Меню

Виплати при народженні другої дитини 2019

Як застерігають спеціалісти, Україні загрожує серйозна демографічна криза. Вже зараз країна знаходиться на 180-му місці у світі за темпами народжуваності. Військові дії на схожі, постійні коливання долара та невпевненість в завтрашньому дні, змушують молоді пари відмовитись від народження двох чи трьох дітей. Щоб змінити ситуацію влада повинна подбати про фінансування сімей з малюками, а тому обов’язково повинна збільшитись виплата при народженні другої дитини в 2019 році в Україні.Україні загрожує серйозна демографічна криза

Ситуація зараз

Система допомоги при народженні малка, котру на сьогодні використовує уряд, фактично повністю зрівняла родини з одним малюком та двома чи більше. Сума, на котру можуть розраховувати сімейні пари відразу після народження дитини, вже протягом 3-х останніх років залишається незмінною і становить трішки більше, аніж 10 тисяч гривень.

Кожного місяця, аж допоки малюку не виповниться 3 роки, його матір чи батько отримують по 860 гривень. Окрім цього, 130 гривень щомісячної допомоги, котра в 2014-му році була гарантована усім малюкам у віці до 3-х років, також урядом скасована.

Таким чином, допомога на першу дитину, і допомога на другу дитину чи іншу за порядку, однакова і становить приблизно 40 тисяч гривень.

Така система залишається незмінною вже третій рік, хоча за цей період гривня ще більше знецінилась у порівнянні з валютою, збільшились ціни на дитячі товари, продукти харчування та особистої гігієни, комунальні послуги, оплату за садочок. Звісно, така ситуація не може не обурювати, а тому ініціативна група з багатодітних родин, представників громадських організацій, соціальних центрів вже звернулась до Президента із відкритим листом та проханням терміново переглянути систему оплати.

Свої альтернативні варіанти існуючій системі нарахування пропонують і деякі депутати, зокрема й один із лідерів «Опозиційного блоку» Бойко, та працівники Міністерства соціальної політики.

Новий законопроект

Найбільш ймовірно, що незабаром знову допомога при народження другої дитини в Україні та першої будуть відрізнятись.

Читайте також:  Розмір аліментів на дитину 2021 в Україні

Справедливо, щоб виплати прив’язувались до встановленого та гарантованого державою прожиткового мінімуму. Законопроект, котрий буде розглянуто парламентом вже протягом найближчих місяців, передбачає суму виплат родині з немовлям у 52 прожиткових мінімуми. При цьому, перша частина повинна бути єдиноразовою та становити 40% від загальної оплата. Дальше протягом 3-х років батьки (чи опікуни) малюка зможуть отримувати решту виплати, що поділяється рівними частинами на 36 місяців.

Диференційовану схему виплат пропонують представники і Опозиційного блоку. Для першої дитини партія пропонує 100 тисяч гривень. Виплати при народженні другої дитини 2019-го року, к вказує Юрій Бойко, повинні становити 200 тисяч гривень, а на третю відповідно – 300 тисяч гривень.

Позиція уряду

Сам Гройсман пообіцяв, що матерям в Україні вже з 2019-го року обов’язково стане набагато простіше. Для початку, вони отримають від держави не тільки кошти, але й бейбі-бокси, тобто набори найбільш необхідних для малюка предметів та речей (вологі серветки, підгузники, олійки, дитячі креми, присипки, дитячі пляшечки, фіто збори для ванночки, силіконові соски, ковдри, термометри та одяг для малюка). Приблизна вартість повного бейбі-боксу становить 5 тисяч гривень. Щоправда, поки що ведуться активні дискусії в середовищі медиків чи варто включати в бейбі-бокс пляшечку та соску, а також якого бренду товари закуповувати.

Окрім цього, родина, котра вирішить народити малюка та найняти для нього няню, зможе розраховувати на компенсацію у розмірі 1,5 тисячі гривень.Система допомоги при народженні малка

 

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.