно потребувала появи нових положень у Трудовому кодексі та перегляду старих статей. Однак введення одразу великої купи змін є недоцільним, а тому статті та положення було вирішено переглядати поступово. Саме тому дуже часто виникають питання з приводу того, як саме буде змінено трудовий кодекс України 2020 року цього разу та що саме з цього вийде.

кава за працею

Встановлення нової мінімальної зарплати

Одна з найважливіших змін полягає у підвищенні мінімальної заробітної плати українців. Перш за все, поки представники державної влади ведуть дебати з приводу того, якою саме буде мінімалка станом на кінець 2020 року. Існує декілька можливих варіантів, але стандартним рішенням є врахування встановлених в бюджетній резолюції показників та збільшення мінімальної заробітної плати до 4425 гривень. Експерти кажуть, що на даному етапі таке зростання буде дійсно доцільним, оскільки воно не створить додаткового тиску на економічну складову держави.

У трудовому законодавстві залишаться положення про доплати та додаткові відшкодування. Якщо людина працюватиме вночі, то тоді роботодавець зобов’язаний доплачувати їй 20% від суми заробітної плати. Праця у понаднормовий час згідно з трудовим законодавством повинна оплачувати з двократному розмірі. Також встановлюватимуться доплати за працю у шкідливих умовах, тощо.

Порядок звільнення громадян та випробувальний термін

Оскільки правок у черговій редакції законодавства очікується дійсно чимало, тож рекомендується кожному працівникові власноруч скачати трудовий кодекс України та особисто переглянути нові доповнення. Дуже багато обговорень викликала зміна, що стосується встановлення випробувального терміну для кандидатів на посаду. Дуже часто спостерігалися такі ситуації, коли роботодавці навмисно встановлювали занадто довгий випробувальний термін, а тому на законних підставах платили людині половину зарплати або лише її невеличку частку. Тож реформаторами було вирішено впровадити фіксований максимальний період випробувального терміну, який тепер складає лише місяць. Окрім того, деякі категорії громадян мають право на отримання роботи без випробувального терміну. До таких категорій громадян відносять:

  1. Вагітні жінки, а також особи, які є неповнолітніми.  
  2. Особи, які мають право на отримання посади на основі перемоги у загальному конкурсі.
  3. Інваліди, а також громадяни з обмеженими можливостями, які були направлені на посаду представниками служби зайнятості.
  4. Військовослужбовці, які були звільнені або комісовано за станом здоров’я.  

Окремо роботодавцям рекомендується ознайомитися з тим, яку інформацію несе в собі Трудовий кодекс України 2020 року про звільнення. У новій редакції роботодавцям забороняється звільняти деякі категорії робітників за власним бажанням. Наприклад, не можна звільняти без належної на те причини неповнолітніх осіб та вагітних жінок, особливо які знаходяться у відпустці по вагітності. Також не можна звільняти осіб, які були призвані на службу або перебувають у зоні бойових дій на сході країни. Такі правки гарантують, що за особами, які перебувають у складних ситуаціях, зберігатиметься робоче місце.

закон Украины

Надання відпустки та її терміни

Чергові правки також стосувалися питання відпусток, порядку їх надання та загальних термінів відпочинку працівників. Перша важлива зміна полягає в офіційному подовженні термінів відпустки кожного громадянина до 28 днів, тобто до чотирьох повних тижнів. Загальний термін відпочинку тепер становитиме 60 днів,  а для окремих категорій громадян, які мають додаткові вихідні та днів до відпустки цей термін буде ще більшим. Наприклад, співробітники металургійних заводів отримують додатково десять днів до відпустки.

Читайте також:  Розклад руху електричок Фастів-Київ на 2020 рік

Але це далеко не усі зміни, які має новий Трудовий кодекс України 2020 року про відпустки. Також тепер вносяться правки, які дозволяють будь-якому працівнику писати заяву на отримання відпустки, навіть якщо він пропрацював декілька тижнів. Це пов’язано з тим, що навіть при отриманні нової роботи у житті кожної людини можуть виникнути непередбачені ситуації, а раніше трудове законодавство вимагало пропрацювати щонайменше півроку для отримання відпустки. Однак право на остаточне рішення все ж залишається за роботодавцем, але додатково встановлюються випадки, в яких працівникам повинна надаватися відпустка у будь-якому випадку, наприклад, при народженні дитини.

Надання відпустки

Віддалена робота

З розвитком технологій традиційні види роботи стали не такими вже й актуальними. З’явилися новомодні професії, які дозволяють людям буквально працювати вдома, віддалено виконуючи свої робочі обов’язки. Однак довгий час такий ринок праці не мав підтримки в Україні та майже не розвивався. Однак Трудовий кодекс України 2020 року зі змінами та доповненнями матиме декілька статей, які стосуватимуться саме віддаленої роботи.  Відтепер важливим елементом такого працевлаштування стане укладання офіційного трудового договору, за допомогою якого планується регулювати відносини між роботодавцем та самим працівником. Однак цього року планується внести не так багато правок, це лише перша спроба. Очікується, що згодом до трудового законодавства буде внесено набагато більше змін, що охоплюватимуть усі можливі види працевлаштування та взаємодію між роботодавцем і співробітником.

Також представники державної влади очікують, що ці й інші зміни дозволять загалом зробити ринок праці більш гнучким Це відкриє нові можливості не лише перед працівниками та роботодавцями України, а й перед іноземними представниками. Додатково більш комфортно почуватимуть себе компанії, які більш зацікавлені в іноземній робочій силі. Проте для реалізації усіх змін потрібно впровадити набагато більше правок та доповнень.

Це буде цікаво:

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *