Меню

Виплати при народженні другої дитини в 2021 році в Україні

Незважаючи на введення карантину у зв’язку з епідемією коронавірусу українці сподіваються на поліпшення добробуту за допомогою отримання державної підтримки. Вони вважають, що виплати при народженні другої дитини в 2021 році в Україні повинні бути переглянуті і ця дія сприятливо позначиться на поліпшенні демографічної ситуації в країні.

Виплати на другу дитину у новому році

Україна 2020-скільки отримують сім’ї при народженні другої дитини?

Численні законопроекти, подані на розгляд КМУ наприкінці 2019 року, не були прийняті. Тому, допомога при народженні другої дитини в Україні виплачується за механізмом минулого року. Таким чином, молоді матусі при народженні першого дитя отримують 52 прожиткового мінімуму (ПМ), при народженні другого – 70 ПМ, третього – 120 ПМ. Значною вважається первісна сума. Залишок грошових коштів перерозподіляється на 3 роки для догляду за новонародженим.

Численні відгуки сімей і матусь зокрема свідчать, що нарахованих грошей їжі вистачає на задоволення елементарних потреб: покупку дитячого харчування, одягу, памперсів і засобів особистої гігієни. Якщо малюк захворіє, викручуватися доведеться всієї родини. Без допомоги чоловіка, бабусь і дідусів не обійтися.

Стає питання: що робити малозабезпеченим сім’ям, дохід яких є мінімальним, як виживати в складній економічній ситуації? Саме з цих причин “слуги народу” наполягають на розгляді та прийнятті раніше поданих законопроектів.

Що пропонують “слуги народу”?

Передвиборча кампанія Зеленського передбачала стабілізацію демографічної ситуації в країні. Вона пропонувала, на Кожного народженого в новому році малюка відкривати депозит в Ощадбанку. Зазначені кошти зберігалися в банківській установі до моменту досягнення дитиною повноліття і могли бути використані ним на свій розсуд.

“Економічний паспорт українця”, так називається програма формувався б за рахунок спеціального фонду. Яким чином відбувався б перерозподіл коштів “слуги народу” не вказали. Ясно одне, що відрахування на спеціальний рахунок надходили б за рахунок відрахування 1% від деяких видів підприємницької діяльності. Таким чином, при досягненні повноліття українські підлітки могли стати практично мільйонерами.

Зазначені кошти могли бути зняті і раніше, за умови виникнення форс-мажорних ситуацій: хвороби дитини, виникненні житлових проблем або відсутності грошових коштів на навчання дитя.

На сьогоднішній день законопроект залишився нездійсненним міфом. Причиною тому стала складна економічна ситуація, спровокована подальшими військовими діями на Донбасі, політичними негараздами, недружніми відносинами з сусідніми країнами і тривалим карантином.

Надходження грошей до державної скарбниці практично припинилося. Закриваються підприємства, невдоволення представників малого та середнього бізнесу стали першопричинами.

Стабілізація ситуації можлива при згуртуванні народу і швидкому пошуку довгоочікуваної вакцини. Відсутність заходів у частині підвищення допомоги новонародженим негативно позначиться на демографічній політиці, призведе до викорінення української нації.

Допомога на другу дитину – як і де оформити?

При поповненні в сім’ї допомога на другу дитину оформляється в управлінні праці та соціального захисту населення. Для цього один з батьків зобов’язаний особисто відвідати заклад, отримати консультацію і зібрати рекомендований пакет документів, а саме:

  • власноруч написаної заяву;
  • копії документів, що підтверджують особу;
  • довідка з пологового будинку;
  • метрика дитини та інші папери, запитувані організацією.
Як оформити гроші в Україні

Яким буде остаточний перелік документів залежить від індивідуальності ситуації. Папери повинні бути зібрані протягом року. При закінченні зазначеного часу отримати виплати при народженні другої дитини 2021 стане неможливим. У 2020 році молоді сім’ї отримували допомогу в таких розмірах:

  • одноразова допомога склала 10000 грн.;
  • щомісячна, протягом 3 – х років-860 грн.
Читайте також:  Максимальні аліменти в 2020 році

Крім зазначеного, матусі в 2020 році могли скористатися послугою «муніципальна няня» завдяки якій бізнес-леді продовжували займатися підприємницькою та іншою діяльністю.

Інші пропозиції депутатів

Депутатський корпус розділився на 2 табори. Одні вважають, що допомоги при народженні другої дитини повинні бути підвищені кардинальним способом. Інші впевнені, що державна допомога повинна залишитися на рівні 2019 року. Депутати наполягають, що через одне підвищення допомоги демографічна ситуація не стабілізується. Необхідно звернути увагу на вдосконалення житлових умов і зростанні зарплати.

Резюме

Допомога при народженні другої дитини в 2021 році може підвищиться при стабілізації економіки і припинення епідемії коронавірусу. Депутати готові підтримати пропозицію “слуг народу” і створити максимально комфортні умови для молодих, багатодітних та інших категорій сімей.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.