Меню

Єдиний податок на 2021 рік в Україні

Законодавці серйозно зайнялися нововведеннями в нормативні акти, пов’язані з податками. В даному випадку мова йде про єдиний податок на 2021 рік в Україні. Офіційна інформація про майбутні зміни опублікована на офіційному сайті і винесена на обговорення у ВР.

Нові податки в Україні

Облік єдинників у 2021 році

Їх офіційних джерел стало відомо, що новий Закон може запрацювати в кінці цього року, на початку 2021 року. Збір податків з єдинників буде проводитися на один рахунок. Таким чином підприємці, які працюють з єдиного податку, зможуть оплачувати збори, ЄСВ та інші кошти, пов’язані з підприємницькою діяльністю на єдиний рахунок.

Повідомити про бажання скористатися зазначеними нововведеннями можна скориставшись електронним ящиком і спеціальною формою. Підприємець має право відмовитися від єдиного рахунку або змінити рішення протягом кварталу.

Перерахування коштів, до числа яких входить єдиний податок в Україні для 3 групи суб’єктів господарювання планується приймати щодня, крім вихідних і законодавчо встановлених святкових днів. Формуванням реєстру, підписами і відправленням інформації займеться Казначейство.

Формування Реєстру з одного рахунку по одному платнику податків проводиться згідно:

  • інформації, наданої суб’єктом у розрахункових документах для зарахування на спеціальний рахунок;
  • інформації, наявної в податкових деклараціях, за якими підійшов термін сплати податкових зобов’язань;
  • інформації, наданої платникам податків з обов’язкових платежів ЄСВ;
  • інших відомостей, які є обов’язковими при веденні тієї чи іншої діяльності •

Оброблений фахівцями Казначейства рахунок і платіж надалі стане доступним для платника податків. Переглянути інформацію про внесені платежі та інші операції можна буде за допомогою Заходу в особистий кабінет.

Скористатися послугами єдиного рахунку не вийде при внесенні грошових коштів з наступними цілями:

  • для оплати боргу з ПДВ;
  • для внесення коштів для оплати акцизу з реалізації паливно-мастильних матеріалів або етилового спирту;
  • для внесення коштів (прибутку) до бюджету підприємствами державної, комунальної форми власності або їх об’єднаннями.

Ознайомитися з нововведеннями в законодавстві, дізнатися яким буде єдиний податок в Україні для 1 групи суб’єктів господарювання можна з офіційних сайтів уряду або за допомогою спілкування на тематичних форумах. На сьогоднішній день законопроект не підписаний головою ВРУ, оскільки мають місце розбіжності у ВР в частині націнок на тютюнові вироби.

Ставка єдиного податку в Україні у 2021 році – що потрібно знати про РРО?

Згідно з вимогами, законодавство під РРО розуміється реєстратор, призначений для звершення касових (розрахункових) операцій. Проведення транзакцій, пов’язаних з розрахунком з покупцем або споживачів може здійснюватися за допомогою терміналів та електронного ПЗ, що залежить від фінансових можливостей суб’єкта господарської діяльності.

Останній варіант, застосування ПО, вважається самим бюджетним, оскільки програма може бути встановлена на будь-який гаджет. Електронні варіанти чеків будуть відправлятися на особисту адресу податкової служби. Ознайомитися з чеком, отримати його на руки можна за допомогою сканування спеціального коду або послуг додатків, Вайбер або Ватсап, а також розсилки смс на особисту електронну скриньку.

Податки в Україні в 2021 році

Уряд повідомляє, що зазначені нововведення торкнуться тих, хто вибрав єдиний податок в 2021 році для 2 групи, 3-ї і 4-ї груп. У 2020 році ПЗ надається підприємцям безкоштовно, оскільки додаток проходить тестування. Надалі користування програмою обійдеться суб’єктам господарювання обійдеться в 1000 грн.

Перше ознайомлення з законопроектом викликало обурення серед представників малого та середнього бізнесу. Організатори проведених пікетів недалеко від офісу президента впевнені, що вказане нововведення є черговим уларом по спрощенцям.

На сьогоднішній день вимоги суб’єктів господарювання призвели до єдиної поступки: законодавці і особисто Зеленський ініціював введення мораторію на податкові перевірки підприємців. Винятками є суб’єкти господарювання діяльність яких належить до категорії ризикових (торгівля складною побутовою технікою, товарами медичного призначення, одягом б/у, Послуги туристичних агентств та інші).

Законодавці впевнені, що зміни в законодавстві ніяким чином не зроблять негативного впливу на діяльність і отримання прибутку суб’єктами. Головною метою законопроекту є виведення з тіньового бізнесу непорядних підприємців. Завдання малого підприємництва полягає в установці спеціального обладнання або Програми, завдяки якій керівники підприємств, продавці зможуть видавати споживачем касові чеки.

Резюме

Наприкінці цього року суб’єкти господарювання зіткнуться з нововведеннями в податковому законодавстві. Дізнатися якою буде ставка єдиного податку в Україні в 2021 році і які зміни чекати від уряду можна завдяки особистому ознайомленню з нормативними актами або отриманні консультації по гарячій лінії.

Це буде цікаво:

Читайте також:  Налоговый кодекс Украины на 2021 год

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *