Меню

Які пільги будуть мати багатодітні сім’ї в 2019 році?

Погіршення стану економіки країни, поступове зниження реальної заробітної плати, зростання рівня інфляції, збільшення рівня безробіття, несприятлива екологічна обстановка та чимало інших проблем значно вплинули на народжуваність в державі. Українці починають відмовлятися від створення родин за народження дітей, водночас експерти відмічають старіння української нації. Якщо утримувати одну чи дві дитини ще можливо, то багатодітні родини зустрічаються з купою проблем, оскільки зазвичай їм просто не вистачає коштів на всі потреби. Для держави це дійсно значна проблема й тому депутати почали вести політику стимулювання народжуваності. Один з методів – надання особливих пільг та додаткових можливостей. Саме тому родини, в яких є декілька дітей, цікавляться які пільги будуть мати багатодітні сім’ї в 2019 році.

Детальніше про актуальну політику держави

Детальніше про актуальну політику держави

Згідно з інформацією, яку надають органи статистики, темпи зменшення народжуваності зростають щороку. Водночас політики почали переглядати та актуалізувати заходи стимулювання народжуваності. Наприклад, була перероблена система надання виплат за народження дитини. Якщо раніше вони були сталими та мали невеликий розмір, то тепер величина виплат значно змінилася, почала регулюватися відповідно до соціальних стандартів та зростає в залежності від кількості дітей в родині. Пільги багатодітним сім’ям в 2019 році в Україні також були переглянуті. Для таких родин створюються особливі умови майже в усіх сферах, зокрема полегшується податковий й фінансовий тиск, що значно полегшує життя таких родин.

Які пільги будуть мати багатодітні сім'ї в 2019 році

Законодавство, яким встановлюються та закріплюються пільги й права багатодітних родин

Перед тим як розпочинати вивчення законодавства й його положень, треба визначити, яка саме сім’я має право називатися багатодітною. В Україні під поняттям «багатодітна сім’я» розуміється родина, в якій в одній квартирі чи будинку одночасно живе хоча б 3 дитини, а з ними проживають батьки, що є офіційно перебувають у шлюбі. Тільки така родина може подавати документи на отримання статусу та на допомогу з боку державної влади.

Загалом те, які пільги мають право багатодітні родини та додаткові можливості визначається низкою законів та підзаконних актів. Перш за все, почати ознайомлення варто з законів, що встановлюються порядок надання відпустки, про відрахування за користування землею. Ще важливу інформацію можна знайти у законі «Про пенсійне забезпечення». Якщо розглядати багатодітні родини з малим рівнем прибутку, то варто ознайомитися з положеннями закону «Про соціальну допомогу малозабезпеченим родинам». Також є чимало важливих постанов від Кабміну, які регулюють соціальний захист таких сімей, а також надають їм безкоштовну освіту, право на першочерговий вступ, тощо.

Читайте також:  Податкові соціальні пільги на 2020 рік

Треба звернути особливу увагу, що усі пільги надають тим родинам, в яких батьки є офіційно одруженими та проживають на одній житловій площі. За останні роки почастішали випадки шахрайства, коли люди отримують цей статус та пільги для дітей, але не відповідають усім критеріям та умовам. Саме тому представники соціальних органів за клопотанням представників влади почали часто проводити перевірки багатодітних родин з метою виявлення шахрайства. Такі дії вже дали результат, завдяки чому значно скоротилася кількість шахраїв.

права багатодітних родин

Які саме встановлюються пільги?

Тепер варто розглянути те, які саме пільги для багатодітних сімей в Україні надаватимуться у 2019 році. Наразі чинним законодавством закріплюється десять різних пільг, що зменшують податковий тиск, знижують вартість тих чи інших послуг, продовжують відпустку, тощо. Отже, багатодітним родинам надаються наступним пільгам:

  1. У ситуації, якщо раніше сім’я перебувала в черзі на отримання квартири від держави, то з отриманням відповідного статусу  їй надається право на позачергове отримання житлової площі, незалежно від місця в черзі.
  2. Пільги дозволяють суттєво знизити величину рахунку за комунальні послуги. Загалом в за певних умов можна знизити їх вартість наполовину. Ця пільга ніяким чином не залежить від форми власності, однак є певні вимоги щодо розміру житлової площі. Загалом на одну людину не має припадати понад 21 квадратного метра, а на усю родину додатково надається ще 10,5 квадратних метрів. Якщо загальна квадратура перевищує зазначену планку, то тоді вартість комунальних послуг не зменшується.
  3. Буває так, що батьки тимчасово не працюють або не мають змоги працювати. Саме тоді, якщо загальний прибуток родини не дотягує до визначеного державною владою прожиткового мінімуму, то тоді держава надає родині соціальні виплати. Розмір соціальних нарахувань становить принаймні 75% від суми актуального прожиткового мінімуму.
  4. Також варто знати, що пільги для багатодітних сімей в 2019 році передбачають  отримання батьками подовженої відпустки. Ця відпустка повинна в обов’язковому порядку оплачуватися роботодавцем. Більш того, її максимальний термін може сягати двох з половиною тижнів, а мінімально роботодавець повинен надавати один додатковий тиждень.
  5. Органи місцевої влади зобов’язані надавати багатодітним родинам у разі потреби тверді сорти палива. Задля їх отримання треба попередньо звернутися до органів місцевого самоврядування з відповідною заявою. Але останнім часом звертатися треба саме до служби соцзахисту, якщо такі наявні в селищі чи місті.
  6. Жінки, які народили щонайменше 5 діточок та виховували їх до моменту досягнення кожним з них шести років, нагороджуються почесним званням матері-героїні. Такі матері отримують підвищені пенсії. Якщо жінка виростила кожну дитину до восьми років, то тоді їй дозволяється подавати документи для виходу на пенсію у п’ятдесятирічному віці, але є одна обов’язкова умова, яка полягає у наявності п’ятнадцяти років стажу.
  7. Значно зменшується податковий тиск на багатодітну сім’ю. Як зазначається у законодавстві, скасовуються або скорочуються ставки певних видів податків. Виходить, що значно зменшуються суми відрахувань, що дозволяє витрачати кошти на власні потреби. В певних умовах надається одноразова допомога багатодітним сім’ям.
  8. Багатодітні родини цілковито звільняються від сплати податку на використання земельних ділянок та від сплати податку на нерухомість.
  9. Якщо у багатодітній родині загалом щонайменше чотири дитини, то тоді усім дітям надається знижка на вартість навчання на 50%.
  10. Дітям у багатодітних родинах надається знижка на харчування у шкільних закладах чи садочках у розмірі 50%. Водночас в деяких закладах харчування надається безкоштовно.

Оформлення статусу та отримання посвідчення

Дуже часто у громадян виникають питання з приводу того, як отримати статус багатодітної сім`ї. На перший погляд здається, що це зовсім просто, однак родині доведеться витратити чимало нервів на відвідування різного роду інстанцій, на збирання документів, тощо. Оформлення починається з того, що родина збирає усі необхідні документи. Треба отримати виписку по загальну кількість осіб, що живуть на даній житловій площі, а також відшукати свідоцтва про народження дітлахів. Ще у пакет документів входять ідентифікаційні номери матері та батька, копії їх паспортів. Додатково надаються виписки з ЖКГ. Далі батьки мають написати заяву на оформлення статусу, а потім відвідати з нею службу соцзахисту за місцем проживання. Після цього розпочинається перевірка, яка певний період часу. За цей час органи соціального захисту перевіряють надані родиною документи, а також те, чи відповідають вони реальності. Визначається прибуток родини, тощо. Після цього кожному члену родини надається відповідний статус та посвідчення. Пакет документів доводиться надавати щороку, адже за один календарний рік у сім’ї можуть статися якісь зміни.

Посвідчення варто завжди мати при собі. Наразі можливий безкоштовний проїзд по посвідченню багатодітної сім’ї, першочергове отримання лікарських засобів, обслуговування у лікарнях й не тільки. Саме посвідчення є основою для надання пільг, а тому особу можуть в будь-який момент попросити пред’явити його. За випуск цього документу не треба платити, він є безкоштовним, а видача відбувається в органах соціального захисту за місцем проживання. Після отримання статусу треба звернутися до служби з заявкою.

Які саме встановлюються пільги

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.