Меню

Якого числа день Незалежності України в 2021 році?

Без сумніву, найбільшим святом для кожної країни є день її заснування. Як правило, його відзначають у кожній самостійній державі, зокрема й у України. Іноземців часто цікавить якого числа день Незалежності України в 2021 році, адже президенти та керівні особи Польщі, Литви, Латвії, США та деяких інших держав кожного року надсилають українцям відеопривітання в честь цієї важливої події.найбільшим святом для кожної країни

Державне свято

Відповідаючи на питання коли буде день Незалежності України в 2021 році, варто сказати, що кожного року його відзначають в один і той самий день – 24 серпня. І немає значення який саме це день тижня. Відповідно до вітчизняного законодавства, свято незалежності є офіційним вихідним днем. Це означає, що 24.08 по усій країні не працюють банки, державні установи, комунальні служби та цілий ряд приватних підприємств. Переддень свята – 23.08 – вважається передсвятковим, а тому робочий час скорочено на 1 годину. В тому випадку, коли державне свято припадає на звичний вихідний (субота чи неділя), його святкування переноситься на найближчий робочий день.  Державне свято

Назад в історію

Хоча Україна робила кілька спроб стати самостійною, історія та традиції святкування дня Незалежності розпочинається з 16.08.1990. Саме тоді парламент країни прийняв Декларацію про державний суверенітет. У відповідній постанові про це було вказано, що такою є воля українського народу. Рівно через рік після цієї події – 16 липня 1991 року – українці вперше відзначили таке значите свято. Для підтвердження та остаточного закріплення прийнятого рішення 24 серпня того ж року Верховною Радою приймається Акт про незалежність. Відтак, кардинально змінюється хід історії і на політичній карті світу з’являється нова європейська та найбільша в Європі держава із загальною площею 603 628 кв.км.

Читайте також:  Дата дня дошкілля в Україні в 2020 році

Для підтвердження Акту було проведено всенаціональний референдум, котрий відбувся 1 грудня 1991 року. Єдиним питанням, котре виносилось для розгляду було підтвердження чи не підтвердження прийнятого Акту про повну незалежність України. Результати не могли не потішити і усьому світу продемонстрували істинне бажання українського народу. На референдум прибуло 84,18% усіх запрошених.  Враховуючи показники інших країн, можна стверджувати, що це дуже хороший результат. За відновлення державності України в цей день проголосувало 90,32% осіб. Звісно, це була однозначна перемога українського народу.

Відразу після оприлюднення результатів, одна за одною світові країни почали визнавати країну, надсилати привітання українцям та налагоджувати партнерські відносини з Україною. В один день 2 грудня незалежну Україну на політичній арені визнали Польща та Канада. Останніми незалежність країни 27.09.2003 визнали Східний Тимор та Багамські Острови.

Святкування Дня незалежності

Як правило, основні святкування традиційно відбувають в місті прийняття Акту про незалежність і разом із тим столиці країни – Києві. Сценарій до дня Незалежності України складається Міністерством культури, Міністерством оборони, а також органами місцевого самоврядування міста Києва заздалегідь.

Спільна молитва в Софії Київській та покладання квітів до пам’ятника Тарасу Шевченку – те, з чого розпочнеться святкування.

Не обходиться жодне святкування Дня незалежності без традиційного військового параду. В 2021-му році головною вулицею столиці пройдуть ті, хто так мужньо захищав свою державу протягом останніх років на Сході країни. Передбачається, що урочисто пройдуть 24 розрахунки. На параді буде залучено до заходу 4500 військовослужбовців різних підрозділів та військових формувань. Також українцям продемонструють понад 250 одиниць військової техніки, котрі вже є на озброєнні у військових та ті, що зараз проходять державну перевірку.

Читайте також:  День защитника Украины в 2021 году

Любителям зброї варто завітати на Європейську площу. Саме там, під відкритим небом відкриється виставка історичної зброї. Українці мають нагоду оцінити техніку, котрою боронили свою батьківщину ще воїни УНР.

Ще точно не відомо коли саме розпочнеться головний концерт до дня Незалежності України 2021, але очевидно це буде грандіозне дійство за участі найвідоміших виконавців, зокрема: гуртів «Був’є», «ОЕ», «Бумбокс», «Друга ріка», «THE HARDKISS», «Антитіла», «Тік», Сергія Бабкіна, Макса Барського, Олега Винника.

«Печерський вернісаж» із масою конкурсів, флеш-мобів триватиме до 18:00 біля готелю «Салют». На «Співочому полі» кожен охочий зможе переглянути документальні фільми про Україну.

Проголосувати за найдостойнішу Міні Міс України можна буде на Софіївській площі, а на Михайлівській – оцінити майстерність великих та малих бандуристів.

Цікавим шоу стане «Парад повітряних куль» на іподромі у Білій Церкві.

Концерти, флеш-моби, дискусії, вистави та ярмарки також будуть відбуватись і в інших містах країни.Сценарій до дня Незалежності України

Це буде цікаво:

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *