Меню

Закон україни про звернення громадян станом на 2022 рік

Закон Про звернення громадян в Україні створений відповідно до вимог чинної Конституції, забезпечує захист громадян і працює в їх інтересах. Завдяки нормативному акту документи знають, як, коли подавати заяви, скарги і в які терміни виконавці зобов’язані надавати відповідь. Остання редакція Закону України Про звернення громадян містить зміни, які повинен знати кожен, хто звертається до органів державної влади.

Закон україни про звернення громадян станом на 2022 рік

В якому Порядку можна звертатися громадянам України до влади?

В Законі 2021 передбачається, що відповідь на звернення, надійшло у формі електронного документа, направляється в електронному вигляді на адресу електронної пошти, зазначеної в зверненні. На звернення, що надійшло в письмовій формі, відповідь надсилається тільки поштою.

Законом також уточнюється, що до електронних звернень до держорганів можна додавати документи тільки в електронній формі. Раніше допускалося їх направлення в паперовому вигляді. Також допускалася можливість відповіді на письмові документи в електронній формі і навпаки.

Законом визначено, що відповідь на звернення, що надійшло, що містить пропозицію, заяву або скаргу, які зачіпають інтереси невизначеного кола осіб, зокрема на звернення, в якому оскаржується судове рішення, винесене щодо невизначеного кола осіб, у тому числі з роз’ясненнями порядку оскарження судового рішення, може бути розміщена відповідно до чинного законодавства на офіційному сайті відповідного держоргану.

Крім того, Законом регламентуються дії при надходженні письмового звернення, що містить питання, відповідь на яке розміщено відповідно до вимог чинного законодавства на офсайті держоргану або органу місцевого самоврядування в інформаційно-телекомунікаційній мережі «Інтернет».

У цьому випадку громадянину протягом семи днів з дня реєстрації звернення в якості відповіді може бути надана електронна адреса офіційного сайту в інформаційно-телекомунікаційній мережі “Інтернет”, на якому розміщено відповідь на питання, поставлене в зверненні. При цьому саме звернення не повертається.

Читайте також:  Учасниці в Міс Україна в 2020 році

У разі, якщо текст письмового звернення не дозволяє визначити суть пропозиції, заяви або скарги, відповідь не дається. Крім того, таке звернення не підлягає направленню на розгляд до державного органу, органу місцевого самоврядування або посадовій особі відповідно до їх компетенції, про що протягом семи днів з дня реєстрації звернення повідомляється громадянину, який його надіслав.

Даний порядок поширюється на всі звернення, виняток складають ті, які встановляються особими Порядками.

Остання редакція закону України про звернення громадян – зміни

Невід’ємне право кожного українського громадянина на звернення до держорганів і органів виконавчої влади закріплено на конституційному рівні. Обов’язок щодо дотриманні термінів розгляду документу та його коректності покладено на відповідні державні органи.. За порушення прав українців службова особа може бути притягнута до адміністративного покарання.

Зміни, внесені в дану норму, строго визначили, що громадянин, направляючи звернення у формі електронного документа, прикладає необхідні документи тільки в електронній формі і вказує адресу електронної пошти, за яким повинен бути направлений відповідь або повідомлення про прийняте рішення.

Закон україни про звернення громадян

Остання редакція закону України про звернення громадян внесла додаткові зміни.

  1. Громадянин може звернутися до відповідного органу з приводу місця знаходження необхідної інформації на офіційному сайті органу. Таке звернення реєструється в органі і протягом 7 днів громадянину повідомляється електронну адресу офіційного сайту, де він може ознайомитися з відповіддю на своє запитання, при цьому відповідь надсилається у формі електронного документа за адресою електронної пошти, вказаною у зверненні, та у письмовій формі за поштовою адресою, вказаною у зверненні, що надійшов у письмовій формі.
  2. Зміни також торкнулися скорочення терміну прийняття рішення за зверненнями громадян у сфері міграції Так, письмове звернення за фактами можливих порушень законодавства України у сфері міграції протягом п’яти днів з дня реєстрації направляється в уповноважений орган, здійснює контроль, нагляд і надання державних послуг у зазначеній сфері, а також вищій посадовій особі суб’єкта. Розглядається воно протягом 20 днів з дня його реєстрації, тоді як раніше термін розгляду для таких звернень становив 30 днів, а перенаправлення звернення до Уповноваженого органу здійснювалося протягом 7 днів.
Читайте також:  Срочная военная служба 2021 в Украине

Очікується, що Закон україни про звернення громадян станом на 2022 рік знову перетерпить зміни. Про це сьогодні говорять коментарі до закону України про звернення громадян. Разом зі зміною життєвої ситуації в країні повинні змінюватися Закони і не тільки.

Зміни щодо звернення до прокуратури

Закон України про звернення громадян зі змінами та доповненнями 2022, який очікується наприкінці року встановлює норми, згідно з якими тимчасово, до 1 січня 2022 року, до правоохоронних та контролюючих органі, влади, що реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань, звернення надсилаються виключно у письмовій формі, з дотриманням вимог встановлених законодавством.

Звернення викладаються українською мовою. У письмовому вигляді воно повинно містити наступну інформацію:

  • найменування та адреса держоргану або посада особи, якій воно надсилається;
  • ПІБ громадянина, поштова адреса, за якою мають бути надіслані відповідь, повідомлення про переадресацію;
  • виклад суті;
  • дату та особистий підпис громадянина (громадян).

Вказані зміни знаходяться на розгляді в Верховної Ради. Чи будуть вони реалізовані стане відомо пізніше.

Резюме

Щороку законодавча систему України змінюється. Закон про звернення громадян України не є випадком. Наступні зміни з доповненнями та документ у нової редакції стане оприлюдненим наприкінці року. Зараз залишається здогадуватися, яким він буде.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.