Меню

Яким буде податок на нерухомість в 2021 році в Україні?

Обов’язок власників нерухомого майна – щорічно платити до бюджету країни відповідний податок. Розглянемо, що нового з’явилося в майновому оподаткуванні та яким буде податок на нерухомість в 2021 році в Україні. Чи з’явилися категорії осіб, звільнені від сплати податку на квартиру, будинок та іншу нерухомість.

Яким буде податок на нерухомість в 2021 році в Україні?

Що таке податок на нерухомість?

Визначення цього поняття, звичайно, є в Податковому кодексі. Але, описи, створені мізерною канцелярською мовою, навряд чи дадуть користувачеві просту і зрозумілу картину. Пропонуємо зробити це простими словами.

Ставки податку на нерухоме майно в Україні – це суми, які нараховуються до оплати за кожен об’єкт майна, зареєстрований на людину. Якщо власників нерухомості кілька, то податок нараховується пропорційно частки кожного. За неповнолітніх власників – платять батьки. Ліфти, під’їзди-відносяться до загальнобудинкового майна, податок на них не стягується, мешканці платять тільки за утримання.

Що відноситься до нерухомості?

Тепер потрібно розібратися, що саме вважається нерухомістю, згідно з українським законодавством. Відповідно до Податкового кодексу, нерухомим майном вважається:

 • квартира, кімната в комуналці, гуртожитку;
 • приватний будинок;
 • будови житлового характеру на спеціальних ділянках, а також на територіях садівничих ділянок;
 • недобудовані споруди;
 • гаражі, бокси, приміщення, будівлі (магазини, офіси – будь-які стаціонарні об’єкти);
 • частки у вищевказаних об’єктах.

Повний перелік об’єктів вказано у діючому законодавстві. При виникненні питань українці можуть завжди звернутися для роз’яснення на «гарячу лінію».

Податок на нерухомість в 2021 році за зайву квадратуру

Сьогодні з громадян України стягується податок на нерухомість за зайву квадратуру. Велика частина жителів незадоволена такими умовами. Вона вважає дії уряду неправомірними.

В умовах штучно створеної убогості справляння податку можна назвати блюзнірством. При цьому законодавці в один голос стверджують, незабаром податок на нерухомість буде переглянутий знову. Якщо це станеться, він буде більше 1,5% і виллється в пристойну грошову суму. На сьогоднішній день податок на нерухомість залишається колишнім.

Яким буде податок на нерухомість в 2021 році

Цього року українці платитимуть податок за нерухомість за 2020 рік за законодавством попереднього періоду. Він складе 70,85 грн. за кожну зайву квадратуру.

Наприклад, за зайві 30м2 власнику житла в 90м2 доведеться заплатити кругленьку суму в розмірі 2125грн. Якщо квадратура житла становить більше 300м2, а котеджу більше 500м2 власнику доведеться розщедритися на так званим в народі податок за розкіш, який складе на 25000 грн. більше в порівнянні з попереднім.

Який податок на нерухомість виплачується в різних містах країни?

Останні новини про податок на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки
дозволили визначити міста з мінімальними/максимальними ставками оподаткування на нерухомість. Наприклад:

 • Київ, Одеса, Харків – місцеве самоврядування прийняло рішення про сплату місцевими жителями за зайвий м2 1% від мінімалки або 47,23 грн.;
 • українці, які проживають у Львові платять податок у розмірі 1% за зайві квадрати в приватному секторі і 0,5% за квартири (1, 2, 3 і більше кімнатні).
Читайте також:  Яким буде транспортний податок в 2021 році в Україні?

Терміни сплати податку на нерухомість

Терміни сплати податку на нерухомість визначені чинним законодавством. Цього року українці, які мають зайву квадратуру зобов’язані провести виплати в термін до 01.07.2021 року.

Квитанція з остаточною сумою висилається податковими службами на домашню адресу. Строки сплати податку на нерухоме майно для юридичних осіб у 2021Оплата суми проводиться протягом 60 днів з моменту її отримання. році не змінилися.

Штрафні санкції

При порушенні чинного законодавства тягнуть за собою штрафні санкції:

 • при порушенні термін сплати податку на нерухомість розмір штрафу складе 10% податкового боргу за умови 30 днів прострочки;
 • якщо прострочення складе більше 30 днів, штраф збільшиться до 20%.

Нарахування пені проводиться в автоматичному порядку. Кількісно сума залежить від термінів прострочки і індивідуальних факторів. У законодавстві України бували випадки, коли ФОП позбавляли можливості заняття підприємницької діяльності за несплату податку. Чи можна оскаржити штрафні санкції?

Податок на нерухомість в 2021 році в Україні

До звернення в податкові органи спеціалісти рекомендують самостійно провести розрахунки. Приклад розрахунку податку на нерухоме майно можна знайти на тематичних сайтах. Якщо сума завищена власнику нерухомості слід звернутися до податкової інспекції з правовстановлюючими документами для проведення перерахунку. Для проведення звірки необхідно написати відповідну заяву на ім’я начальника податкової служби.

Хто звільняється від сплати державного мита?

Згідно діючого законодавства існують винятки, при яких можна не сплачувати державне мито при заключенні договору купівлі-продажу. Такими категоріями є наступні особи:

 • інваліди ВОВ, учасники партизанських війн, особи, родичі яких вважаються загиблими чи зниклими безвісти;
 • особи с 1,2 групою інвалідізації;
 • постраждалі під час вибуху на ЧАЕС І та ІІ категорії;
 • ІІІ категорія громадян, які постраждали внаслідок вибуху на ЧАЕС, громадяни, які до цього лиха мешкали та були прописані на території Чорнобилю, робітники, які працювали на підприємствах міста терміном не менше ніж 2 роки або в зоні добровільного відселення не менше 3 років;
 • VI категорія постраждалих на ЧАЕС, які постійно проживають і працюють в зонах з посиленим радіоекологічним контролем, але тільки якщо до 01.01.933 року вони жили і працювали на цій території більше 4 років.
Читайте також:  Акцизний податок в 2020 році в Україні

Які податки сплачуються на нерухомість при її продажу у 2021 році?

При оформленні угод купівлі-продажу нерухомості податки доводиться оплачувати не тільки покупцеві. Для продавця також існують окремі податки, які зменшують прибуток від продажу квартири, але без сплати, яких жоден нотаріус не завірить угоду. Такими податками є:

 • податок при продажі квартири на 2021 рік у вигляді 1% держмита;
 • військовий збір у розмірі 1,5%

Природно, сума податку залежить від вартості квартири, вказаної в договорі. Зверніть увагу на те, що якщо в договорі вказана вартість менша, ніж та, яку підтвердив експерт-оцінювач, податок буде розрахований на підставі цієї оцінки.

Це означає, що, якщо ви продаєте квартиру дешевше, але оцінена вона в суму 20 тис.баксів – 200 доларів з цієї суми потрібно буде віддати державі. Сума військового договору обійдеться в 300 баксів.

Податок на доходи фізичних осіб при продажу квартири

Крім описаних раніше зборів, продавцю квартири іноді доводиться оплачувати ще й податок на доходи фізичних осіб з продажу нерухомості. Головна особливість цього податку – він оплачується тільки в деяких випадках. Необхідність його сплати і розмір залежить від того:

 • скільки угод купівлі-продажу проведено за звітний рік;
 • чи є продавець резидентом України;
 • скільки років він володіє нерухомістю;
 • як ця нерухомість перейшла до нього у власність.

Згідно з податковим законодавством України, якщо продавець резидент і протягом цього звітного року продає не перший об’єкт нерухомості, йому доведеться додатково сплатити податок з доходів фізичних осіб у розмірі 5% від суми угоди.

Відповідно, якщо квартиру продається за 20 тис. баксів – податок з доходів складе + 1 тис. доларів.

Якщо нерухомість у власності менше 3 років, то також потрібно сплатити податок 5%, для нерезидента в цьому випадку 18%.

Читайте також:  Судебный сбор на 2021 год в Украине

Коли прибутковий податок можна не оплачувати?

Головним плюсом є те, що податок на нерухоме майно 2021 для фізичних осіб в Україні оплачується не завжди. Його не доведеться платити якщо:

 • за звітний рік це перша угода з продажу нерухомості;
 • ця квартира знаходиться у власності більше 3 років;
 • квартира дісталася вам у спадок.

Це означає, що, якщо продавець володієте квартирою більше, ніж три роки і за цей звітний рік продає нерухомість перший раз – податок на доходи фізичних осіб вам платити не доведеться.

Крім того, не забувайте, що враховуються не тільки квартири, але і їх частини, кімнати, будинки житлові, садові та дачні, а також земельні ділянки.

Резюме

В  2021 році кардинальних змін щодо сплати податків на нерухомість не відбулося. Всі сплати, в тому числі податок на нерухоме майно нежитлового призначення, залишилися на рівні 2020 року. При цьому українці хвилюються, що місцеві органи переглянуть рішення щодо сплат за надлишкову квадратуру. Якщо таке відбудеться, слід очікувати незадоволення в народних масах.

Це буде цікаво:

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *