Меню

Яким буде підвищення зарплати прокурорів у 2022 році в Україні?

Службовці, які щодня дбають про безпеку країни загалом та кожного українця окремо – це поліція, слідчі, прокурори, незважаючи на важку та небезпечну роботу, отримують вони принизливо мало. Цікаво, чого чекати службовцям силових структур від нової влади, чи буде зарплата прокурорів у 2022 році в Україні і яка ситуація з кадрами в прокуратурі?

Яким буде підвищення зарплати прокурорів у 2022 році в Україні

Хто такий слідчий, які у нього обов’язки?

Слідчий є посадовою особою, яка щодня безпосередньо бере участь у слідчому процесі, після передаючи підготовлену справу до судових інстанцій. Також до посадових обов’язків вписано чимало додаткових процесуальних дій, за рахунок чого при звільненні або переведенні слідчий може виконувати роботу в різних відомствах.

Слідчий зобов’язаний:

 • приймати рішення щодо дій слідства;
 • персонально відповідати під час розслідування;
 • діяти разом із кримінальним розшуком;
 • долучати до розшуку державні чи цивільні органи, окремо взятих мешканців;
 • виконувати доручення прокурора;
 • координувати кримінальний розшук;
 • охороняти права та інтереси всіх учасників карного розшуку;
 • тримати у секреті перебіг розслідування.

І за такої кількості зобов’язань, середня зарплата слідчого поліціі близько 12-14 тис. гривень. А низька оплата праці, як відомо, дуже впливає на укомплектованість організації кадрами, мотивацію та зацікавленість працівників.

Майбутнє української прокуратури

Відповідно до затверджених законодавчих актів, поліція втратить приблизно від 15 до 20 тисяч співробітників, а ті фахівці, хто довів свій професіоналізм, не втратять своїх робочих місць, але умови їхньої праці значно зміняться.

Прокурори всіх сфер своєї діяльності, які витримали випробування, переходять на службу до Генпрокуратури. Це зумовлено хорошими зарплатами, гідними умовами праці, можливістю кар’єрного зростання. При цьому співробітники повинні бути не лише професіоналами своєї справи, а й відповідальними, доброчесними, можливо володіти додатковими навичками, наприклад, основи криміналістики, психологія, дипломатія, іноземні мови тощо.

Підвищення зарплати прокурорів в Україні

Також перед перекладом підвищенням проходять письмове завдання з теоріх та практики, яке відобразить наявні навички та знання, від якого залежить розмір зоробітної плати прокурорів в 2022 році в Україні.

При отриманні незадовільного результату на тестуванні спеціаліст буде позбавлений посади та пенсії. Власне, у такому форматі передбачаються скорочення прокурорів в 2022 році в Україні, якщо працівники не зможуть підтвердити свою кваліфікацію та відповідність посади. Для решти прокурорів, слідчих оклади будуть підвищені та умови праці суттєво покращені.

Треба зазначити, що у законодавчих норах зазначено, що ті, хто успішно склали завдання, можуть в форматі конкурса претендувати на потрапляння до будь-якого органу правової верховелі влади..

Середня з.п. хоча б у 15 000 гривень може стати тим стартом, з якого будь-який бажаючий почне свою службу в поліції, особливо з огляду на ті труднощі, які переживає галузь. Зазначимо, що за останніми даними Держстату середня заробітна плата в Україні становила 11 987 грн, можна сказати що це середні оклади країною.

Політики бачать проблему недоукомплектованості у лавах поліції (становить 20-30%) у низьких зарплатах її співробітників, у тому, що нема обіцяного підвищення зарплати прокурорам в Україні та слідчим поліції.

Чого очікувати у 2022 році?

Бюджет 2022 року передбачає, перш за все, підвищення з.п. у прокурорів. За словами Міністра внутрішніх справ України, у новому році прокурори зможуть заробляти 20-25 тис. грн.

За словами представників нової влади, середня з.п. в Україні у 2022 році становитиме близько 15000 гривень. Тому саме на таку середню зарплатню зможуть спокійно розраховувати працівники внутрішніх справ.

Зарплата прокурорів у 2022 році

За великим рахунком, повноваження Генерального прокурора у межах своєї діяльності вважатимуться необмеженими. Саме від їх виконання будуть залежити посадові оклади прокурорів:

 • в організації роботи, яка розвиває стратегію органу прокуратури;
 • в оцінюванні якості праці, а також професіоналізму інших працівників;
 • у розгляді заявок та прохань у питаннях поганого виконання службових обов’язків працівником органів прокуратури.
Читайте також:  Повышение зарплата врача в 2022 году в Украине

Розташована на території України Національна академія прокуратури візьметься за навчання актуальних та нових професіоналів. З цього виходить, що президент разом із владою намагається створити сильну організацію, до якої в українського народу більше не залишиться питань.

Індексація заробітної плати

Поняття індексації зп співробітників прокуратури, а також інших кадрів дається взнаки при розгляданні питання підвищення доходів. З огляду на перевищення зростання цін на товари першої необхідності та продукти харчування, негайно постає питання про здійснення індексації. В даний час цінова політика зберігається в стабільному стані, тому індексація зарплати прокурорів в Україні поки не запланована.

Першочергові сили глави держави спрямовуються не на проблему заробітної плати службовців прокуратури, а насамперед на боротьбу з Covid-19. Посилаючись на цю інформацію, більшість критиків переконані – індексація заробітних плат у 2022 році не відбудеться.

Деякі ж службовці внутрішніх органів розповідають, що їх заробітної плати становить лише 11 тис. грн, наприклад, деякі вижимки з соціальних мереж:

 • «У мене троє дітей (багатодітна сім’я) дружина не працює, у декреті! Спасибі за зарплатню в 11 тис, навіть цукерок дітям не дали», – повідомляє користувач.
 • “Керівництво внутрішніх справ потрібно негайно звільнити і забезпечити заробітною платою в 11 тис. – нехай спробують прогодувати їй свою сім’ю”, – зазначає працівник поліції.
 • «Хочу побажати вам та вашим діткам у Новому році прожити на ті 11200 грн., що ви нарахували у грудні. Придушіться вашими стотисячними преміальними», – підтвердив черговий користувач.
 • «Натомість заробітної плати нам вручили по 500-1500 гривень, пояснюючи тим, що зараз немає грошей. У такому разі чому ж начальство заробило по 100 тисяч? І хто виплачуватиме нам гроші по ковіду? Яка вже зарплата — така й робота — масових звільнень тепер не уникнути», — наголосив один із співробітників поліції.


Ні для кого не є секретом, що Парламент України вже затвердив держбюджет на наступний рік, де  передбачається мінімальне зростання зарплат службовцям органів прокуратури, слідчим. Ця новина спровокувала масове звільнення поліцейських. Також массові звільнення почались, коли стала прозора інформаціія, що зарплата агентів Антикорупційного бюро України в районі 90 тисяч гривень, а слідчого – 77 тисяч гривень, заробітна плата детективів Економічної Безпеки – від 40 тисяч гривень, прокурора – 33 тисячі гривень, столичного інспектора з паркування – від 18 тисяч гривень.

На сьогодення працівники внутрішніх справ вирішили протестувати за «італійським типом» — патрульні відмовляються виписувати стягнення автопорушникам (що, безумовно, є важливою частиною накопичення бюджету), замінюючи їх лише профілактичними бесідами, деяки співробітники прокуратури та слідчи не виконують свою работу на 100%.

Читайте також:  Зарплата программиста в 2020 году в Украине

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.