Меню

Види діяльності за КВЕД 2020 в Україні

Процедура реєстрації юридичної або фізичної особи передбачає визначення суб’єктом його роду діяльності. Визначення відбувається на основі класифікатора видів економічної діяльності, де міститься інформація про усі доступні види діяльностей. Дані, визначені особою потім вносяться до Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб. КВЕД – це багатогранний документ, який має свої особливості та виняткові нюанси. Саме тому кожному, хто вирішив пройти процедуру реєстрації, корисно буде знати про те, як саме використовувати КВЕД 2020 в Україні с расшифровкой та що саме являє собою цей документ.

документ

Загальна інформація про КВЕД

Цей класифікатор використовується не лише в Україні, а й в усьому світі. Насправді цей документ колись був створений за ініціативи ООН та являв собою невеличку книжечку, у якій містилася змістовна та структурована інформація про види діяльності, доступні юридичним та фізичним особам. В Україні КВЕД був введений у 1993 році та за роки свого існування зазнав певних змін, доповнень, в результаті чого змінився код, якому відповідає торгівля хімічними продуктами в 2020 році, а також багато інших даних.

КВЕД використовується представниками державної влади та органів статистики для спрощення збору, оптимізації зберігання та обробки інформації з приводу економічного стану держави та галузевих змін в економіці.

Зібрана інформація дуже часто використовується для прийняття важливих макроекономічних рішень й не тільки. Тож протягом багатьох років цей документ застосовується для формування загальної бази даних з інформацією про представників різних родів діяльності, їх кількість. Для прикладу можна взяти випадок, коли особа вирішує створити підприємство, головним видом діяльності якого буде роздрібна торгівля продуктами харчування. В такому випадку треба відшукати відповідний розділ у класифікаторі, а потім знайти необхідний код та вказати його в документах під час процедури реєстрації.

Читайте також:  Каким будет курс доллара в Украине в 2022 году?

Як використовується класифікатор в Україні?

Насправді у самому класифікаторі чітко визначено його призначення. Його розробниками було визначено, що головне призначення полягає у створенні та реалізації сучасної системи національних статистичних класифікацій. Використання документа повинно зробити статистичний аналіз національної економіки тієї чи іншої країни більш ефективним. Також на основі отриманих даних можна прогнозувати темпи та вектори розвитку економіки. Не дивлячись на все це, види діяльності за КВЕД 2020 в Україні класифікуються з наступною метою:

  1. Для порівняння статистичних показників української економіки з показниками економіки інших держав.
  2. Застосування єдиної термінології, яка визначена на міжнародному рівні, а також визначення статистичних одиниць, документації.
  3. Проведення процедури реєстрації та обліку фізичних і юридичних осіб відповідно до визначених родів діяльності.
  4. Впровадження статистичного аналізу, а також для більш детального вивчення економічного стану держави, ведення загального аналізу та корегування векторів розвитку економіки. На основі цього приймається дуже багато важливих рішень, наприклад, розподіл коштів та ресурсів.
класифікатор

Складнощі під час визначення виду діяльності

Остання редакція класифікатора набула чинності ще у 2012 році, а до того часу всі користувалися редакцією з деякими іншими пунктами, формулюваннями, а також кодами діяльності. Наприклад, у старій редакції оптова торгівля непродовольчими товарами мала зовсім інше формулювання, а також інший код, що з часом почало призводити до виникнення плутаниці. Саме тому не тільки після прийняття нової редакції почали вноситися корективи, а й зараз підприємці дуже часто вносять невірні дані, після чого виникають певні складнощі.

Для того щоб у майбутніх підприємців не виникало зайвих проблем та складнощів, були розроблені спеціальні сервіси, які допомагають визначити необхідний код відповідно до роду діяльності, визначеного у чинній редакції класифікатору видів економічної діяльності. Є офіційні сервіси, а також ті, що працюють на комерційній основі. Наприклад, будь-яка особа може зайти на офіційний сайт КВЕД України та отримати необхідну допомогу у визначенні коду. Також можна звернутися до спеціалістів та за невеличку плату (приблизно 300 гривень) визначити декілька кодів для різних видів діяльності.

Детальніше про структуру класифікатора

Коли якась людина проходить процедуру реєстрації фізичної або юридичної особи, вона повинна визначити один основний, а також потрібну кількість додаткових родів діяльності, що відповідатимуть реальній майбутній діяльності підприємства. Визначення відбувається за допомогою спеціального коду, який складається усього лише з чотирьох цифр. Насправді до цього треба ставитися відповідально, бо якщо підприємець веде діяльність, яка не була заздалегідь їм визначена, то за це уповноваженими органами можуть накладатися певні штрафні санкції.

Загалом у КВЕД міститься дуже багато видів діяльності, зокрема торгівля будівельними матеріалами й не тільки. Увесь документ являє собою сукупність секцій, кожній з яких відповідає певна літера. У секціях визначаються види діяльності відповідно до певної сфери чи галузі. Лише на перший погляд здається, що визначити код можна за декілька хвилин. Але насправді доведеться детальніше ознайомитися з цим документом та зрозуміти його основи.

Наприклад, буває важно визначити, який саме має код роздрібна торгівля одягом за КВЕД України. Річ у тім, що код відрізняється не лише у випадку ведення роздрібної чи оптової торгівлі, а й у випадку з веденням спеціальної торгівлі, продажем того чи іншого виду одягу, використанням якихось певних матеріалів.

робота

Подібна ситуація складається й у інших секціях та підпунктах. Тож потрібно дуже уважно обирати код та читати усі пукти, щоб потім не накладалися непотрібні штрафні санкції та не потрібно було перероблювати документи.

Це буде цікаво:

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *