Меню

Якого числа день рибака в Україні в 2021 році?

Людство з давніх часів займається рибною ловлею. Тоді рибальство було одним зі способів здобути собі їжу та нагодувати свою родину. З часом людство стало виловлювати рибу у великих обсягах, відкривалися заводи по її переробці. Але залишилися люди, для яких рибальство це хобі та задоволення, які здатні провести на березі водоймища не одну годину, щоб отримати жадану рибку.

Саме для таких рибаків в Україні існує їх свято. А саме коли буде день рибака в Україні та як зазвичай його святкують розповімо далі.

Якого числа день рибака в Україні в 2021 році?

Історія та розвиток рибальства

Вчені та історики можуть зі впевненістю сказати, що рибальство виникло майже одночасно з людством. Людям було треба щось їсти, і ті, хто жив на березі річок та морів, узяли до рук рибальське знаряддя та пішли ловити рибу. Те що люди займались виловом свідчать рисунки древніх людей у печерах.

У Древньому Єгипті риба була основною їжею населення, незалежно від віку, статі та місця у суспільстві. Деякі археологічні знахідки свідчать, що вже тоді багаті люди займались рибальством заради розваги. У Древній Греції та Римі риболовлю вважали мистецтвом. Вона також була розвагою для знатних верст населення. Про рибальство знали також у Китаї.

З кожним роком рибальство, як хобі, поширювалось по усьому світі. Завдяки тому, що мільйони людей захоплюється рибною ловлею, існує Міжнародний день рибалки, який відзначається 27 червня. Але, як пояснюють фахівці, цей день немає нічого спільного з днем рибака в Україні.

На їх думку міжнародне свято стосується біль тих, хто займається промисловим виловом, або вивчає риб. Що стосується українського рибака, то вони відзначають свято щорічно кожну другу неділю липня. Дата проведення для рибалки в Україні у 2021 році припадає на 11 липня.

Читайте також:  Дата дня Києіва в 2022 році

Офіційне затвердження свята

Відзначати день рибалки у другу неділю липня було прийнято ще у 1968 році. Тоді наказом від 1 листопада було затверджено цю дату. Метою створення для рибалки було підвищити престиж цієї професії та відзначити важкий труд рибалок. Це і справді дало гарний імпульс для розвитку рибальства у всьому Радянському Союзі.

Вітання з днем рибака в Україні в 2021 році

Це однією метою було поширити серед рибалок “культуру вилову”. Заняття з кожним роком приваблювало все більше людей, але не усі вони хотіли сидіти з вудкою та чекати свою рибу. Деякі з них займались браконьєрством, або ловили рибу у період її нересту. Потрібно було розповісти рибалкам правила вилову та заохотити їх до етичного ставлення до природи.

Після визнання незалежності України традиція святкувати день рибалки залишилась. Своїм наказом президент країни закріпив дату святкування та назву свята. Для тих, хто звик відзначати цей день нічого не змінилось. Дата так і залишилась плаваючою. Так що, щоб знати якого числа день рибака в Україні необхідно кожного року зазирати до календаря.

Традиції святкування

День рибалки з розмахом відзначається в усьому світі. У кожній країні свято супроводжується заходами та має свої традиції. Так, наприклад, в Ісландії, де рибальство є важливою частиною економіки країни, свято відзначають усі вихідні. Рибалки збираються родинами та беруть участь у різноманітних конкурсах та їдять рибний суп.

Читайте також:  Дата проведення дня вишиванки в Україні у 2022 році

У Росії заходи на свято дня рибака поділяються на офіційні та розважальні. На офіційних заходах обговорюється проблема довкілля, водоймищ та риб. Розважальні заходи включають у себе конкурси з рибної ловлі, організовані ярмарки, де можна придбати все необхідне для ловлі риби.

Традиції святкування дня рибалки 2021 в Україні мало чим відрізняються від традицій інших країн. Цей день добрий привід всією родиною піти на природу та гарно провести час разом. Дуже часто шанувальники рибної ловлі збираються великими компаніями. Вони спілкуються та розповідають один одному секрети гарного улову.

Також у деяких містах проводять змагання зі спортивної рибної ловлі. Принцип такої риболовлі полягає у наступному: рибалки розподіляються на команди і та команда, яка піймає найбільше риби становиться переможцем змагань. Після оголошення переможців уся зловлена риба випускається назад до річки або озера.

Також існує добра традиція варити рибну юшку на день рибалки. Спочатку чоловіки та жінки ловлять рибу, а потім готують смачну юшку на березі річки. Часто куштування проходить з розмахом. На березі водойми розставляють столи. Чоловіки ловлять рибу для юшки, а жінки готують її у великих казанах. Потім учасники свята сідають за один стіл та куштують приготовану їжу.

День рибалки в Україні одне із найпопулярніших свят, яке дійсно об’єднує його учасників. Саме рибна ловля допомагає багатьом розслабитися на природі та відпочити від шаленого ритму міста. Сидячи на березі водойми та спостерігаючи за поплавцем змінюєш думку щодо проблем, вони не виглядають такими невирішальними. І зовсім неважливо скільки риби буде зловлено, головне отримати позитивні емоції та спокій.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.