Меню

Зарплата помічників судді у 2020 році в Україні

Нарешті настав довгоочікуваний 2020 рік, який повинен разом з собою принести масу законодавчих змін. Одна з них стосується судових органів, в якості 2 і 3 ланки. Тепер зарплата помічників суддів у 2020 році в Україні стане більше.

Принаймні так було заявлено владою на останньому пленарному засіданні. А зараз залишається почекати зовсім недовго. Після закінчення свят стане зрозуміло, якої категорії службовців торкнуться нововведення.

Статуя Феміди

Надбавки для судових органів

Зарплата співробітників судових органів складається з фіксованої суми окладу і надбавок, завдяки яким вона не здається такою маленькою. Якби не було другого критерію, працювати в судових органах залишилися б одні стажери.

На сьогоднішній день існує декілька видів надбавок:

  • вислуга років-залежить від розміру трудового стажу, чим він більше, тим гіднішу грошову винагороду отримає робітник (мінімальний і максимальний відсоток становлять 15 і 80 відповідно);
  • наукова ступінь або інші досягнення – при її наявності співробітник судових органів може розраховувати на те, що розмір заробітної плати помічника судді в 2020 році в Україні додатково зросте ще на 15-20%;
  • займана посада – якщо працівник суду є його головою, додатково до зарплати нараховується ще 10%, якщо помічником голови – 5%;
  • доступ до секретних матеріалів, також винагороджується з боку держави, якщо представник Феміди має доступ до секретної інформації, добавка до зарплати йому показана в обов’язковому порядку.

Також зарплата може бути вище на декілька порядків у зв’язку з бездоганним виконанням покладених на співробітника обов’язків, роботу у вихідні та святкові дні.

Нарахування винагорода проводиться відповідно до встановленого законодавством коефіцієнта. Розмір коефіцієнта безпосередньо залежить від чисельності жителів в місті або районі. Наприклад:

  • якщо в місті/районі живе і працює не менше 200 тис. жителів, коефіцієнт складає 1,1;
  • при населенні не менше 600 тис. жителів – 1,2;
  • якщо місто є мільйонником, коефіцієнт надбавки становить 1,25.
Читайте також:  Останні новини про підвищення зарплати держслужбовців у 2018 році в Україні

Іншими словами, останні новини про підвищення зарплати помічників суддів в Україні кажуть, що розмір фіксованого окладу, надбавок та іншої державної допомоги безпосередньо залежать від кількості проживаючих у місті жителів.

Також суддям і їх помічникам виділяються компенсаційні виплати на утримання власного транспорту, необхідного для виконання службових обов’язків. Завдяки їм спеціаліст у будь-який час може відлучитися з роботи для виконання оперативного доручення, яке необхідно для розгляду судової справи.

Грошове забезпечення помічників суддів – чому воно їм належить

Життя та практика показали, що кожна законодавча зміна в більшій частині торкається вищої ланки – суддів, а інші працівники, помічники та секретарі залишаються на задньому плані, тому на підвищення зарплати вони давно не розраховують. Попередній 2019 рік показав, що грошове забезпечення помічників суддів слід кардинальних змін і перегляду, інакше судді незабаром стануть працювати самостійно.

Обов'язки помічника судді

Неможливість державних службовців займатися іншими видами діяльності крім творчої не залишає для них можливості отримання іншого виду заробітку. Тому зарплата, одержувана в судових органах, є єдиним засобом забезпечення сім’ї.

Згідноз останнім засіданням ВР перегляд зарплати суддів і помічників відбувся. Прийняте рішення здивує співробітників 2 і 3 ланки. Залишається трохи почекати до отримання зарплати за новою тарифною сектою

Щодо індексації можна заявити наступне, що вона відбудеться обов’язково. Таке припущення робиться на підставі аналізу попереднього періоду, який показав нестабільність економічної ситуації.

Читайте також:  Підвищення зарплати держслужбовців у 2021 році в Україні

Індексація зарплати помічника судді в Україні буде проводиться кожного разу, коли показник рівень цін перевищуватиме допустимий поріг. Крім цього, протягом 2020 року зарплата помічників суддів буде підвищуватися кілька разів разом з підвищенням мінімалки.

Скорочення помічників суддів в Україні 2020

Напередодні нового року судові органи цікавить питання, чи буде скорочення помічників суддів у 2020 році в Україні, або зазначена інформація є черговою качкою.

Зі слів компетентних представників влади стало відомо, що скорочення в судових органах не передбачається. Єдиним нововведенням є те, що в новому році будуть вітатися фахівці, які мають відповідну освіту і не ігнорують підвищення кваліфікаційного рівня.

Тому в майбутньому періоді не варто дивуватися, що будь-який співробітник піде на пониження за посадою у зв’язку з відсутністю належної кваліфікації.

Керувати судовими органами, приймати рішення з питань різного ступеня складності будуть виключно професіонали. Тому вже зараз варто подбати про проходження курсів підвищення кваліфікації та отримання відповідної освіти.

Заява влади щодо звільнення помічників судді

Також на останніх пленарних засіданнях йшли суперечки про штатний розклад роботи судових органів. У зв’язку з великим навантаженням на суддів приймалося рішення про наявність необхідної кількості секретарів і помічників.

У підсумку члени комісії прийшли до єдиної думки, що кількість помічників безпосередньо залежить від різновиду статусу співробітника і судового органу зокрема.

Стало відомо, що 2 секретарів для 3 судових засідань недостатньо, а розширення штатів не передбачається. Якщо такий стан справ приведе в глухий кут, доведеться скоротити апарат прес-служби суддів і задіяти його для виконання інших цілей.

Резюме

Наступив 2020 рік принесе судових органів влади масу приємних законодавчих змін. Головним з них є підвищення зарплати та інших компенсаційних виплат.

Наявність нагородних знаків, ступенів, тривалий стаж служби зіграють позитивну роль у формуванні зарплати. За плідну діяльність в 2019 році помічника суді, секретарі та інші працівники будуть нагороджені по достоїнству.

Читайте також:  Зарплата президента Украины в 2020 годуДізнатися, якою буде зарплата помічники суддів зможуть вже цього місяця. Про інші нововведення можна дізнатися з офіційного урядового порталу.

Це буде цікаво:

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *