Меню

Як рахувати ПДФО у 2019 році в Україні?

Саме завдяки податкам забезпечується функціонування цілої країни та її органів, служб. Кожен вид стягнення має своє особливе призначення, характер та сенс. Одним з найважливіших видів стягнень є податок на прибуток, який ще називають податком на дохід фізичних осіб. Це стягнення сплачується не тільки жителями України, а й навіть нерезидентами майже з усіх видів доходу. Положення, які стосуються цього податку й досі доопрацьовуються, а тому українці часто цікавляться, чи зміниться ставка ПДФО в Україні та які положення будуть керівними у питанні стягнення коштів. завдяки податкам забезпечується функціонування цілої країни

Чого чекати у 2019 році?

Реформа податкової системи торкнулася далеко не кожного положення, а тому деякі аспекти залишилися без особливих змін. Тож варто трохи детальніше розглянути податкове законодавство, щоб зрозуміти основні засади та особливості цього виду стягнення.

  1. Найближчим часом планується корегувати величину соціальних пільг, що надаються соціально незахищеним українцям. В результаті пільга буде становити приблизно половину від розміру прожиткового мінімуму. Оскільки на кінець 2019 року прожитковий мінімум складатиме 2000 гривень, то пільга становитиме у середньому 1000 гривень.
  2. Згідно з попередніми даними натуральний коефіцієнт ПДФО 2019 в Україні не зазнає якихось змін. Це особливий коефіцієнт, який застосовується для стягнення податку з прибутку, який особа отримує у не грошовій формі. Ставка повинна залишитися такою самою.
  3. Чергові зміни торкнуться й авансів. Громадяни повинні будуть сплачувати вже не чотири, а лише три аванси за увесь календарний рік.
  4. Податок на доходу й надалі залишиться на рівні 18% та встановлюватиметься для переважної більшості категорій громадян. Пенсійні виплати, які призначатимуться особисто президентом України оподатковуватимуться стягненням за ставкою 15%.
  5. Усі підприємства, які користуються загальною системою оподаткування тепер теж повинні будуть сплачувати 18% від розміру свого доходу.

Звісно, це трохи не ті новини, на які сподівалися Українці. Громадяни вважали, що через кризову ситуацію та занепад економіки, високу інфляцію ставка податку буде переглянута та скорегована в меншу сторону. Але цього не відбулося, а тому вона й надалі складатиме 18%. Також треба не забувати про оподаткування подарунків, преміальних нарахувань, винагород та виграшів в лотерею, азартні ігри. 18% стягуватиметься навіть з пасивного виду доходу громадян.Чого чекати у 2019 році

Як краще порахувати суму податку?

Тепер треба детальніше поговорити про те, як рахувати ПДФО у 2019 році в Україні. Деякі люди звикли брати калькулятор у руки та сідати й рахувати все власноруч. Це займає час та кожен може легко зробити помилку й невірно визначити суму податку. Щоб не гаяти свій час, краще скористатися спеціальним калькулятором для визначення суми податку з усіх видів доходів. Цей калькулятор являє собою звичайний додаток, який можна легко відшукати в Інтернеті. Ним дуже зручно користуватися, а його функціонал дозволяє врахувати купу нюансів при визначенні розміру стягнення.

Читайте також:  Как получить молодежный кредит на жилье в Украине 2019

Громадянам не завжди доводиться власноруч визначити розмір податку. Дуже часто це роблять бухгалтери, які працюють в установах .Вони одразу вираховують суми податків, а вже потім виплачують особі залишок заробітної плати. Так набагато зручніше, але треба слідкувати, щоб підприємства не забирало зайву частку коштів.

Питання пільг

Варто знати, що відсоток ПДФО у 2019 році в Україні можна суттєво зменшити якщо особа має право на отримання пільг. Це можливо завдяки тому, що податок на прибуток фізичних осіб стягується не виключно в обов’язковому порядку, як, наприклад, військовий збір. Саме тому соціально незахищені категорії громадян, які мають дійсно низький рівень доходу, можуть розраховувати на звільнення від стягнень чи на зменшення ставки.

У чинному законодавстві чітко встановлюються розміри зменшення податку для тих чи інших категорій громадян. В такому випадку особи, які займаються самостійним вихованням дитини, можуть розраховувати на пільги у розмірі 150%. А якщо особа самостійно виховує дитину з обмеженими можливостями, то величина пільги збільшується до 200%. Пільги можуть отримати особи, які проживають за межею бідності або мають дуже низький рівень прибутку, а також ті громадяни, які мають певні заслуги перед державою.

Читайте також:  Выбираем распашные ворота Hormann в интернет магазинах вместе

Статистика нагадує, що поки рівень прибутку українців є дуже низьким. У переважної більшості жителів країни прибуток не дотягує до середнього рівня. Експерти й аналітики наполягають на тому, що ставка податку на прибуток громадян повинна бути переглянута, бо такий великий відсоток буквально змушує деяких українців приховувати свої прибутки. Тому залишається сподіватися, що влада допрацює податкову систему та створить дещо більш продумане, а не буде душити українців величезними податками. відсоток ПДФО у 2019 році в Україні

Це буде цікаво:

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *