Меню

Зарплата вихователя дитячого садка з січня 2019 роцу в україні

Уряд України уже досить довго намагається забезпечити належну якість життя в державі, а тому поступово збільшує зарплати, різного роду виплати й допомоги, субсидії, тощо. Співробітники дитячих садочків нарешті дочекалися певних змін, а тому очікується, що тепер їх грошове забезпечення стане значно більшим. Саме вихователі вчать дітлахів пізнавати навколишній світ, а також дають їм елементарні й важливі знання. Однак досить довгий час їх праця не цінувалася. Влада пообіцяла виправити цю ситуацію. Саме тому досить часто лунають питання з приводу того, як зміниться зарплата вихователя дитячого садка з січня 2019 року в Україні та що за зміни впроваджуватимуться протягом усього року.Зарплата вихователя дитячого садка

Яка ситуація склалася протягом останніх років?

Протягом останніх років в Україні увесь час зачинялися не лише навчальні заклади, а й дитячі садочки. Колишнім співробітникам цих установ доводилося шукати роботу в інших сферах або виїжджати за кордон. Зараз ситуація взагалі склалася так, що вихователям дитячих садків набагато легше виїхати за кордон, підтвердити там свою кваліфікацію й отримувати дійсно гідну заробітну плату, адже вона вища за українське грошове забезпечення в декілька разів.

Вихователів садочків та інших співробітників цих установ нарешті порадували тим, що вони поступово отримуватимуть більше грошове забезпечення. Очікується, що буде принаймні вдвічі збільшений розмір зарплати вихователя дитячого садка у 2019 році в Україні, індексація також буде проводитися у порядку, визначену чинним законодавством держави.

Насправді зараз питання підвищення зарплати стосується майже кожного співробітника сфери освіти. Раніше грошове забезпечення вихователів встановлювалося згідно з даними восьмого тарифного розряду, але тепер розрахунок відбуватиметься згідно з даними десятого тарифного розряду, а з часом їх праця оплачуватиметься згідно з дванадцятим розрядом. З цього можна зробити висновок, зарплати мають зрости щонайменше в два рази. Однак влада й досі не озвучила якихось конкретних цифр, а також термінів впровадження цих змін, але ці наміри підтверджуються купою законопроектів, про які вже давно казали міністри. У будь-якому випадку заробітні плати будуть збільшуватися й внаслідок зростання мінімальної зарплати й прожиткового мінімуму.дитячі садочки

Чого вихователі обирають собі роботу не за фахом?

Представники органів статистики опублікували дані, згідно з якими вихователі у дитячих садочках отримують дуже й дуже низькі заробітні плати, якщо порівнювати їх з грошовим забезпеченням інших бюджетників. До того ж зараз через економічну кризу й великий рівень інфляції в Україні постійно зростають ціни на харчі, різні товари та навіть послуги. Значна частина коштів йде на оплату комунальних послуг. Саме через це співробітники дитячих садочків взагалі залишаються без грошей, а на їх зарплатні нормально прожити місяць тяжко.

Читайте також:  Індексація за квітень 2022 року в Україні

В такому випадку спеціалістам залишається просто обирати професію не за фахом. Ось чому фахівці найчастіше вибирають собі інший рід занять, а в більшості установ спостерігається серйозна нестача кваліфікованих кадрів. Однак є велика надія на те, що зарплата помічника вихователя в 2019 році та самого вихователя й інших співробітників значно збільшиться, що стане реальним поштовхом до популяризації цих професій.   вихователі у дитячих садочках

Чи будуть звільнятися співробітники дитячих садків й надалі?

Серед молодих фахівців дуже легко можна знайти багацько людей, котрі бажають присвятити себе роботі з дітьми та хочуть працювати за фахом. Однак через те, що батьки поступово рідше відправляють дітей до садочків, а також уряд поступово скорочує фінансування даних установ, садочки починають зачинятися назовсім. В результаті просто відпадає потреба у кваліфікованих кадрах, а тому фахівці йдуть працювати до приватних установ або їдуть за кордон, де знайти роботу в цій сфері набагато простіше. Треба знати, що в приватних закладах заробітні плати встановлюються по-своєму та відрізняються від зарплат у державних закладах, а тому загальні зміни досить часто на них ніяк не впливають.

Однак загалом скорочення вихователів дитячого садка в 2019 році в Україні не відбуватиметься, оскільки це безглуздий крок, бо зараз країні дуже сильно не вистачає молодих кваліфікованих спеціалістів, які хотіли б присвятити себе роботі з дітьми.

Що чекає на вихователів за кордоном?

Ситуація склалася так, що зарплатня вихователя зовсім невеличка, а тому ніхто не хоче працювати за такі гроші. Поки не трапився військовий конфлікт на сході держави, українські фахівці часто переїжджали до Росії та влаштовувалися на роботу саме там. Їх заробітна плата складала щонайменше 25 тисяч рублів в державних установах. Однак більш популярним напрямком вважаються країни Європи. Наприклад, в Естонії вихователь садочка отримує якнайменше 800 євро щомісяця, а де-небудь в Норвегії можна розраховувати на заробітну плату, яка в чотири або п’ять разів вище за ту, що в Естонії.

Читайте також:  Підвищення посадових окладів педагогам у 2020 році

Така різниця в грошовому забезпеченні призводить до того, що гарним спеціалістам набагато простіше виїхати за кордон та вивчити іноземну мову. Ось чому терміново потрібно збільшувати фінансування дитячих садків та інших освітніх установ. Якщо все зміни будуть впроваджені правильно й підвищення заробітної плати вихователів ДНЗ стане причиною того, що працівники установ будуть заробляти так, як могли б в сусідніх країнах, то відтік фахівців повинен поступово припинитися.

Де взагалі може працювати вихователь?

Навіть в умовах невеликої кількості робочих місць гарні й вмілі вихователі можуть знайти собі пристойну роботу з високою заробітною платою. Дуже часто започатковуються й розпочинають свою роботу приватні установи, а тому певні агентства оголошують конкурси на набір вихователів. В такому випадку треба буде проявити усі свої знання, навички та здібності, показати себе, адже охочих отримати посаду зазвичай досить багато. Також агентства часто шукають спеціалістів, які працювали б у дитячих кімнатах в тих чи інших закладах. Певний попит також мають аніматори, няні. Няні взагалі можуть розраховувати на заробітну плату щонайменше в 15 тисяч гривень, якщо знайдуть собі гарне місце. Але в такому випадку до обов’язків додається прибирання в приміщенні й дотримання певного режиму. Що стосується обов’язкових критеріїв, то їх зовсім небагато:

  • Вища освіта за відповідним напрямком.
  • Певний трудовий досвід, хоча іноді він не потрібен.
  • Любов до дітлахів та бажання працювати з ними.

Також агентства часто пропонують жінкам і дівчатам роботу гувернантки, в деяких випадках навіть зі знанням англійської. В такому випадку до колишніх обов’язків додається годування дитини, прогулянки, супровід дитини на гуртки та заняття, навчання й виховання.

Читайте також:  Доплата к минимальной зарплате в 2021 году в Украине

У подібних умовах державні установи залишаються на задньому плані, а тому ніхто не хоче йти до них працювати. Очікується, що підвищення зарплати вихователів дитячого садка в Україні та іншим співробітникам установ призведе до того, що ситуація кардинально зміниться. А нове фінансування повинно зробити садки кращими, більш зручними та технологічними.Де взагалі може працювати вихователь

 

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.