Меню

Яким буде в Україні курс долара в 2018 році?

Нестабільна економічна ситуація в Україні, безумовно, є причиною занепокоєння багатьох громадян, адже у них немає впевненості у завтрашньому дні. Ціни як на будь-яку категорію товарів, як зарплати українців напряму залежать від курсу долара, за яким з особливою пильністю спостерігає вся країна. Сьогодні, як ніколи, потрібно знати, яким буде курс долара в Україні в 2018 році.

Особливо болюче негативні коливання курсу валюти ударяють по соціальній сфері, при цьому це явище є універсальним для всіх країнах світу. Варто лише звернути увагу на зубожілу Венесуелу, де зараз спостерігається гіперінфляція.перемога Трампа

Прогнози Центрального банку (далі – ЦБ) є досить оптимістичними. Загалом очікується, що у 2018-ту економіка України можна досягти дореволюційних показників. Звичайно, у цьому випадку мається на увазі не долар по вісім гривень, а відсутність інфляції. Багато експертів не поділяють оптимізму Центрального банку, наголошуючи на тому, що валюта може значно подешевшати. Були навіть прогнози про дефолт та захмарний курс долара в Україні на 2018 рік, однак реальні цифри можна дізнатися лише згодом. Така розбіжність думок пояснюється тим, що аналітики в основному спираються не на об’єктивні факти, а на свою думку, тому не варто сприймати їх слова як безпосереднє керівництво до дії.Прогнози Центрального банку

Що впливає на курс гривні?

Зрозуміло, що конкретні прогнози зробити достатньо важко, адже ми проживаємо у вкрай нестабільному світі – геополітика зазнає кардинальних змін мало не щодня. Важливо слідкувати за пропущеннями експертів та прийти до свого роду середнього арифметичного, яке допоможе заощадити ваші гроші. Занадто песимістичні прогнози про те, що в Україні скоро буде об’явлений дефолт поширюються уже з 2014 року, проте поки що ситуація є досить стабільною, не враховуючи різкі коливання курсу долара у недалекому минулому.

Щоб краще розумітися на аналітиці, важливо враховувати основні фактори, що впливають на те, яким буде в Україні курс долара в 2018 році. В їх список входять:

  • ​ Грошово-кредитна політки ФРС, яка обов’язково впливає на ЦБ;
  • ​ Дохідна та видаткова частина державного бюджету. Якщо економіки є достатньо сильною та стабільною, то це стимулює надходження в Україну інвестиційних коштів;
  • ​ Стабільність влади у Сполучених Штатах. На даний момент адміністрація Трампа не показала різких поворотів у зовнішній політиці, в основному притримуючись попереднього курсу, та не варто недооцінювати непередбачуваність нового золотоволосого лідера демократичного світу;
  • ​ Закупівля сировини.

Що слід очікувати від гривні у 2018 році?

Великим ударом для курсу гривні стала перемога Дональда Трампа у листопаді 2016 року, коли відбувся різкий скачок американської валюти по відношенню до гривні. Цілком імовірно, що на це вплинули численні проросійські заяви американського головнокомандуючого. Та уже у січні 2017 року курс знову нормалізувався, опустившись до відмітки 25 гривень 70 копійок за долар. Отже, достатньо часто бувають ситуації, коли різке зниження вартості української валюти спричинене різноманітними політичними подіями (особливо, такими важливими та несподіваними, як президенство Дональда Трампа). У такому разі експерти радять не панікувати та не поспішати забирати свої заощадження із банку, оскільки через декілька тижнів ситуація на ринку нормалізується.

На 2017 рік у Кабміні був закладений курс 27 гривень 30 копійок, при цьому показник економічного зростання складає близько 3%. Частина аналітиків (у тому числі і авторитетне агентство Standard & Poor’s) вважають, що середньорічний курс долара в наступному 2018 році очікується на рівні попереднього року. Не слід вірити популістським обіцянкам про те, що долар можна буде купити за 24 гривні, однак курс 27 гривень є цілком адекватним для реалій наступного року.Що слід очікувати від гривні у 2018 році?

Крім стабільного курсу валюти, також пророкують збільшення ВВП країни – приріст складе близько 2%, при цьому така позитивна тенденція буде продовжуватися і в наступним роках. Також сповільняться і темпи інфляції, тому розмови про дефолт можна поки що відкласти до настання більш скрутних часів. Уже в 2018 році розмір інфляції в країні буде складати 8%, тоді як в 2019-му цей показник впаде до 7%.

Та не всі експерти дотримуються такого оптимістичного настрою. Катерина Назимко, яка обіймає посаду Президента асоціації банкірів України, стверджує, що дефолт уже зовсім близько. Єдиною умовою для такого сценарію є відсутність допомоги від МВФ. Без чергового траншу українська економіка довго не протягне. Якщо взяти до уваги недавній меморандум Міжнародного валютного фонду, де було висловлено невдоволення недавнім підвищенням розміру мінімальної заробітної плати, то на даний момент не зрозуміло, коли варто очікувати новий кредит від МВФ і чи варто його очікувати взагалі. Також несприятливим знаком для української економіки є зменшення кредитування українських єврооблігацій з американської сторони.

Головним аргументів аналітиків, які пророкують краї української економіки в 2018 році та долар по 40 гривень, є той факт, що Україна не зможе впоратися без закордонної допомоги. У держави немає достатньої кількості резервів, що могли б виступити у якості такої собі «подушки безпеки». Крім того, у наступному році державі доведеться розплачуватися з кредиторами за попередні борги. Найкращим рішенням стало б перекредитування, але ймовірність того, що міжнародні організації зроблять крок на зустріч Україні залишається достатньо малою.

Читайте також:  Пророчество об Украине на 2021 год

За словами Назименко, головним завданням урядовців на даний момент є позбавлення України від «кредитної залежності». Головною темою подальших засідань парламенту має стати не варіант отримання чергового грошового траншу, а плат виплати попереднього. Тільки так можна буде досягти економічної стабільності у середині країни.

Назимко допускає, що курс гривні до долара в 2018 році будуть намагатися підтримувати на попередньому рівні штучно, застосовуючи адміністративні засоби впливу, але продовжуватиметься це не більше 2-4 місяців, тому до 40 гривень за долар до кінця 2018-го є цілком реальною перспективою. Що стосується американської валюти, то Назименко припускає, що вона значно зміцниться у 2018 році, що у свою чергу спровокує девальвацію інших національних валют.

Катерина Назимко – це далеко не єдиний експерт, який озвучив настільки негативний прогноз курса долара в 2018 році в Україні. Такої ж думки дотримувались і багато професійних видань, які навіть посилалися на «секретний» документ нового меморандуму МВФ, де йшлося про 45 гривень за долар. Дізнатися про те, наскільки ці новини є правдивими можна тільки після того, як офіційний документ стане доступний широкому загалу українців. Багато експертів відмічають, що збільшення мінімальної зарплати, яке відбулося на початку 2017 року, може спровокувати підвищення заробітної плати. Це була заява голови НБУ, при цьому багато експертів сходяться на думці, що на даний момент Нацбанк просто економить, тому що на аукціон було виставлено достатньо мало валюти для приватних банків.МВФ

Громадянам України залишається лише вірити в оптимістичні прогнози, але в той же час розумно інвестувати свої кошти, щоб не опинитися біля «розбитого корита» у разі дефолту.

One Response
  1. Tony Balog 30 марта, 2018 / Ответить

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.