Меню

Вихідні та святкові дні у серпні 2021 року в Україні

Вихідні дні у 2021 році в Україні затвердів Кабінет міністрів, та згідно з цим календарем українців очікує 11 офіційних святкових днів. Окрім офіційних державних свят у 2021 році з’явилися ще і декілька додаткових, коли офіційно вони переносяться на інші дні неділі.

Святкові дні у серпні 2021 року в Україні

Додаткові вихідні дні у серпні 2021 року в Україні очікують наприкінці місяця. Це день Незалежності, якій святкується 24 серпня. Це п’ятниця, тому українців очікує три вихідних поспіль. На цьому додаткові вихідні дні на серпень закінчуються.

Дата незалежності незмінна і святкується 24 серпня. В цей день був прийнятий Акт і Україна була проголошена, як незалежна країна.

Кожного року по всім українським містам день незалежності України святкується традиційними заходами: святковими концертами з виступами відомих зірок естради, конкурсами, феєрверками та парадами.

У Києві майже кожного року проводяться воєнні паради та організовується виставка квітів у Печерському парці.

Люди одягаються у національний одяг, але в останні роки вишиті національні сорочки та сукні на Україні стали повсякденним одягом. Це не тільки красиво і патріотично, але і зручно. Діти у школи виходять на перший і останній дзвінок у вишиванках, їх вдягають наречені, люді носять їх під піджаками, забувши про краватки.

Як завжди на День Незалежності будуть відкриті персональні виставки відомих художників, де, якщо є бажання можна буде придбати унікальні речі, що сподобалися.день незалежності України

Для маленьких українців у святкові вихідні дні в серпні 2021 року

Будуть представлені ігрові атракціони в парках та на майданчиках, пізнавальні та цікаві екскурсії. На своїх відвідувачів також чекає зоопарк, де є можливість помилуватися тваринками, а працівники закладу здійснюють показові годівлі мешканців.

Читайте також:  Святкові вихідні дні в вересні 2021 року

Вихідні та святкові дні у серпні 2021 року в Україні:

 • 2 – День Повітряно-десантних військ;
 • 4 – День національної поліції.
 • 5 – День Повітряних сил Збройних Сил України.
 • 8 – День військ зв’язку України.
 • 12 – Міжнародний день молоді.
 • 12 – День Будівельника.
 • 19 – Преображення Господнє.
 • 23 – День українського прапора.
 • 24 – День Незалежності України (вихідний)
 • 26 – День Шахтаря.
 • 28 – Успіння Пресвятої Богородиці.Успіння Пресвятої Богородиці

Спас

Серпень – це самий щедрий місяць, у кожного з нас з’являється можливість насолодитися тим, що подарувала нам природа. А згодом з’явилася традиція відзначати період збору врожаю, якщо сказати точніше, то з’явилися такі свята як Спасы, яких у серпні три – Медовий, Яблучний і Горіховий.

Ці дні не виділені червоним у календарі, та все одно українці приділяють цьому святу достатьньо уваги.

Медовий Спас

Першій спас – Медовий, святкується 14 серпня. За назвою легко здогадатися, що свято пов’язано з нашим улюбленим медом. Саме в цей день пасічники починали його збір. Багато з них були дуже забобонні, а тому дотримувалися багатьох обрядів, щоб на наступний рік зібрати такий же багатий урожай меду. Наприклад, пасічник повинен обов’язково заламати сот, а інакше сусідні бджоли винесуть весь мед.

Яблуневий Спас

Наступним за медовим йде Яблуневий спас. Православні в цей день відзначають свято Преображення Господнього. Однак давайте глибше розберемо цю тему і дізнаємося, що це за день і що він значив для наших предків. Цей Спас відзначають через майже тиждень після першого. А саме через п’ять днів, тобто 19 серпня.

Наші предки раніше вірили, що до цього дня вживати в їжу яблука ні в якому разі не можна, тільки після яблучного спаса.

Читайте також:  Навчальний календар на 2020-2021 навчальний рік

Також, згідно з думкою дослідників, цей день був присвячений язичницькому богу по імені Спас. Саме він, на думку наших предків є покровителем врожаю. Тому, щоб на наступний рік зібрати багато плодів, слов’яни підносили щедру жертву йому і освячували яблука.

За Яблуневим спасом визначали і погоду. Адже з цього дня дерева квітли – літо поступово здає свої права осені, а ночі стає холодно. Дівчата ж полюбляли це свято за те, що можна було розговлятися яблуком, думаючи про свого судженого. Кожна з них при цьому обов’язково примовляла: «Що загадано — то надумано! Що надумане – збудеться! Що збудеться — не минеться!»

Горіховий Спас

Горіховий спас святкується 29 серпня. Горіховим він називається тому що саме до цього часу дозрівають горіхи. Як і у випадку з Яблуневим спасом, так і в цей раз, назва його пов’язана з тим, що з цього дня починався збір горіхів. Хлібним же його прозвали тому що в цей день можна було вперше пекти хліб з нового врожаю.

Вірили, що в цей день безплідним подружжям можна було просити дітей у ліщини. Після прохання необхідно зібрати стільки горіхів, скільки років подружжя живуть разом і покласти їх під ложі. А вранці занести ці горіхи в храм — освятити.

Діти, народжені 29 серпня, завжди будуть сильними і здоровими. Бабуся такій дитині повинна зробити талісман з трьох горіхів, який висить над ліжечком до рочки. А потім його ховають, використовуючи тільки під час хвороби.

У цей день, за традицією, освячують їжу, а ще пшеницю і горіхи. Саме з Хлібного Спаса раніше починали заготовляти лісові горіхи на зиму. Але перш ніж почати їх збір, в ліс відправляли найповажнішу жінку селища. Те, що вона збере в лісі вважалося нормою для кожної жінки. Потім усім селом відправлялися в ліс, де розстеляли килими і складали туди горіхи. Там же влаштовували і загальне гуляння.Горіховий Спас

Це буде цікаво:

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *