Меню

Зарплата в органах місцевого самоврядування у 2020 році в Україні

Зі зміною влади в Україні, багато посадові особи місцевих самоврядувань були змінені, звільнені. Структура управління змінюється і багатьох цікавить, як надалі будуть вирішуватися питання місцевої влади і, яка буде зарплата в органах місцевого самоврядування у 2020 році в Україні?

Це буде актуально територіальним громадам, сільським радам, районним адміністраціям України.

Заробітня платня в Україні

У чому полягає місцеве самоврядування?

Не всі в Україні точно розуміють, що під собою має на увазі термін місцевого самоврядування і які функції несе за собою владу?

Отже, це порядок встановлення та ведення публічної влади, яка віддана в руки тих чи інших суб’єктів і територіальних органів. Таким чином, можна сказати, що місцеве самоврядування – це селищні ради, районні адміністрації, виконавчі влади, територіальні громади тощо У своїй діяльності вони представляють і захищають інтереси населення, що проживає в межах територіальної одиниці.

Зміни та нововведення

У зв’язку зі змінами всіх структур влади, і «новим курсом» України представники Міністерства Соціальної політики регламентували в майбутньому підвищення посадових окладів органів місцевого самоврядування.

Всі доплати і нововведення окладів ґрунтуються на проекті КМУ «Про внесення змін до положення КМ від 09.03.2006 №268». В проекті розроблен механізм, як поетапно підвищити розмір заробітної плати в органах місцевого самоврядування в 2020 році, а також впорядковані оклади посадових осіб місцевого самоврядування.

Наприклад, посадовий оклад фахівця, який працює в сільській раді буде збільшений до 3100 гривень (раніше був 2650 гривень). Головний бухгалтер в цьому ж управлінні з 4200 грн отримуватиме 4600 гривень.

В цілому можна сказати, що збільшення окладів всіх посад буде проводитися в межах 300-400 гривень. Також в документальному проекті розраховані відповідно надбавки і премії для всіх посад місцевого самоврядування і державних службовців.

Читайте також:  Зарплата вчителя у 2020 році в Україні
Зарплата місцевого самоврядування в Україні

Останні новини про підвищення зарплати в органах місцевого самоврядування наголошують, що з 1 січня 2020 року запроваджено порядок оплати праці службовців в держорганах і принципи преміювання.

Також прописана мінімальна сума окладу служителів на найнижчих посадах, помічників – не менше 2 сум прожиткового мінімуму. Але, варто розуміти, що в цьому проекті також прописані всі функції і обов’язки по обслуговуванню громадян.

Нова влада визначає в документі співвідношення до мінімального розміру окладу. Механізм розрахунку, встановлені в проектній документації регламентує, що службові оклади органів місцевого самоврядування, що виконують функції з обслуговування населення для працездатного населення визначаються, як 2 ПМ помножені на відповідний коефіцієнт.Всі надбавки різні, в залежності від рангу, завантаженості і навіть регіону країни. Але, прописаний мінімальний відсоток збільшення заробітної плати – 5%, в середньому оклади зростуть на 8,5%, та скорочення в органах місцевого самоврядування в Україні не перебачено.

Також органи місцевого самоврядування очікують надбавки за ранг і досвід, процес перегляду тягнувся більше 10 років і в підсумку за 15 ранг заробітну плату збільшать в 4 рази, за 1 ранг – в 6 разів.

Всі надбавки і процентні розраховуються в залежності від займаної посади. Ці нововведення та індексація зарплати в органах місцевого самоврядування на 2020 рік створені, щоб залучити в провладні структури молодь, свіжі ідеї.

Це необхідності для невеликих селищ, регіонів, в яких катастрофічно не вистачає молодих і грамотних фахівців. Важливо, що гідна оплата праці та новіше премії допоможуть якісно і ефективно боротися з корупцією у владі, постійної плинністю кадрів.

Варто уточнити, що з нововведень платити «по-новому» державним службовцям місцевого органам самоврядування і видавати надбавки будуть з місцевих бюджетів.

Читайте також:  Должностные оклады на 2020 год в Украине

Проблема в тому, що не у всіх областях в бюджетах вистачає необхідних сум. Тому представники місцевого самоврядування оголосили, що підвищувати заробітні плати будуть в міру можливості, адже в уже існуючі бюджети вони поки не закладені. Можливо вищих ешелонів доведеться урізати премії і надбавки, щоб виплатити основні збільшені оклади.

Місцеве самоврядування

Сьогодні асоціація намагається розробити оновлену версію проекту, в якій будуть розраховані нові правила виплати заробітної пати службовцям місцевого самоврядування, мінімальні оклади для чиновників, які будуть співпадати з фінансовими реальностями в країні.

Новий механізм передбачає можливість органам самоврядування самостійно встановлювати разові фіксовані суми премій та надбавок. Оновлений законопроект представники асоціації планують передати до Верховної Ради на розгляд найближчим часом.

Це буде цікаво:

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *