Меню

Зарплата стоматолога у 2020 році в Україні

Впровадження другого етапу медичної реформи в Україні  торкнеться вузьких фахівців, до яких належать і стоматологи. Якою буде  зарплата зубних лікарів в 2020 році, чи чекає їх скорочення та інші питання ми розглянемо у цій статті.

Красива здорова посмішка

 Зарплата стоматолога: від чого залежить

Детальний аналіз ринку праці говорить, що стоматологи можуть розраховувати на досить високу оплату праці. Пропозиції для шукачів роботи досить привабливі, але залежать від спеціалізації, професіоналізму, досвіду та бажаного місця роботи. 

Середня заробітна плата стоматолога у 2019 році  становила близько 15 тис. грн., а зарплатний діапазон дуже різнився за регіонами. Так, у Черкаській області та на Київщині, за даними статистики, рівень зарплати стоматолога досягав 30 тис. грн., а найменше заробили зубні лікарі з Херсонщини та Миколаївщини.

Останні новини про підвищення зарплати стоматологів в Україні також підтверджують таке регіональне розподілення.

 В цілому оплата праці стоматолога залежить від того, у якому медичному закладі він працює. Наразі діють дві форми закладів, які мають різні підходи до принципів оплати праці.

Заклади, які досі працюють за бюджетною формою організації, нараховують своїм співробітниками зарплату, згідно постанови КМУ «Про умови і розміри оплати праці працівників підприємств і організацій, що дотуються з бюджету» від 31.08.1997  № 948. Також ця постанова регулює плату праці в закладах, що вже пройшли реєстрацію, як комунальні неприбуткові підприємства, але все ще отримують субвенції від держави.

Медичні заклади, що набули статусу КНП, мають розраховувати своїх співробітників згідно Закону України «Про колективні договори і угоди» от 01.07.1993 № 3356-Ⅻ. В таких закладах в основі оплати фахівця лежить трудовий договір, який підприємство підписує з кожним працівником свого закладу.

 Вплив медичної реформи

 Згідно впровадженому другому етапу медичної реформи, зарплата стоматолога у 2020 році в Україні має збільшитися та перевищити зарплатню сімейного лікаря. Медична реформа дозволяє укладати з лікарнями договори про лікування пацієнтів та надавати фінансові дотації певним лікарняним закладам.

Ступінь дотаційного забезпечення залежить від:

 • прогнозованого обсягу надання медичних послуг;
 • наявності медичного устаткування;
 • кваліфікації персоналу.
Вплив медичної реформи в Україні

Таким чином, чим краще амбулаторія або лікарня обслуговує громадян, чим якісніші медичні послуги вона може надати, тим більше коштів вона отримає з бюджету — в тому числі, і на оплату праці лікарів.

Скорочення чи ні?

Принцип «гроші йдуть за пацієнтом» дозволяє державі оптимізувати центри надання медичних послуг. Скорочення стоматологів в 2020 році в Україні буде здійснено тільки при невідповідності лікувального закладу сучасним вимогам. Ті заклади, які не мають сучасного обладнання та не мають достатню кількість пацієнтів, буде скорочено.

Кошти на утримування цих закладів будуть перенаправлені до інших установ. Таким чином заклади, які не пройшли перевірку , будуть реформовані, а лікарі таким закладів мають шукати іншу роботу.

 Таких підхід до організації лікарняних установ дає змогу  державі скоротити неприбуткові установи, в яких надають  лікарняні послуги фахівці низької кваліфікації. Їм доведеться або пройти переатестацію, або ж  надавати послуги в тих регіонах, де відбувається дефіцит лікарів  цього напрямку.

Читайте також:  Розмір зоробітної плати працівників апарату суду в 2018 році в Україні

Місцеві органи влади, в свою чергу, відповідальні за створення сприятливих умов для організації КНП з надання лікарських послуг.  

 Індексація зарплат

Порядок перерахування зарплати з індексованим коефіцієнтом має відрізнятися в державних установах та КНП. Індексація зарплати стоматолога в Україні залежить від того, де саме він працює.  Фахівці, що працюють в держустановах на погодинній ставці, мають доплату згідно  індексу споживчих цін, які щомісяця визначають органи статистики.

Водночас, працівники КНП, що працюють на умовах трудового договору, мають донарахування не нижче індексу споживних цін. Порядок індексації таких працівників має бути прописаний у трудовому договорі. Якщо такого пункту  в договорі не передбачено, індексація зарплати стоматолога КНП буде такою ж, як і працівника держустанови.

Слід зазначити, що розмір заробітної плати стоматологів в 2020 році в Україні, а особливо тих, хто працює в КНП не має бути нижче регіональної. Верхня межа законом не передбачена. Таким чином, зарплата лікаря стоматолога в комунальній неприбутковій організації  безпосередньо залежить  від його кваліфікації та кількості вилікуваних пацієнтів.

Грошове забезпечення військових стоматологів

 В бюджеті на 2020 рік прийнято виділити на закупівлю ліків та товарів медичного призначення 3691110,1 тис грн. З них на стоматологічні послуги виділено 3500 тис. грн. В ці суму входить також грошове забезпечення стоматолога в 2020 році. Надбавка рахується згідно Наказу №200 від 15,03,2018р.  Так, згідно тарифної сітки стоматологи отримують надбавку в залежності від посадового окладу:

 • 7% — для фахівців другої кваліфікаційної категорії;
 • 9% — для працівників першої кваліфікаційної категорії;
 • 11% для працівників вищої кваліфікаційної категорії.

Підсумки

 Таким чином, розмір заробітної плати стоматологів в 2020 році в Україні залежить від:

 • форми власності закладу;
 • регіону;
 • кваліфікації;
 • індексу споживчих цін.
Читайте також:  Підвищення зарплати військовим у 2021 році в Україні

 Суттєво підвищити  діючу заробітну платню можна через:

 • зміну регіону надання послуг;
 • підвищення  власної кваліфікації;
 • наданні медичних послуг військовослужбовцям та в зоні ООС.

Ця стаття не торкається проблем  оплати праці самозайнятих стоматологів, які створили власні кабінети. Згідно закону про приватну підприємницьку діяльність, надання  стоматологічних послуг в таких закладах має оплачуватися через угоду між пацієнтом і лікарем на не підлягає державному контролю.

Лікар – підприємець може отримати державне фінансування  так само, як ї працівники держустанов на КНП, через укладання угод на лікування з пацієнтами.  В цілому зарплата таких лікарів  безпосередньо залежить від його кваліфікації та кількості конкуруючих закладів поряд.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.