Меню

Яким буде підвищення зарплати моряка у 2021 році в Україні?

З нового року стало відомо про підвищення рівня зарплата по усієї країні. Сьогодні всі категорії працівників цікавляться питанням: на скільки вона зросла чи буде зростати.  

Зарплата моряка у 2021 році в Україні істотно перевершує рівень людей, які працюють на «землі». Робота приваблює молодь, але не кожний  з них знає про складність праці та може витримувати розлуку з близькими.

Українські моряки

Складності праці моряка

Морські перевезення – це найдешевший і ефективний вид транспорту, який забезпечує близько 75% вантажоперевезень між різними країнами світу.

Сьогодні багато великих компаній, в тому числі Європейські, здійснюють діяльність під прапорами таких держав, як Панама, Ліберія і Маршаллові Острови. Це дозволяє судновласникові знизити собівартість перевезень і обсяг податків. Але при цьому зарплата екіпажу на подібних суднах залишається високою.

Середній дохід моряка далекого плавання багато в чому залежить від типу судна і посади. Наприклад, розмір заробітної плати моряків в 2021 році в Україні на танкерах (Нафта) зазвичай в 1,5–2 рази вище, ніж на балкерах, що перевозять сухі вантажі (зерно, вугілля).

Екіпаж торгового судна складається з командного складу – суднових офіцерів) – капітан, старший помічник капітана, другий і третій помічник капітана, старший механік, другий і третій механік, електромеханік (електрик), і рядового складу-боцман, матроси, мотористи, кухар.

Зрозуміло, грошове забезпечення моряка в 2021 році як і в попередньому моряків командного і рядового складу відрізняються. Крім того, великі компанії прагнуть наймати працівників з досвідом, навичками і хорошим знанням англійської мови.

Точних цифр не назве ніхто, але в середньому іноземні власники суховантажів (контейнеровози, рефрижератори) в 2021 році пропонують контракти з наступною зарплатою (доларів / місяць):

Читайте також:  Підвищення зарплати працівників АТБ у 2021 році в Україні

Особливості роботи

Перш ніж відправитися в плавання, майбутній моряк повинен довести, що він володіє певними навичками і знаннями. Це дозволить своєчасно визначити посаду, на яку він може претендувати, і відповідний подальший дохід. Вступивши на корабель, новачок може бути затребуваний за фахом: матрос; механік; штурман; лоцман; капітан; помічник капітана; кок і так далі.

Мінімальною вимогою для початківця моряка є наявність диплома морехідного училища. Для претендують на якусь посаду в керівному складі потрібно мати відповідну їй вищу освіту. Крім цього, рекомендується знання як мінімум англійської мови на розмовному рівні. Як оформити і отримати паспорт моряка можете дізнатися за посиланням.

Однак особливості, що стосуються знань іноземних мов, можуть бути проігноровані в разі надходження на службу у військовий флот. Крім поверхневих понять про мореплавство, бажано, щоб претендент умів виконувати обов’язки аналогічної посади на суші. Наприклад, кок повинен вміти готувати, капітан-керувати командою, поводитися з приладами і т. д. посадові обов’язки на флоті важливо!

Важливо! Основна особливість роботи моряка пов’язана з тривалим плаванням і частою відсутністю будинку в колі сім’ї.

Грошове забезпечення моряка в 2021 році – основні критерії

Рівень зарплати моряків складається з ряду факторів. Найбільш значущими можна назвати наступні: місце працевлаштування. Рівень заробітної плати в одній компанії може істотно відрізнятися від доходу співробітників іншої. Причому різниця варіюється як у більшу, так і в меншу сторону.

Зарплата моряків в Україні в 2021 році

Крім цього, заробіток співробітників комерційного мореплавства, Збройних сил або моряків-підводників відрізняється досить істотно. На кораблі потрібна велика кількість посад. Крім капітана і матросів, тут є обслуговуючий і ремонтний персонал, майстри видобутку риби, медичний та інший спеціалізований штат. Кожен виконує свої обов’язки і отримує за це заробіток, який може відрізнятися від доходу інших.

Термін служби не грає ролі для виплат при роботі на приватні компанії. У випадку з державними: рибальство, збройні сили, Морська поліція і так далі — враховується термін служби.

Чим довше часу людина працює в морському флоті, тим істотніше його надбавки до окладу. Дані фактори є ключовими при визначенні рівня доходу моряків. Однак сума може залежати і від інших умов.

Корисно знати! Всі питання, що стосуються дотримання інтересів моряків України та інших країн світу, регулюються під контролем ITF (Міжнародної федерації транспортних робітників).

Зарплата моряків в цьому році?

Останні новини про підвищення зарплати капітанів в Україні говорять, що грошове забезпечення вказаної категорії робітників гарне. Наприклад, капітан за завершений рейс, який тримався біля 6 місяців може оримати заробітну плату у розмірі 20 тис Евро.

На вказані гроші розраховують спеціалісти-професіонали, які володіють наступними ознаками:

  • морський вовк за плечима має багатий стаж плавання;
  • вміє самостійно приймати рішення у форс-мажорних ситуаціях;
  • психоемоціональні характеристики на вищому рівні.

Якщо він є офіцером, зарплата в нього буде гарна, і індексація зарплати матроса в Україні кардинально не змінить її. Відносно інших категорій робітників слід знати, що рівень середньої зарплати у новому році буде дорівнювати 2-5 тис. баксів. Перший показник відноситься до механіків, які від2 до 4 разів були у рейсі.

Окремої слід виділити роботу на небезпечних суднах, діяльність котрих пов’язана з транспортуванням та перевезенням  хімічних речовин та палива. Така діяльність потребує більшу оплату за праці. Саме тому працівники отримають на пару тисяч більше.

Робота небезпечна і важка. Держава цінує відданість моряків роботі та компенсує можливі проблеми зі здоров’ям таким чином. Про скорочення моряків  2021році в Україні, які займаються вказаним родом діяльності мови не йде.

Резюме

В наступному році зарплата моряків України залишиться на рівні попереднього року. Незначне підвищення відбудеться в результаті індексації та збільшення прожиткового мінімуму. На сьогоднішній день робітники вказаної сфери діяльності отримають гідну зарплату, тому скаржитися на низький рівень ніхто не буде.

Це буде цікаво:

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *