Меню

Вихід на пенсію у 2019 році

Пенсійний вік – це певна встановлена законодавством вікова планка, по досягненню якої особа може подавати документи на оформлення пенсійних виплат та припиняти працювати. Насправді зараз в Україні постійно обговорюється питання планки пенсійного віку, бо однією з останніх вимог Міжнародного валютного фонду є її підняття. Але представники української влади обрали інший шлях та вирішили піднімати планку пенсійного віку непрямим шляхом, а за допомогою збільшення необхідного для виходу на пенсію трудового стажу. Подібні зміни викликали чималий резонанс серед усього населення держави й навіть буквально змусили українців забути про усі позитивні зміни, які відбуваються внаслідок впровадження пенсійної реформи. Звісно, тепер громадяни, які лише планують полишити працю, намагаються побільше дізнатися про страховий стаж і право виходу на пенсію та як саме усе це виглядає зараз.

Вихід на пенсію у 2019 році

Декілька нюансів, про які треба обов’язково знати

Насправді пенсійна реформа передбачає дійсно чимало змін та серед них є не тільки позитивні, а ще й негативні. Однак громадяни найчастіше обговорюються саме вихід на пенсію у 2019 році.  Річ у тім, що при створенні положення про збільшення пенсійного віку за основу бралася європейська пенсійна система. Однак експерти називають таке рішення невірним, оскільки в Європі рівень життя пенсіонерів набагато вищий та сама середня тривалість життя громадян значно більша. А тому може статися так, що з часом українці у більшості випадків просто не доживатимуть до бажаної пенсії. Ось чому вони часто наголошують на перегляді розробленої системи та на впровадженні додаткових й більш доцільних змін.

Що стосується інших змін, то тепер українці не можуть просто так отримувати пенсійні виплати при досягненні встановленого законодавством віку. Відтепер обов’язковою умовою є наявність певного страхового стажу. Якщо особа не має необхідного стажу, то замість пенсії вона буде отримувати спеціальні соціальні нарахування, розмір яких залишає бажати кращого. Саме за допомогою таких змін український уряд планує додатково боротися з неофіційним працевлаштуванням. Більш того, плануються додаткові перевірки, в ході яких буде визначатися реальний розмір страхового стажу особи. Перевірятимуться усі відрахування, які здійснювалися з початку 2004 року, а тому якщо під час певного періоду податки не сплачувалися, то стаж буде зменшено. Такі зміни особливо відчують ті люди, які довгий час отримували «сірі» заробітні плати.

Читайте також:  Надбавки к пенсии участникам боевых действий 2021 года

Треба знати, що вихід на пенсію жінок в 2019 році в Україні та чоловіків за вислугою років тепер у більшості скасовано. Річ у тім, що значно змінився перелік осіб, які мають право на пенсійні виплати за вислугу років, а тому багатьом громадянам доведеться відпрацьовувати повністю увесь необхідний страховий стаж. Якщо страхового стажу не вистачає для виходу на довгоочікуваний відпочинок, то влада дозволяє докупити декілька років. Але проблема полягає в тому, що один рік коштує приблизно 17 тисяч гривень. Експерти кажуть. Що така ціна є нерозумною та ніхто не захоче витрачати такі гроші щоб потім отримувати копійки.

Детальніше про вихід на пенсію у 2019 році

Оскільки рішення про збільшення розміру необхідного для виходу на пенсію страхового стажу було прийнято не так давно, нововведення на даний момент є несуттєвими. Саме тому вимоги для виходу на довгоочікуваний відпочинок є більш менш адекватними. Загалом актуальні умови виглядають наступним чином:

  1. У 60 років вихід на пенсію чоловіків в 2019 році можливий лише за умови, якщо страховий стаж особи становить щонайменше 25 років. Що стосується осіб жіночої статі, то вони за наявності такого страхового стажу можуть полишити працю та подавати документи на оформлення грошових виплат уже в 59 років.
  2. Якщо стаж чоловіка або жінки становить від 15 до 25 років, то оформлення пенсійних виплат можливе лише за умови досягнення 63-річного віку.
  3. Якщо страховий стаж є мінімальним та складає лише 15 років, то пенсійні виплати дозволяється оформлювати лише в 65 років. Це стосується як чоловіків, так і жінок.

Також варто враховувати, що на пенсію можна піти набагато раніше. Але є одна важлива умова, згідно з якою страховий стаж повинен складати цілих 40 років. Звісно, такі умови є нереальними, а тому навряд хтось зможе скористатися такою можливістю.  Загалом нині планка пенсійного віку збільшилася несильно, а тому поки зміни не відчуваються. Однак вже через декілька років ситуація буде набагато гірша.

Детальніше про вихід на пенсію

Чого чекати в майбутньому?

Варто знати, що право виходу на пенсію та зарахування страхового стажу з 1 січня кожного року буде змінюватися. Більш того, умови будуть змінюватися ще й серед року. Загалом усе це положення розписане до 2028 року. Дізнатися те, якою саме буде планка пенсійного віку через десять років можна за допомогою спеціальної таблиці, яка знаходиться у вільному доступі. Її можна легко відшукати в мережі Інтернет. Загалом за кожен календарний рік величина необхідного страхового стажу зростатиме десь на півроку. В результаті згодом для оформлення пенсійних виплат потрібно буде мати стаж, який складатиме 30 років. Саме тому деякі громадяни виходитимуть на пенсію не в 60 років, а лише в 65-68 років. Водночас представники державної влади акцентували увагу на тому, що розроблений графік може спокійно переглядатися та скасовуватися. Також вони повідомили, що в разу необхідності його буде продовжено ще на декілька років. Громадяни щиро сподіваються, що скоро влада перегляне заплановані зміни та скасує їх, оскільки вони зовсім не відповідають актуальним умовам в Україні. Проте треба не забувати, що законодавчі зміни у пенсійній системі – це пряма вимога Міжнародного валютного фонду. Якщо цю вимогу не виконати, то країна не отримає черговий грошовий транш та співробітництво може бути припинено. А тому поки українцям, які лише планують вийти на пенсію, доведеться миритися з усіма змінами та нововведеннями.

Чого чекати в майбутньому
Це буде цікаво:

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *