Меню

Усі держави ЄС підтримують надання Україні статусу кандидата

Прапор із символами Євросоюзу та України в жіночих руках

Європа

Усі держави ЄС підтримують надання Україні статусу кандидата

Під час останніх обговорень жодна з 27 країн не заперечувала проти надання Україні статусу кандидата у члени Євросоюзу. Остаточне рішення належить ухвалити на саміті ЄС у Брюсселі.

Прапор із символами Євросоюзу та України в жіночих руках

Усі 27 держав Європейського Союзу підтримують пропозицію Єврокомісії надати Україні та Молдові статус кандидата у члени ЄС, а Грузії – європейську перспективу. Під час обговорень цього питання на засіданні постійних представників країн Євросоюзу 20 червня та Ради ЄС 21 червня жодна з країн не виступила проти і не висловила жодних зауважень, повідомили кореспонденту DW у середу, 22 червня, дипломати низки європейських країн.

Усі співрозмовники очікують, що на саміті у Брюсселі 23-24 червня глави держав та урядів держав Євросоюзу погодять надання Україні та Молдові кандидатського статусу. Для цього потрібна одностайна підтримка лідерів усіх 27 країн. На позитивне рішення вказує останній проект заяви учасників брюссельської зустрічі у верхах, з якою ознайомився кореспондент DW. У ньому йдеться: “Європейська Рада вирішила надати статус країни-кандидата Україні та Республіці Молдова”. Саміт також очікує, що Єврокомісія надасть звіт про виконання умов, визначених у її висновках за заявками України Молдови. “Рада ЄС прийматиме рішення про подальші кроки, як тільки всі ці умови будуть виконані”, – наголошується в проекті.

У ЄС очікують від України реформ після надання статусу кандидата

Для деяких держав, зокрема Нідерландів та Німеччини, було дуже важливо, що Комісія ЄС запропонувала сім умов, які потрібно виконати Києву після набуття статусу кандидата. “Думаю, що Єврокомісія знайшла хороший компроміс. Є багато домашньої роботи у сфері економіки, а також у сфері верховенства права та протидії корупції. Але Нідерланди вирішили з повною впевненістю дотримуватися рекомендацій Єврокомісії”, – заявив прем’єр-міністр цієї країни Марк Рютте.

Деякі співрозмовники DW вважають, що на саміті президенти та прем’єри можуть детальніше обговорити умови статусу кандидата. Тому не виключено, що “домашні завдання” для Києва в галузі реформ виглядатимуть дещо інакше, ніж вони сформульовані у висновку Єврокомісії. Втім, остаточно узгоджуватиме деталі Рада ЄС, яка має формально затверджувати кандидатський статус.

Євроінтеграція Західних Балкан

Для інших держав важливо, щоб під час розгляду європейської перспективи України, Молдови та Грузії не забули про Західні Балкани. Наразі йдеться насамперед про те, щоб зняти блокування Болгарією початку переговорів щодо вступу Північної Македонії та Албанії до ЄС. Для цього у першій половині дня 23 червня планують провести окремий саміт ЄС – Західні Балкани. Зокрема на необхідності прогресу в євроінтеграції Західних Балкан наполягає Австрія. Проте Відень, за інформацією DW, не має наміру блокувати статус кандидата для України чи Молдови, якщо не буде прогресу Західними Балканами.

Дивіться також:

Читайте також:  Батько засудженого в "ДНР" до смерті марокканця: син має паспорт України

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.