Меню

Яким буде транспортний податок в 2020 році в Україні?

Українські дороги при їх не якісності завжди були дорогими. Зазначене підтверджено неодноразовими спостереженнями водіїв. Тому, яким буде транспортний податок в 2020 році в Україні хвилює кожного. Жоден автолюбитель не бажає платити за відсутність благ, тому зацікавлений в мінімальних транспортних податках.

Транспортний налог в Україні

Транспортний податок 2020 для юридичних осіб та інших осіб

Згідно з вимогами українського законодавства транспортний податок на рік з людини при наявності в особистому користуванні машини віком до 5 років становить 25 тис.грн. Зазначене регламентовано Податковим Кодексом. Ознайомитися які транспортні засоби є об’єктом оподаткування,  з нормами і вимогами можна з інтернет-ресурсів або іншим способом.

У зв’язку зі зміною рівня мінімальної зарплати до показника 4723 грн., пройшли зміни в транспортному податку. Він збільшився відповідно. Дізнатися остаточну суму, необхідну до оплати в 2020 році можна на сайті Мінекономрозвитку.

Законодавчі нововведення 2020

З інформації, представленої на сайті Міністерства економічного розвитку стали відомі зміни, важливі при експлуатації транспортних засобів:

 • у попередньому періоді показник залежав від об’єму двигуна, в цьому році транспортний податок 2020 для юридичних осіб та інших осіб залежить від моделі авто (списки машин за які потрібно доплачувати опубліковані на сайті, оновлення матеріалу проводиться щомісяця);
 • для попереднього розрахунку суми податку громадянин України може скористатися онлайн-калькулятором, який з нового року знаходиться у вільному доступі в інтернет-ресурсах;
 • при наявності в користуванні рідкісних моделей авто, дізнаватися суму транспортного податку варто самостійно;
 • повідомлення про оплату транспортного податку в новому періоді буде приходити на юридичну адресу власника автомобіля, при його відсутності і не отриманні автолюбитель не несе адміністративну відповідальність.

Незважаючи на відсутність відповідальності грошові кошти обов’язкові до оплати будуть нараховуватися протягом декількох років. Тому, власника авто слід бути добропорядними платниками податків, цікавитися законодавчими нововведеннями щорічно вносячи відповідну оплату за транспорт.

Читайте також:  Судовий збір на 2020 рік, таблиця

Нові правила оплати транспортного податку

Розрахунок транспортного податку в новому році проводиться по-новому для наступних категорій осіб:

 • автовласникам техніки, термін якої не старше 5-річного віку;
 • при вартості транспортного засобу 1,7 млн.грн.
Приклад розрахунку транспортного збору

З особливостями сплати податку зазначених видів машин можна познайомитися завдяки особистому відвідуванню податкових органів. Самостійно провести розрахунок транспортного податку допоможе онлайн-калькулятор.

При відсутності особистої зацікавленості та ігноруванні вимог законодавства, сума транспортного податку зростатиме. При несплаті грошових коштів протягом 90 діб до загальної суми штрафних санкцій буде додана пеню у розмірі 10%, після закінчення зазначеного періоду – 20%. Також машина може бути заарештована відповідними органами, тому подарувати або продати її не вийде.

Машини немає в списку – що робити?

На жаль, чинне законодавство не є досконалим. З цих причин платник податків повинен самостійно цікавитися законодавчими змінами, наказати відповідні заходи зі сплати податків.

Дізнатися податок при продажу автомобіля не вдасться при відсутності його в списку на сайті Мінекономрозвитку. Причинами відсутності транспортного засобу можуть бути:

 • авто представлено рідкісною моделлю;
 • машина не занесена в список в наслідок інших причин.

При наявності зазначеної ситуації автовласник не звільняється від сплати транспортного податку. Платити його потрібно в обов’язковому порядку, незалежно від того, коли і за яких обставин він був придбаний.

Від сплати коштів звільняються особи, які зіткнулися з крадіжкою авто. При цьому подача замулення в поліцію і занесення транспортного засобу в спеціальний реєстр є обов’язковим етапом.

Розрахунок ринкової вартості авто 2020

Середньоринкова вартість машини, як і податок при продажу автомобіля регламентовані нормами і вимогами чинного законодавства. Перед тим як розрахувати транспортний податок в Україні, варто ознайомитися з методикою. Чинний на сьогодні документ розроблено з урахуванням таких показників:

 • моделі транспортного засобу;
 • року випуску машини;
 • об’єму двигуна;
 • різновиду використовуваного пального.
Читайте також:  Акцизный налог в 2020 году в Украине

Для застосування розрахункової формули потрібно введення інформації про справжню вартість авто, пробіг і термін його експлуатації. При відсутності зазначених даних власнику машини дозволяється використовувати таку інформацію:

 • вартість нового автомобіля;
 • статистичні дані аналогічних моделей машин;
 • вартість транспортного засобу в країні-виробнику.
Розрахунок транспортного налогу

Розрахунок показника допоможе надати відповідь на питання, який податок з продажу авто 2020 і чи доцільно укладення договору.

Етапи сплати транспортного податку

Процедура сплати податку регламентована ПК і залежить від статусу платника податків:

 • фізичні особи попередньо сповіщаються про внесення певної грошової суми (повідомлення надсилається на юридичну адресу фізособи до 1 липня звітного періоду, у ньому зазначається сума до оплати та реквізити банківського рахунку);
 • іноземці-нерезиденти України сплачують податок за аналогічною схемою;
 • оплата коштів юридичними особами проводиться за допомогою внесення авансового платежу в період до 30 числа місяця, наступного за кварталом.

Простота сплати податків не виключає зміни в податковому законодавстві. Тому, ознайомлення із законодавчими актами є обов’язковим моментом. Не знання вимог законодавства не звільняє від відповідальності.

Податок при продажу машини

Власники авто, які вирішили розлучитися з машиною також цікавляться питаннями оподаткування. Якщо дорогий автомобіль був проданий восени, а податки в повному обсязі були сплачені влітку, виникає питання, чи буде повернута різниця або другий власник зобов’язаний повернути його за час перебування машини в користуванні?

З консультації фахівців податкової служби ясно, що раніше сплачена сума поверненню не підлягає, а новий власник зобов’язаний сплатити податок за час перебування машини в його власності. Таким чином покупець втрачає грошові кошти і не має право на відшкодування збитків. Гіркий досвід власників машин показує, що найвигідніше вносити податок помісячно або в кінці року.

Резюме

У зв’язку зі зміною прожиткового мінімуму та мінімальної зарплати, допомоги, соціальні плати та податки, зокрема, транспортний, збільшено пропорційно. У 2020 році власники транспортних засобів заплатять більше в порівнянні з попереднім періодом.

Читайте також:  Податкові соціальні пільги на 2020 рік

Розрахувати скільки платити в цьому році можна завдяки онлайн-калькулятору. Володіння елементарною інформацією про машину дозволить за максимально короткий період ознайомитися з приблизною сумою транспортного податку. При неможливості проведення самостійних розрахунків власник транспортного засобу повинен самостійно подбати про отримання інформації. Зробити це можна за допомогою консультації в податковій службі або здійснення телефонного дзвінка на гарячу лінію.

Це буде цікаво:

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *