Меню

Зарплата програміста у 2020 році в Україні

Щодня IT область стає більш затребуваною і популярною, такий розвиток обумовлено високими заробітками і перспективою професії. Але чи так це? І яка зарплата програміста у 2020 році в Україні і її можна порівняти з окладами в Західній Європі?

Українські прогромисти

Про українських програмістів

На сьогоднішній день середній заробіток в Україні прирівнюється до 10 239 гривням, але це «крихти» в порівнянні з тим, скільки можуть заробити програмісти, навіть на починаючому рівні. В середньому початківцям працівникам підвищили заробіток на 50 доларів, ті, хто хоч трохи «в темі» отримуватимуть 180 доларів і просунуті користувачі на 300 доларів.

Важливо! Таким чином, планується індексація зарплати тестувальників в Україні та інших фахівців IT галузі, тому в середньому заробіток програміста буде варіюватися від 650 до 5000 доларів за місяць.

Якщо розставляти міста України за рейтингом заробітних плат програмістів, в столиці вони заробляють більше всіх, на другому місці – Львів, далі йде Одеса та Житомир.

Цікаво! У сфері програмування фахівці С ++ у Львові заробляють на 150-200 доларів більше, ніж навіть в Києві.

Для тих, хто тільки замислюється над тим, щоб перенавчитися або вибирає професію для майбутнього варто знати, що виходячи з мов програмування, знавці Junior SQL отримують менше всіх – від 600 доларів, а найбільш високооплачувані – ті, хто володіє навичками Senior Scala – 4500 доларів.

Статистика і проблеми IT ринку

В цілому в Україні налічується від 87,5 до 103,5 000 чоловік, зайнятих в IT сфері в тій чи іншій спеціалізації. І щорічно приріст професії становить 15-20% осіб.

У ТОП компаніях і найбільших холдингах зайняті приблизно 35%, решта працюють в менш прибуткових організаціях або займаються фрілансом.

Читайте також:  Підвищення зарплати фармацевта у 2021 році в Україні

Менше 50% програмістів працюють в столиці України, і всього 13 великих компаній зосереджено в Києві з провідних 50.

В середньому розмір заробітної плати тестувальників в 2020 році в Україні у Львові становить не менше 1600 доларів, Кияни заробляють від 1800 доларів, в Харкові програміст бере за свою роботу в середньому 1400 доларів. Це цілком обгрунтовані цифри, адже програмістам необхідно довго вчитися, постійно вдосконалювати свій досвід і бути в «тренді» останніх IT змін.

У той час, як у багатьох допоміжних професіях можна прийти працювати без досвіду і освіти.

На ринку вакансій щорічно запрошують на роботу приблизно 3 000 одиниць.

Зайнятость укранських програмистів

Незважаючи на високооплачувані та популярність професії експерти відзначають проблеми з наповненістю вакансій. Цьому сприяє ряд факторів, наприклад, відсутність достатньої освіти і досвіду у багатьох програмістів, а також вузька спеціальність. Також до факторів можна віднести довгий термін освіти, необхідність частого підвищення кваліфікації та напрацювання досвіду.

Навіть, якщо фрілансер перебуває в Україні, він може працювати на Німецьку або Швейцарську компанію і відповідно отримувати оплату виходячи з розцінок цієї країни.

Важливою проблемою в Україні є відтік IT випускників та досвідчених фахівців, в середньому оцінка налічує 25-30%.

IT фахівці в Україні та за кордоном

Незважаючи на те, що українцям зарплати програмістів здаються захмарними, в порівнянні з іншими окладами за професіями, проте IT фахівці в Україні бідніші, ніж, наприклад, в США. Це незважаючи на те, що в Америці програмісти не входять до топ оплачуваних професій, чого не можна сказати про Україну.


Останні новини про підвищення зарплати програміста в Україні регламентують, що фахівці IT в країні високо цінуються і входять в 15% найбільш дорогих професіоналів. Це можна пояснити просто – рівень життя в країні в цілому і невеликі заробітні плати.

Читайте також:  Підвищення зарплати вчителям у 2021 році в Україні

На цьому тлі дохід програмістів виглядає істотно, а професія – престижної! Багато в чому саме тому українські програмісти не поспішають переїжджати за кордон працювати.

Багато айтішники вважають, що Україна є найкращим місцем для подібної роботи, адже в державі вже давно “не кам’яний вік» і немає великого рівня небезпеки, але при цьому є доступ до всіх благ цивілізації. В Україні на даний момент програмісти відчувають на собі різницю в зарплатах в порівнянні з іншими професіями.

Сьогодні у вищих ешелонах влади часто піднімається питання, що фрілансери сфери IT технологій ухиляються від сплати податків. Точніше сказати, в державі не розроблений механізм оподаткування, але в 2020 році ця проблема буде вирішена.

Кабінет Міністрів сформував спеціальну групу платників податків для фрілансерів. Багато з них стверджують, що готові платити податки як все, але хочуть бути впевненими, що гроші використовуються прозоро і ефективно.

Хто скільки получає в Україні?

Відповідаючи на питання, чи буде скорочення розробників в 2020 році в Україні можливо зі впевненістю сказати, що це галузь, яка стрімко розвивається, тому поки що є тільки приріст молодих фахівців.

Ті, хто планують стати в майбутньому програмістами повинні віддавати звіт, що за 1 день або тиждень або місяць кваліфікованим IT фахівцем не стати.

Ця професії пізнається не на курсах, цьому вчать в університетах та інститутах, в яких за 5 років дають величезний багаж знань, надають можливість отримати практичні знання.

Згідно зі статистичними даними найнижчі заробітні плати у випускників Запорізького технічного інституту сфери IT, найбільш затребуваними і високооплачуваними вважаються випускники Житомирського політехнічного інституту.

Відомий Київський «політехнік» на 4 місці по затребуваності програмістів після навчання. Також в Україні цінуються програмісти, випущені з Львівського політехніка і Харківського університету радіоелектроніки.

Читайте також:  Как выбрать дизайн интерьера квартиры в современном стиле в интернетеВ основному програмісти мають одночасно кілька проектів в роботі, є можливість працювати віддалено або вдома. При необхідності можна працювати фрілансером і самостійно вибудовувати робочий графік, тому грошове забезпечення програміста IT сфери безпосередньо залежить від їхньої працьовитості.

Це буде цікаво:

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *