Меню

Загальна мобілізація в Україні 2022 останні новини

На війну закликають спочатку військових із досвідом. Оперативних резервістів у країні понад 400 тисяч, але поки що закликають набагато менше. За ними зберігається робоче місце та заробітна плата. Кого не заберуть до армії під час загальної мобілізації?

mobilizacia 17 - Загальна мобілізація в Україні 2022 останні новини

Президент України планує продовжити воєнний стан. Спочатку його було введено після нападу Росії на Україну і мало тривати до 24 травня. Зеленський, згідно з Конституцією України, має такі повноваження. Верховна Рада затвердила законопроект. Відповідно відбувається продовження ще на 90 днів, тобто до 23 серпня.

Спочатку російські військові наступали на Київ, але вони отримали потужну відсіч. Україна зараз має діяти за 3 напрямками: максимально зосередитись на проведенні повної мобілізації, укомплектувати збройні сили та посилити економіку для забезпечення потреб фронту. Головне питання, яке турбує багатьох – це мобілізації. 4 хвиля мобілізації почне діяти в країні після того, як президент продовження військового стану.

mobilizacia 16 - Загальна мобілізація в Україні 2022 останні новини

Україна проводитиме активні бойові дії для захисту своїх територій з метою звільнення від ворогів та окупантів. Які обмеження діють під час мобілізації?

Чого чекати?

Майкл Кофман, керівник дослідницьких програм та Роберт Лі, старший науковий співробітник, розповіли 12 травня про заходи, які може вживати Росія та які подальші події можуть статися.

На щастя для українців, орки якщо трохи просуваються, то втрачають величезну кількість військових і техніки. Число загиблих поки що не розголошується.

mobilizacia 15 - Загальна мобілізація в Україні 2022 останні новини

Провівши аналіз особового складу, вони дійшли висновку, що орки «видихаються», навіть якщо їм вдається трохи посісти українську територію.

Яка процедура мобілізації 2022?

Після запровадження загальної мобілізації, військовозобов’язані чоловіки від 18 до 60 років повинні з’явитися у військкомати для того, щоб звірити свої дані. Це необхідно, щоб розуміти, на скільки військових можна розраховувати. Але не всі хочуть воювати.

З’явитися у військкомат слід із паспортом, ідентифікаційним кодом, а також військовим квитком (після 27 років) або з приписним (від 18 до 27 років). Різниця полягає в тому, що останні мають спочатку пройти навчання.

За наявності військового квитка та приписного проходити комісію необов’язково. Як виявилося, до війни не був готовий не лише бізнес, а й військкомати. Ніхто не готувався до такої кількості людей і не підозрював, що необхідно відразу відправляти по військових частинах.

mobilizacia 14 1 - Загальна мобілізація в Україні 2022 останні новини

Комісія зараз складається з одного лікаря, який питає, чи є якісь скарги на здоров’я. Відповідно до цього і визначає, хто підпадає під мобілізацію, а хто — ні.

Що робити, якщо є приписне, але немає військового квитка? Якщо чоловіку виповнилося 27 років, він отримає штраф за адміністративне правопорушення.

Хвилі мобілізації

Існує 4 хвилі призову до Збройних Сил України. Вони умовні. Військкомати набирають солдатів залежно від необхідності Міністерства оборони. Вони керуються головним правилом: кого закликати першочергово, щоб досягти перемоги якнайшвидше. Відповідно спочатку закликають воювати тих, хто має досвід або бажаючих. Кожному центру Міністерство оборони вказує необхідні спеціальності та кількість людей. На заході України проживає велика кількість людей із закордонним паспортом. Відповідно до закону, їх не можуть призвати до служби.

mobilizacia 12 1 - Загальна мобілізація в Україні 2022 останні новини

Придатність до служби

Хто не підлягає мобілізації у період воєнного стану?Що таке обмежено придатні? Існує список хвороб, за яких людина може бути:

 • Придатним;
 • Обмежено придатним;
 • Чи не придатним у мирний час, але придатним – у військовий.
Читайте також:  «Бахают, пока их не перетрещат»: репортаж из запорожского села Малая Токмачка, что на линии фронта

У воєнний час відбулися зміни списку хвороб, з якими не беруть до ЗСУ. Іноді людина розраховує на те, що вона не придатна, а виявляється навпаки.

Зміни місця проживання та мобілізація

Через ведення активних бойових дій деякі громадяни змінили своє місце проживання. Необхідно стати на облік переселенцям за новим місцем проживання як внутрішньопереміщені особи. Їх також можуть мобілізувати.

mobilizacia 13 1 - Загальна мобілізація в Україні 2022 останні новини

Кого не призовуть до армії?

В армію не закликають заброньованих. Наразі в Україні люди багатьох професій працюють приватними підприємцями. У такому разі «броню» отримати важко.

Що загрожує тим, хто не звільнений від мобілізації та виїхав за кордон? Поки одні чоловіки повертаються в країну для захисту Батьківщини, інші виїжджають за кордон, порушуючи правила. Прикладів дуже багато. Наприклад, батько видав сина за інваліда. Або коли чоловік «поховав» свою дружину та намагався виїхати за кордон із 2 неповнолітніми дітьми, В Україні з’явилася смішна історія про жінку, яка намагалася провести чоловіка у «Бебі боксі».

За даними Державної прикордонної служби, після нападу Росії на Україну понад 2000 чоловіків було затримано під час спроби незаконного виїзду за кордон. Декому пощастило виїхати з країни, з ними розбиратимуться після закінчення війни.

В умовах воєнних дій в Україні виїзд чоловіків з 18 до 60 років заборонено, але є винятки. Для вирішення питання розглядається законопроект щодо змін виїзду громадян. Наприклад, це необхідно для підтримки економіки країни.

Покарання за виїзд із країни

Втеча з України без причин та необхідних документів може призвести до позбавлення волі на строк від 3 до 5 років, а також штрафу до 170 000 грн. Якщо за кордон змогли втекти військовозобов’язані чи державні службовці, то можуть засудити до 12 років. Закони діє з часу їхнього застосування, тобто з квітня 2022 року. Вплинути на тих, хто втік із початку війни, не можуть.

mobilizacia 8 1 - Загальна мобілізація в Україні 2022 останні новини

Військовий стан проходить, згідно з новим законом, до 23 серпня. Мобілізація проходитиме по всій території України. На фронті є спеціальності, які потрібні саме в цей час війни. Не варто розслаблятися, якщо не забрали за першої мобілізації.

Порядку

Чому мобілізують навіть тих, хто не проходив терміновуслужбу?Вони мають попадати під 4 хвилю мобілізації. Звичайно, вони не будуть відразу на полі бою, а проходитимуть навчання. Планують її запровадити при продовженні мобілізації з травня до червня.

Наскільки законно вручають повістки на блокпоста чи роботі? Законом не передбачено місце, де можна чи не можна вручати повістки. Керуються головним принципом: хто на цьому етапі військових дій може допомогти швидше привести країну до перемоги.

Фахівці управління Міністерства юстиції розповіли, хто і де може вручати повістки в Україні. В даний час існує 4 типи документів, які умовно можна назвати «повістки».

 1. Порядок денний з метою уточнення облікових даних.
 2. Порядок денний на проходження військово-лікарської комісії.
 3. Розпорядження про мобілізацію.
 4. Призов на термінову службу.
mobilizacia 10 1 - Загальна мобілізація в Україні 2022 останні новини

Порядок денний для уточнення даних видається для внесення до баз наступної інформації: сімейний стан, інформація про працевлаштування, наявність дітей. Ця інформація потрібна для визначення, чи немає причин для відстрочення призовника.

Читайте також:  Держміністр ФРН підтримала внесення Одеси до списку Світової спадщини ЮНЕСКО

Порядок денний для проходження служби. Під час огляду визначають придатність. Існує список захворювань для тих, хто не підлягає заклику під час мобілізації.

Мобілізаційне розпорядження вручається із запрошенням розпочати службу.

Порядок денний-призов на термінову військову службу. У ній вказано час, дата, коли треба з’явитись. З собою необхідно взяти паспорт, ідентифікаційний код та військовий квиток,

Ухилення від призову – це злочин, передбачений статтею 35 Кримінального кодексу України. Покарання на строк від 3 до 5 років.

mobilizacia 11 - Загальна мобілізація в Україні 2022 останні новини

Відповідно, із законом сповіщення громадян про заклик здійснюється за розпорядженням керівників міських або районних територіальних центрів. Вручення повісток відбувається через спеціальні органи місцевого самоврядування, керівників підприємств, незалежності від форми власності (приватне чи державне). Порядок денний повинен бути вручений особисто з рук в руки. Посадова особа має прийняти підпис або скласти акт у разі відмови та відправити його до військкомату.

На 20.05.2022 року відбувається мобілізація тих, хто має досвід. У деяких областях забирають і недосвідчених. Їх не кидають одразу в гарячі точки. Спочатку відправляють до навчального центру. Терміни навчання скорочені. Від 1 до 2 тижнів. Залежно від спеціальності визначатимуть, яке навчання мають пройти військові.

Жінок закликають у тому випадку, якщо вони стоять на обліку та мають дефіцитні спеціалізації. Наприклад, медицина, зв’язок, радіотехніка та інші технічні спеціальності. Точніше, можна ознайомитися на офіційному сайті збройних сил України з усім списком. Це 18 професій.

mobilizacia 5 1 - Загальна мобілізація в Україні 2022 останні новини

Жодна жінка була покликана на військову службу без її згоди. Тобто жінка, яка є військовозобов’язаною, може з’явитися до територіального центру комплектування та вступити на службу військових сил в Україні. Але якщо вона не хоче, то її не змушуватимуть.

Представники кажуть, що не потрібно чекати на вручення повістки або дзвінка по телефону. Під час війни це необов’язково. Можна самостійно з’явитися до територіального центру комплектування або колишнього військкомату.

Усього планують мобілізувати 1 млн військовозобов’язаних. Виявилось, що Україна не була готова до початку війни. Ніхто не очікував, що таке є реальним. Тим більше, що окупант має багаторазову перевагу в ресурсах.

Кого не можуть мобілізувати у 2022 році в Україні?

1 квітня 2022 року Верховна Рада встановила закон, у якому йдеться про відстрочку від мобілізації в Україні. Наприклад, це може бути самостійна турбота про дитину, яка не досягла ще повноліття. Для цього необхідно підготувати документи про розлучення чи вдовство. Залишають одного з батьків, якщо обидва є військовозобов’язаними. Також відстрочка призначається військовозобов’язаною жінці під час вагітності.

mobilizacia 2 1 - Загальна мобілізація в Україні 2022 останні новини

Кого не беруть до армії в Україні у 2022 році?

15.03.2022 року доповнили форму, де оголосили весь список тимчасово непридатних.

 1. Під час догляду за інвалідом 1 або 2 групи.
 2. Опікуни неповнолітніх дітей.
 3. Депутати України
 4. Заброньовані підприємством “критичної” сфери.
 5. Багатодітні батьки.
 6. За наявності певних захворювань.

Прихована мобілізація у Росії

Американські експерти стверджують, що Росія за час війни в Україні могла втратити 15 000 людей. Але навіть такі втрати не є причиною оголошення загальної мобілізації, адже є ще велика кількість добровольців. Але якщо війна затягнеться і буде стільки успішною за кількістю втрат, то необхідність мобілізації може виникнути.

За словами джерел, зараз у Росії перевіряють мобілізаційний потенціал. Для цього молоді люди одержують мобілізаційний квиток. У ньому зазначено, куди треба з’явитися у разі військового збору.

mobilizacia 4 - Загальна мобілізація в Україні 2022 останні новини

Однак паралельно з цим військкомати активно шукають контрактників. З’явилися в Інтернеті тисячі вакансій із короткостроковими контрактами. Також оголошення про заклик на роботу офіцером розміщують у комунальних квитанціях. Зарплата від 190 до 1300 доларів. Саме стільки оцінює Росія ціну життя тих, кого посилає на вірну смерть в Україну.

Читайте також:  Владимир Зеленский стал лауреатом Премии Бориса Немцова за смелость

Експерти навіть дають рекомендації, як не потрапити на війну. Не варто підписувати жодних документів, не дивлячись. Також не слід йти у військкомат, якщо не йдеться про конкретну повістку, вручену особисто і під розписку. Внаслідок такої мобілізації молоді люди почали масово звертатися до правозахисників.

На деяких підприємствах розпочалися звірки документів працівників. Керівники великих підприємств запитують на перевірку військові квитки, довідки про участь у військових діях, посвідчення водія.

mobilizacia 1 1 - Загальна мобілізація в Україні 2022 останні новини

Політологи зазначають, що у країні можуть виникнути мітинги, якщо мобілізацію почнуть проводити відкрито. У Росії вже почали проводитись протести. З початку війни повідомлялося як мінімум про 13 підпалів військкоматів невідомими та кидання в них коктейлів Молотова.

На окупованих територіях та в Криму ще до повномасштабного вторгнення влада провела мобілізацію.

Хто не підлягає службі у ЗСУ?

Хто не є військовозобов’язаним в Україні?Заклику на військову службу не підлягають:

 1. Студенти вищих навчальних закладів
 2. Громадяни, якщо їхні рідні були вбиті або зникли безвісти під час АТО.
 3. Вчителі та викладачі університетів, які працюють не менше, ніж на 0, 75 ставки.
 4. Інваліди можуть бути покликані до служби лише за власним бажанням.
 5. Молодь до 18 років, а також люди старше 60 років.
 6. Бронь. Її можуть отримати військовозобов’язані, які працюють в органах державної влади. Також підприємства можуть подати заяву про необхідні кадри.

За яких захворювань не заберуть служити?

Які хвороби не підлягають мобілізації? Існує список захворювань, за яких можна отримати відстрочку.

 1. Захворювання кровоносної системи.
 2. Порушення функціонування органів дихання. Наприклад, бронхіальна астма, запалення легень, емфізема.
 3. Захворювання очей. Катаракта, глаукома, міопія великою мірою.
 4. Маса тіла нижче 45 кг.
 5. Пороки розвитку.
 6. Сколіоз, міжхребцеві грижі.
 7. Проблеми із психікою.
 8. Захворювання органів шлунково-кишкового тракту.
 9. Ущільнення доброякісні чи злоякісні.
mobilizacia 9 1 1024x590 - Загальна мобілізація в Україні 2022 останні новини

Хто не підлягає мобілізації за станом здоров’я?Визначає військово-лікарська комісія. Це можливо як тимчасово обмежені служби, і ті, хто може служити зовсім. Наприклад, при туберкульозі людина є тимчасово обмеженою, доки не одужає.

Відмова від мобілізації

Чи можна відмовитись від мобілізації?Що буде з чоловіками, які незаконно перетнули кордон? Якщо навіть вдалося виїхати, то людина потрапляє під кримінальне переслідування. Військовозобов’язаних чоловіків, які виїхали з України та не повернулися протягом 30 днів, пропонують позбавити громадянства. Такий законопроект було зареєстровано у Верховній Раді.

mobilizacia 6 - Загальна мобілізація в Україні 2022 останні новини

Наразі подали петицію про виїзд чоловіків призовного віку за кордон. Це необхідно підтримки економіки країни. За короткий час вона набрала 25 000 голосів. Тепер її має розглянути президент України.

Загальна мобілізація почалася 24 лютого і продовжуватиметься до закінчення війни. Є певний перелік, кого не можуть мобілізувати.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.