Меню

Закон про авто на польській реєстрації 2020 року

В сучасних умовах стати власником комфортного авто бажає кожний. Сьогодні транспорт став необхідністю. Він потрібний для поїздок в навчальні та дитячі заклади, для відпочинку та поїздок на роботу. Печально, але не кожен українець може дозволити собі купити авто.

Маленькі заробітні плати не розраховані на покупку комфортної машини. Тому більшість громадян змушені вибирати авто на польській реєстрації 2020, дешевий ніж в рідної Україні.

Польские авто номера на машине

Останні нововведення в польському законодавстві дали можливість користування транспортним засобом протягом року на законних умовах. Це було у 2019 році. А що буде у наступному 2020 пропонуємо ознайомитись далі.

Причини покупки іноземних машин

Щоб придбати машину в рідної країні прямо з салону треба заплатити дуже великі гроші. Така можливість є не у кожної людини. Найменша сума яка повинна бути на руках складає 450 тис. грн.

За кордоном транспорт, який раніше був у використанні та в ідеальному стані коштуватиме 3-4 тис. Євро. При переводі на гривні грошова різниця дуже велика. Саме тому українські водії купують авто у Польщі, Германії, Літові та інших країнах.

Пригнати сьогодні машину з Європи не є проблемою. Але наші водії найчастіше купують авто в Польщі для легального користування в Україні.

Користування не розмитненим авто

У 2019 році вийшов закон про польські машини 2020 в якому йде мова, що для користування за кордоном власник повинен на протязі 10 діб з моменту перетинання кордону країни зареєструвати транспортний засіб.

Розмитнення тягне за собою сплату декількох видів податків. Після їх сплати власник машина становиться на облік. Встановлена законодавством сума велика та залежить від декілька факторів.

Тому водіїв цікавить питання: як їздити на нерозмитненому авто в Україні.

Вже декілька років власники машин знайомі с різними методами легального користування іноземним авто без сплати податків.

 1. Перетинання транспортним засобом кожні п’ять днів кордон, що не вигідно мешканцям центральної частини України. Якщо водій перетинає різні митниці він повинен не менш ніж 10 днів проводити у країні Порушення вказаного правила тягне за собою адміністративний штраф.
 2. Відповідь на питання як їздити на польських номерах в Україні 1 рік криється в вимогах законодавства. Для цього необхідно працювати в польській компанії або придбати машину по довіреності. Напередодні 2020 року багато фірм та організацій Польщі пропонують указані послуги. Тому знайти комфортний авто та їздити на ньому на українській землі легально сьогодні не проблема.
Читайте також:  Подача електронних декларацій у 2019 році в Україні

Для переміщення через митницю власникам транспорту необхідно мати документи:

 • що підтверджують особистість та право володіння транспортним засобом (при покупці машина за кордоном – відмітка про зняття з реєстрації обов’язкова);
 • митну чи вантажну декларацію;
 • що підтверджують пільгову категорію водія яка дає право уникнути сплати податків;
 • документи з відмітками про правомірний перетин кордону;
 • ідентифікаційний код громадянина України;
 • посвідчення про постійне місце проживання на території України.

При необхідності перед купівлею транспортного засобу громадянин України може скористатися послугами юриста чи іншого відомого спеціаліста.

Варіанти легального користування

Для легального користування водій повинен купити розмитнений транспортний засіб. Звісно його ціна буде більш них іншої машини, але проблем з українськими контролюючими органами не виникне. Тому ж знайти таке авто в Польщі дуже проблематично.

В законодавстві України вказано, що керувати машиною з польськими та другими іноземними номерами має право людина, яка більшу частину ріка перебуває за кордоном та є нерезидентом України. Такий спосіб легалізації авто складний оскільки треба мати двійне громадянство або постійну роботу за кордоном.

Як можна уникнути розмитнення іноземного транспорту у 2020 році?

Останні новини авто на іноземній реєстрації повідомляють що розмитнення тільки ввезених авто можуть здійснювати як фізичні так й юридичні особи.

Правильність проведення процедури контролюється правоохоронними органами. В законодавстві чітко зазначені умови при яких розмитнення можна уникнути:

 • власник транспортного засобу, який має постійне проживання на прикордонній території, постійно виїжджає за кордон внаслідок чого на законних підставах уникає адміністративної відповідальності яка тягне за собою сплату штрафів;
  • особа офіційно працює в іноземній компанії або має особливе доручення;
  • перетин митниці транспортним засобом здійснюється транзитом.

Самим гарним та популярним способом купівлі авто на польській реєстрації для легального пересування по Україні є користування машиною, співвласник якої є нерезидентом. Це дає право деякий час їздити на неї по країні. Але виїзд за кордон – обов’язковий.

Читайте також:  Паспорт бюджетной программы бюджета на 2020 год
Стоимость растаможки авто в Украине

Щоб не мати проблем з правоохоронними органами, треба щоб пакет дозвільних документів на автомобіль був досконалим. Якщо буде знайдена помилка водію треба буде сплатити штраф.

Проблеми керування не розмитненим у 2020 році авто

Реальність показую, що не кожна особа віддає перевагу законним методам придбання машини.

Більшість ігнорує вимоги законодавства в частині розмитнення. Вони спокійно їздять на території України й навіть перетинають кордон. Такі особи вважають що дешевше сплатити штраф ніж затратити гроші на процедуру узаконювання транспортного засобу.

Згідно зі статистикою співробітники митних органів, кількість таких водіїв складає більш мільйона. Влада шукає способи на законних підставах зменшити кількість вказаних фактів. Вважається що закон про авто на польській реєстрації 2020 виправить помилку. Проблема країни полягає в:

 • відсутності інформації про машину в єдиної бази що дає можливість спокійно уникнути відповідальності при ДТП;
 • відсутність можливості швидко знайти порушника.

Встановлення на дорозі додаткового контролю дозволить виявити порушників та лишити їх посвідчень водія.

Штрафи за не розмитнене авто

Сучасні штрафи за їзду на не розмитненому авто не дуже великі. Наприклад, якщо машина була ввезена на територію України іноземцем для користування українцем, законодавством України передбачаються штрафні санкції.

Причина криється в тому, що пересуватися на території країни на такому транспортному засобі на законних підставах може тільки іноземець.

 1. Якщо буде виявлено факт користування українцем, виписаний відповідною особою штраф складе 300% від суми несплачених митних платежів.
 2. Якщо двигун буде дуже об’ємний штраф може обчислюватися в тисячах. Штрафні санкції за порушення строку перебування на Україні складає 850 грн.
 3. Якщо машина яка не була розмитнена не перетинула кордон у вказаний законодавством термін штраф складе 170-8500 грн.
 4. Якщо строки перебування авто на території України складе понад рік та власник буде нерезидентом юридичною чи фізичною особою до нього застосовуються штрафні санкції у розмірі 100 вартості транспортного засобу.

Новини законодавства про пільговий період розмитнення

Наприкінці серпня очікується закінчення пільгового періоду розмитнення авто на іноземних номерах. Після цього власник машин почнуть сплачувати нові штрафи, сума яких дуже велика.

Документы на регистрацию автомобиля

Президент України Зеленський прийняв рішення про внесення змін в законодавства. Вони передбачають пролонгацію вказаного періоду. Але розглянути законопроект влада не встигне.

Причина криється у святах, а саме, дня Незалежності країни. Тому наприкінці місяця порушників чекають штрафи які складають 8500 грн. за перше порушення та 17000 грн. за повторне.

Читайте також:  УПК Украины с изменениями за 2021 год

Легалізація машини з іноземними номерами

Прийнятий у 2019 році закон в більшості випадків касається авто з польськими номерами. В ньому йде річ про легалізацію транспортних засобів. Завдяки закону водії ознайомились з сумою мита та акцизу що дало можливість розрахувати властиві сили та можливості.

В документі говориться що від сплати податків звільняються особи які брали участь в бойових діях чи АТО. Крім того в ньому йде мова що власник придбаного авто повинен щорічно проходити технічний огляд в Європі.

Щоб без перешкод їздити на території Польщі потрібно мати європейську страховку. Якщо машина буде легалізовано водію не треба кожний раз перетинати митницю по завершенні терміну перебування на українській території.

Штрафні санкції за керування не легалізований транспорт складають 10 неоподаткованих мінімумів застосовуються в наступних випадках:

 • якщо на машині немає номерного знаку або він не відповідає стандартам;
 • водій керую авто не зареєстрованим згідно з чинним законодавством;
 • номерний знак брудний або знаходиться за стороннім предметом що робить перепони для ідентифікації.

Ось такі новини про авто на польській реєстрації набули чинності у 2019 році. Тому всі власники іноземного транспорту повинні заздалегідь ознайомитись с законодавством європейських країн. Тільки таким чином користування транспортом буде легальним та непроблематичним.

Підсумки

Методів легальної їзди на територіях України на іноземному транспорті велика множина, але не кожний з них є вигодним. Знання правил користування не розмитненими машинами з євро номерами дає можливість уникнення великих штрафних санкцій.



Якщо проаналізувати останні новини про авто на польських номерах уряд шукає методи зробити процедуру розмитнення дешевою та швидкою. Тоді кожний українець зможе переміщатися на авто на легальних підставах.

Купівля авто у Польщі потребує знань законодавства Польщі, інакше риск залучення до адміністративної відповідальності.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.