Меню

Якого числа Благовіщення Пресвятої Богородиці в 2021 році?

Одним із найбільш важливих для всього християнського світу дат є свято Благовіщення. Воно асоціюється із прощенням, надією та порятунком. Вперше його почали відзначати за різними даними ще з III чи XV-XVI століття в Константинополі. З того часу традиція відзначення важливої події розповсюдилась по усьому світі. В цей день не можна виконувати важкої роботи, але більше часу приділяти молитві. Щоб не пропустити свята, християни наперед намагаються дізнатись якого числа Благовіщення Пресвятої Богородиці в 2021 році.свято Благовіщення

Коли ж цей день?

Кожного року святкування Благовіщення традиційно відбувається в один день – 7 квітня. За старим стилем це 25 березня. Дата обрана не випадково. Це рівно 9 місяців до Різдва Христового, адже і саме із цією подією пов’язане свято.

Історія свята Благовіщення

Сама назва по-іншому ще трактується, як «блага вість». За даними з Євангелії від Луки коли настав час, до Діви Марії з’явився Ангел Господній (це був Гавриїл), котрий повідомив ще незайманій Марії про те, що вона вже має в утробі малюка. Святий посланець повідомив, що дитятко буде Сином Всевишнього і отримає престол Давидів, і царювати над домом Якова безкінечно. Архангел повідомив Богородиці і ймення майбутнього малюка – його повинні були назвати Ісусом.

По суті, це була перша блага звістка з того моменту, як перші люди були вигнані з Едему, а тому зрозуміло, що для усіх православних, католиків та греко-католиків така подія є грандіозним святом.

Як вказують теологи, сама Марія була обрана Господом ще до свого народження. До підліткового віку вона проживала при єрусалимському храмі. За юдейською традицією у віці 14 років дівчата того часу виходили заміж. Своє рішення доводилось приймати і Марії. Вона вирішила, що назавжди залишиться незайманою та присвятить своє життя Господу. Проте згодом дівчину було заручено із неодруженим праведником Йосипом, котрий походив із дому Давида. За деякими даними, на той час Йосипу було вже 80 років.

Читайте також:  День автомобилиста в Украине в 2020 году

В Біблії є також згадка і про те, що повідомлення про вагітність Марії уві сні прийшло і самому Йосипу.

Цей біблійний момент став однією із найулюбленіших для середньовічних іконописців.

Саме свято Благовіщення в релігійній літературі раніше ще називалось:

  • Зачаття Хреста;
  • Початок спокутування;
  • Благовіщення про Христа;
  • Благовіщення Ангела Марії.Історія свята Благовіщення

Символи свята

Ті, кого цікавить коли буде Благовіщення Пресвятої Богородиці, повинні також довідатись і про 3 основні символи свята.

  1. Промінь світла. По ньому спускався Святий Дух до Матері Божої.
  2. Пальмова гілка. Символізує висоту думок та почуттів.
  3. Прядка. Біля неї в момент появи Гавриїла сиділа Марія.

За іншими даними, символом свята є білий голуб. Такий пов’язують із добрими вістями та чистотою.

В Україні на Благовіщення також особливу увагу відводили жайворонкам. Ці невеличкі птахи були попередниками весни та нового життя.Символи свята

Як святкують?

Традиції святкування Благовіщення Пресвятої Богородиці забороняють виконувати будь-яку серйозну домашню роботу. Жінкам забороняється прясти, прати, прибирати чи поратись на городі. Розпочинається святкування із урочистої літургії. Якщо 7 квітня припадає на Великий піст, піст на цей день відміняється. В храмах дозволяється пригощати парафіян смачненьким.

В українських храмах зазвичай на Благовіщення випікаються проскури. Їхня кількість повинна відповідати кількості членів родини. Їх освячують та з’їдають на наступний день натщесерце. Також проскури можна зберігати вдома поруч із іконою Божої Матері. Освячені крих ти ніколи не можна викидати, їх додають тваринам у їжу. Вважається, що такі шматочки хлібу мають цілющу силу, так як і свячена вода.

Читайте також:  Світові ювілейні дати в 2020 році

Категорично забороняються будь-які чвари в цей день. В гості, як правило, на Благовіщення не ходять, але відзначають в сімейному колі. Особливо щирою 7-го квітня повинна бути молитва за дітей, вагітних жінок.

На Русі дівчатка та дівчата біля храму на свято Благовіщення так звані «криві танці» – хороводи. Інколи розводили багаття, закликаючи на свою землю весну. Звісно, така традиція переплітається із язичницьким минулим русичів, від котрого важко було відразу відмовитись.

Народні звичаї та прикмети

Однією із найбільших заборон на свято «благої вісті» є заплітання кіс ще незаміжніми дівчатами. Щоб бути гарними на святі дівчата вдавались до хитрощів: своє волосся вони вкладали як належить ще звечора, день перед подією.

Інша заборона стосувалась позичань. Категорично не можна на цей свято (як і на усі найбільші християнські події) виносити будь-що з дому. Особливо це стосується особистих речей когось із членів родини, а також святих для русичів речей: хліба, рушника, солі.

За народними прикметами вода в день Благовіщення отримує особливу силу. Тому із появою на небосхилі перших промінчиків Сонця, потрібно бігти до криниці чи джерела та набирати цілющу рідину. Такою водою вмивались таким чином, щоб вода зливалась на землю. Так, начебто, змивалось усе погане, зокрема й пристріт. Звісно, сучасні священики заперечують вплив ранішньої води на здоров’я людини і жодним чином не прив’язують це до релігії.

Особливу цінність свято Благовіщення для християн має й тому, що небо в цей день, якщо вірити деяким теологічним джерелам, відкривається. Таким чином, кожна щира молитва та прохання будуть обов’язково вислухані. Усім матерям та бабусям, а також заміжнім жінкам варто звернути увагу на це. На Благовіщення потрібно просити доброї долі для своїх дітей, здоров’я для рідних, виправлення та допомоги у боротьбі із залежностями для чоловіка, сина чи онука. Якими б не були інші прохання, свята Марія обов’язково їх вислухає та не покине тих, хто до неї звертається.Народні звичаї та прикмети

 

Читайте також:  Дата святкування Дня матері в 2020 році
Це буде цікаво:

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *